Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
superb 1 czy octavia 2 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: superb 1 czy octavia 2 (/showthread.php?tid=5761)

Strony: 1 2


superb 1 czy octavia 2 - halas - 21-05-2014 07:21

Witam
Może temat nie na to forum Tongue ale ciekwaych opinie nigdy za mało.
Zastanawiam się nad jednym z tych aut skoda superb 1 czy może octavia 2?
Jak myślicie , auto służyło by jako taksówka , i jazda głownie po mieście ale z manewrowaniem nie ma problemów.
Pozdrawiam


RE: superb 1 czy octavia 2 - kaskader - 21-05-2014 19:00

Jak dla mnie Superb wiecej miejsca w srodku jak sie trafi zadbany egzemplarzBig Grin



RE: superb 1 czy octavia 2 - kata89 - 21-05-2014 19:28

Mam Superb i jestem bardzo z niego zadowolony. Żadnych problemów i tani w eksploatacji.


RE: superb 1 czy octavia 2 - Scrappy - 21-05-2014 20:29

Superb to to samo co passat b5, ale nie podoba mi się w środku. Ja mogę jedynie powiedzieć, że octavia jest ładniejsza, więcej się nie wypowiem.


RE: superb 1 czy octavia 2 - slawko4x4 - 21-05-2014 21:05

yyyyy taksówka ma byc reprezentacyjna jako limuzyna ? jak nie to oczywiście brał bym jak największe/praktyczne auto czyli szarana ostatnio u nas pojawiło się na taxi renault espace też ciekawe ale z elektryką są problemy


RE: superb 1 czy octavia 2 - zomol - 22-05-2014 00:53

To ja mogę Ci odpowiedzieć jako Taksówkarz z wieloletnim stażem Tongue

Jak mieszkasz w dużym mieście i jeździsz w dużej "chodliwej" korporacji to bierz Octavie bo tania w eksploatacji (zwłaszcza 1.6 benzyna z LPG) zlecenia i tak dostajesz z radia a wiadomo, że klient z taksówki korporacyjnej pojedzie choćby na desce byle było 10gr taniej na kilometrze Big Grin

Natomiast jeżeli mieszkasz w małym miasteczku lub będziesz jeździł ze "słupka" (postoju dla nie wtajemniczonych Big Grin ) to raczej Superb bo bardziej reprezentacyjny a skoro jedyny klient to ten z postoju to jakoś trzeba go skusić Big Grin


RE: superb 1 czy octavia 2 - daneczek76 - 22-05-2014 08:45

Superba bez dwóch zdań jeśli chcesz mieć dużą kanapę i komfort z tyłu i jesli jesteś wysoki i chcesz aby pasażer miał nadal miejsce z tyłu.
Superb w środku jest większy od swoich braci bliźniaków czyli A6 i Passata. Oczywiście z silnikiem 1.9 130 KM . Tak samo superb ma większy rozstaw osi. Przednie zawieszenie nie tanie w naprawch tak jak i w pasacie czy A6.
Na plus z tyłu tylna belka wleczona praktycznie rzecz bezawaryjna.



Octavia równie udany samochód tu nie wiem w jaki rocznik bedziesz celował, ale jeśli chodzi o silnik to albo 1.9 105 KM lub 2.0 TDI ale rocznik 2008 i młodsze. I tu jesli chodzi o przestrzeń bagażowa hatchback jak i kombi ma powalająca, oczywiście brał bym kombi bo jest ładniejsze.
Zapraszam na forum OCP jeśli chcesz poczytać dużo o Octavii.
Tu jeśli chodzi o zawieszenie z przodu tańsze w naprawach niż w superbie, za to tył mamy już wielowahacz i koszty.


RE: superb 1 czy octavia 2 - aarti7 - 23-05-2014 20:42

Jak na taksówke to brałbym octavie ze wzgledów ekonomicznych.


RE: superb 1 czy octavia 2 - wesol - 23-05-2014 21:41

osobiscie wolalbym raczej okte z racji iz to poprzeczniak a superb to podluzniak. Ogolnie passkow nie lubie jakos. Slabo rozwojowe i wszystko inaczej tam musi byc. Zawieszenie tez takie nieciekawe z racji iz to wielowahacz. W stalowych wahaczach tradycyjnych wymieniasz cale zawieche za 100 zl a tu juz niestety tak sie nie da.

Fakt ze superb to prawie to samo co passek i zdaje sie na tej samej plycie podlogowej. Kiedys kuzyn mowil ze wymieniasz znaczki i masz to drugie.


RE: superb 1 czy octavia 2 - goozik - 23-05-2014 23:30

(23-05-2014 21:41)wesol napisał(a):  osobiscie wolalbym raczej okte z racji iz to poprzeczniak a superb to podluzniak. Ogolnie passkow nie lubie jakos. Slabo rozwojowe i wszystko inaczej tam musi byc. Zawieszenie tez takie nieciekawe z racji iz to wielowahacz. W stalowych wahaczach tradycyjnych wymieniasz cale zawieche za 100 zl a tu juz niestety tak sie nie da.

Fakt ze superb to prawie to samo co passek i zdaje sie na tej samej plycie podlogowej. Kiedys kuzyn mowil ze wymieniasz znaczki i masz to drugie.

Tak ;na taksie te aluwahacze zaraz się posypią ,to samo przeguby ,oct II jest bardziej dopracowana i zawias zużywa się równomiernie,po za tym tania w eksploatacji,wygoda i przestrzeń raczej są porównywalne,ten superb to już starsza generacja....