Ocena wątku:
superb 1 czy octavia 2
21-05-2014, 07:21
Post: #1
superb 1 czy octavia 2
Witam
Może temat nie na to forum Tongue ale ciekwaych opinie nigdy za mało.
Zastanawiam się nad jednym z tych aut skoda superb 1 czy może octavia 2?
Jak myślicie , auto służyło by jako taksówka , i jazda głownie po mieście ale z manewrowaniem nie ma problemów.
Pozdrawiam
Reklama

21-05-2014, 19:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2014 19:03 przez kaskader.)
Post: #2
RE: superb 1 czy octavia 2
Jak dla mnie Superb wiecej miejsca w srodku jak sie trafi zadbany egzemplarzBig Grin
21-05-2014, 19:28
Post: #3
RE: superb 1 czy octavia 2
Mam Superb i jestem bardzo z niego zadowolony. Żadnych problemów i tani w eksploatacji.
21-05-2014, 20:29
Post: #4
RE: superb 1 czy octavia 2
Superb to to samo co passat b5, ale nie podoba mi się w środku. Ja mogę jedynie powiedzieć, że octavia jest ładniejsza, więcej się nie wypowiem.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
21-05-2014, 21:05
Post: #5
RE: superb 1 czy octavia 2
yyyyy taksówka ma byc reprezentacyjna jako limuzyna ? jak nie to oczywiście brał bym jak największe/praktyczne auto czyli szarana ostatnio u nas pojawiło się na taxi renault espace też ciekawe ale z elektryką są problemy
22-05-2014, 00:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2014 00:54 przez zomol.)
Post: #6
RE: superb 1 czy octavia 2
To ja mogę Ci odpowiedzieć jako Taksówkarz z wieloletnim stażem Tongue

Jak mieszkasz w dużym mieście i jeździsz w dużej "chodliwej" korporacji to bierz Octavie bo tania w eksploatacji (zwłaszcza 1.6 benzyna z LPG) zlecenia i tak dostajesz z radia a wiadomo, że klient z taksówki korporacyjnej pojedzie choćby na desce byle było 10gr taniej na kilometrze Big Grin

Natomiast jeżeli mieszkasz w małym miasteczku lub będziesz jeździł ze "słupka" (postoju dla nie wtajemniczonych Big Grin ) to raczej Superb bo bardziej reprezentacyjny a skoro jedyny klient to ten z postoju to jakoś trzeba go skusić Big Grin



BMW Z4 3.0i [Obrazek: icon3.png]
VW SHARAN 1.8T MK2 [Obrazek: icon4.png]
22-05-2014, 08:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2014 11:36 przez wesol.)
Post: #7
RE: superb 1 czy octavia 2
Superba bez dwóch zdań jeśli chcesz mieć dużą kanapę i komfort z tyłu i jesli jesteś wysoki i chcesz aby pasażer miał nadal miejsce z tyłu.
Superb w środku jest większy od swoich braci bliźniaków czyli A6 i Passata. Oczywiście z silnikiem 1.9 130 KM . Tak samo superb ma większy rozstaw osi. Przednie zawieszenie nie tanie w naprawch tak jak i w pasacie czy A6.
Na plus z tyłu tylna belka wleczona praktycznie rzecz bezawaryjna.



Octavia równie udany samochód tu nie wiem w jaki rocznik bedziesz celował, ale jeśli chodzi o silnik to albo 1.9 105 KM lub 2.0 TDI ale rocznik 2008 i młodsze. I tu jesli chodzi o przestrzeń bagażowa hatchback jak i kombi ma powalająca, oczywiście brał bym kombi bo jest ładniejsze.
Zapraszam na forum OCP jeśli chcesz poczytać dużo o Octavii.
Tu jeśli chodzi o zawieszenie z przodu tańsze w naprawach niż w superbie, za to tył mamy już wielowahacz i koszty.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
23-05-2014, 20:42
Post: #8
RE: superb 1 czy octavia 2
Jak na taksówke to brałbym octavie ze wzgledów ekonomicznych.
23-05-2014, 21:41
Post: #9
RE: superb 1 czy octavia 2
osobiscie wolalbym raczej okte z racji iz to poprzeczniak a superb to podluzniak. Ogolnie passkow nie lubie jakos. Slabo rozwojowe i wszystko inaczej tam musi byc. Zawieszenie tez takie nieciekawe z racji iz to wielowahacz. W stalowych wahaczach tradycyjnych wymieniasz cale zawieche za 100 zl a tu juz niestety tak sie nie da.

Fakt ze superb to prawie to samo co passek i zdaje sie na tej samej plycie podlogowej. Kiedys kuzyn mowil ze wymieniasz znaczki i masz to drugie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-05-2014, 23:30
Post: #10
RE: superb 1 czy octavia 2
(23-05-2014 21:41)wesol napisał(a):  osobiscie wolalbym raczej okte z racji iz to poprzeczniak a superb to podluzniak. Ogolnie passkow nie lubie jakos. Slabo rozwojowe i wszystko inaczej tam musi byc. Zawieszenie tez takie nieciekawe z racji iz to wielowahacz. W stalowych wahaczach tradycyjnych wymieniasz cale zawieche za 100 zl a tu juz niestety tak sie nie da.

Fakt ze superb to prawie to samo co passek i zdaje sie na tej samej plycie podlogowej. Kiedys kuzyn mowil ze wymieniasz znaczki i masz to drugie.

Tak ;na taksie te aluwahacze zaraz się posypią ,to samo przeguby ,oct II jest bardziej dopracowana i zawias zużywa się równomiernie,po za tym tania w eksploatacji,wygoda i przestrzeń raczej są porównywalne,ten superb to już starsza generacja....



Galaxy AUY




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name