Ocena wątku:
xenony - porada
03-06-2014, 18:10
Post: #31
RE: xenony - porada
Mam oryginalne xenony w Sharanie od trzech lat, o których zawsze marzyłem i się wypowiem. Ogromne koszty utrzymania! Wymieniałem już startery, przetwornice i żarniki, żeby świeciły (nie gasły). Płaciłem za części i robociznę setki złotych. Nadal nie działa sprawnie poziomowanie, soczewki są czarne więc pewnie do regeneracji, a i czasem przygasać potrafią (podobno chińskie zamienniki żarników) więc kolejne setki zł trzeba wyłożyć. Światło wydaje się być dobre lecz w porównaniu z halogenami H4 w nowym aucie kolegi wypadają blado...
Reklama

03-06-2014, 18:57
Post: #32
RE: xenony - porada
(03-06-2014 17:47)fishbone napisał(a):  
(02-06-2014 20:57)Scrappy napisał(a):  Mi chodzi o lampy takie jak mam tylko z przezroczystym szkłem i soczewką, nie podobają mi się takie jak Ty masz Wink

Ale wklejał ktoś ostatnio linka z takimi już przerobionymi na soczewke , nawet cena spoko była

Widziałem, ładne. Ale tak rzeźbionych świateł nie założę, akurat tego elementu nie.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
03-06-2014, 19:01
Post: #33
RE: xenony - porada
(03-06-2014 17:47)fishbone napisał(a):  
(02-06-2014 20:57)Scrappy napisał(a):  Mi chodzi o lampy takie jak mam tylko z przezroczystym szkłem i soczewką, nie podobają mi się takie jak Ty masz Wink

Ale wklejał ktoś ostatnio linka z takimi już przerobionymi na soczewke , nawet cena spoko była
Gościu w gliwicach miał takie do sprzedania,ale średnio mi sie podobałą jakość wykonania i wziołem od niego projektzwo
03-06-2014, 19:09
Post: #34
RE: xenony - porada
tak jeszcz esobie pomyslalem. A mozna cos dopasowac z innej marki nie wiem szczelam z peugota albo czegos innego byle by lampy mialy homologacje pod odpowiedni system oswietlnia?? Wiadomo cos tam pogmerac przy blacharce trzeba by pewnie pomodzic by to podpasowalo ale moz egra warta swieczki skoro do przedliftów nie ma nic sensownego. projektzwo to tez mi sie slabo podoba tak szczerze mowiac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-06-2014, 19:33
Post: #35
RE: xenony - porada
Widziałem na youtubie galaxy a lampami chyba od almery. http://www.youtube.com/watch?v=CqZPo6KjghQ

Dałoby się to dobrze spasować, ale gra nie warta świeczki, za dużo czasu i pieniędzy w porównaniu do efektu.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
03-06-2014, 23:45
Post: #36
RE: xenony - porada
(03-06-2014 18:10)robertkol napisał(a):  Mam oryginalne xenony w Sharanie od trzech lat, o których zawsze marzyłem i się wypowiem. Ogromne koszty utrzymania! Wymieniałem już startery, przetwornice i żarniki, żeby świeciły (nie gasły). Płaciłem za części i robociznę setki złotych. Nadal nie działa sprawnie poziomowanie, soczewki są czarne więc pewnie do regeneracji, a i czasem przygasać potrafią (podobno chińskie zamienniki żarników) więc kolejne setki zł trzeba wyłożyć. Światło wydaje się być dobre lecz w porównaniu z halogenami H4 w nowym aucie kolegi wypadają blado...
No w sumie jak piszesz kolegi nowe auto jest nowe a niestety ale nasze sharany i ich oświetlenie to epoka golfa 4, więc nie ma co oczekiwać że będzie jak w nowym. Auto ma 10lat i swoje wyświeciło przez soczewkę albo odbłyśnik. I tak można się pocieszać bo miałem przez krótki okres avensisa z 2006r gdzie przy przelocie 90tyś i wtedy 6 letnim aucie regenerowałem odbłyśniki w xenonach bo nic nie było widać.
W drugim aucie roomster mam bi halogen na soczewce h7 i powiem tak świecą kozacko auto z 2007r.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
04-06-2014, 06:48
Post: #37
RE: xenony - porada
A propos regeneracji xenonów, tj soczewek i odbłyśników, daje to coś? opłaca się? robił ktoś?
04-06-2014, 14:30
Post: #38
RE: xenony - porada
W avensisie pomogło a w sharanie nigdy nie robiłem.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
04-06-2014, 16:22
Post: #39
RE: xenony - porada
A jesteście pewni czy lampy w waszych autkach są przystosowane do takich żarówek. Jeśli nie to może to być powód dlaczego one się tak przepalają.



Videofilmowanie tylko z nami
04-06-2014, 19:43
Post: #40
RE: xenony - porada
Skoro sharany wychodziły z lampami xenonowymi to nie widzę problemu aby doposażyć auto. Jak robisz to jak fabryka czyli ori lampy xenonowe,poziomowanie , spryski to generalnie nie ma różnicy między fabrycznie wyposażonym autem. Zasilanie jest takie samo więc nie ma to wpływu na ich działanie.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name