Ocena wątku:
Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
17-04-2014, 10:37
Post: #1
Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
Cześć

W moim Sharanie 2005 TD 130KM mam problem z zaciąganiem spalin do wnetrza. Samochód był już u 2 mechaników którzy mieli przy okazji innych napraw rozwiązać problem i żadnemu sie nie udało. Problem objawia się tym, że na postoju na wolnych obrotach dość często czuć zapach spalin z nawiewu wentylacji. Wydech (od silnika do samego wylotu) został sprawdzony i jest szczelny. Dogrzewacz jest uszkodzony więc ta przyczyna odpada. Problem pojawia się niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły. Czytałem dużo na forach i wydaje mi się że problem może leżeć gdzies w okolicach rurki recyrkulacji spalin. Nie mam jednak możliwości wywowałania tej sytuacji na żądanie więc jest to jedynie przypuszczenie.

Zauważyłem że w moim sharanie brakuje wkładek uszczelniających pomiędzy komorą silnika a podszybiem. Uszczelnienie tych miejsc przyniosło niewileką poprawę. Pytanie: jak bardzo uszczelniona jest maska w Waszych Sharanach ? Mam wrażenie, że brakuje mi kilku istotnych uszczelek. Tak czy inaczej nie uważam żeby to była przyczyna problemu.

Czy jest możliwość, że spaliny, sa "zawiewane" z rury w okolice maski i podszybia ? Dość często wysiadając czuję zapach spalin (oczywiście swoich) w powietrzu na zewnątrz.

Co o tym sądzicie ?

Dzięki z góry za pomoc

ps. jeśli nie trafiłem w dział lub naruszyłem jakąs zasadę to z góry przepraszam, to mój pierwszy wpis na tym forum.
Reklama

17-04-2014, 13:13
Post: #2
RE: Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
No to tylko zostaje sprawdzenie tych rurek od recylkulacji spalin. Może juz ktos wczesniej przy turbie grzebał i nie pozakładał uszczelek metalowych i teraz tam ci fuka.
15-05-2014, 09:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2014 09:47 przez speque.)
Post: #3
RE: Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
Rurki posprawdzane. EGR zaslepiony był. Jeszcze jakis pomysł ?
15-05-2014, 18:54
Post: #4
RE: Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
To, że EGR jest zaślepiony nie oznacza, że rurka jest szczelna.
Jeżeli czuć spaliny w samochodzie to jedynie skąd to z wydechu albo z recyrkulacji spalin.
Nie ma możliwości aby było czuć spaliny z innego miejsca.
15-05-2014, 21:55
Post: #5
RE: Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
Niech jeszcze sprawdzi elastyczne połączenie na wydechu ta plecionke.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-05-2014, 07:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 14:28 przez speque.)
Post: #6
RE: Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
EGR jest zaślepiony tuż nad turbiną. (W załączniku zdjęcie od spodu). Czy w takim wypadku nadal rurka EGR może być nieszczelna ? Kolejny mechanik sprawdził ostatnio tą zaślepkę i jest ok jak twierdzi. Pozatym pytanie: czy przy takiej nieszczelności nie czułbym smrodu cały czas ? Dziś jadąc do pracy zdarzyło mi sie to 3 razy na jakies 10 postojów na światłach. Zapach był na tyle intensywny że na 99% to spaliny. Brałem wcześniej pod uwagę też smażąca się gdzieś instalację. Np rezystor nawiewu. Ale wtedy zapach raczej byłby odczuwalny też przy zamknietym obiegu. Chyba że sie mylę.

dzięki za zainteresowanie
...to forum to chyba ostatnia deska ratunku


ps. plecionka tez była sprawdzona

KOLEJNA TEORIA

Mechanik u którego mam auto auktualnie powiedział że mój sharan strasznie smrodzi. Potwierdzam, po wjeżdzie do garażu jest masakra. Mam jeszcze innego diesla wiec jest porownanie. Zaczęliśmy się zastanawiać nad katalizatorem. Tzn czy nie jest przebity. Często jak wysiadam podczas gdy czuje spaliny wewnątrz, czuję je również na zewnątrz. Czyli teoretycznie byłaby szansa że smrodzi z rury i zawiewa. Przynajmniej sobie tak wmawiam. Co o tym sądzicie ?

...KATALIZATOR JEST OK...sprawdzone, auto smrodzi nadal...czy zatkany EGR może aż tak wpływać na zapach spalin ? a może nie EGR...

Odebrałem auto, zapłaciłem za sprawdzenie czy mam katalizator.
Mechanik powiedziałcos dziwnego. Ponoć EGR nie powinien być zaślepiony w takim aucie bo wpływa na szybsze rozgrzewanie się silnika.

Co wy na to ?


Załączone pliki Miniatury
   
22-05-2014, 14:42
Post: #7
RE: Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
Cześć Speque,

mam ten sam problem. Puszcza mi spaliny do kabiny i też mam problemy z egr ale po koleji:

Problem zaczął się zimą. Wyciałem katalizator. Po jakims czasie zaczałem czuć spaliny. Podejzrewałem, że zrobiła się jakaś dziurka na spawie.. ale nie.
Pozniej zaczał niedomagać EGR. auto poszarpywało, na zimnym slbiej ciagnął i poszarpywał silnik.

Egr wyłaczyłem jak pisał Wesol. Objawy ustapiły oprócz spalin. Podejrzewam, że winny nadal jest egr... Jestem w stanie załozyc sie ze po wymianie przestałby puszczać spaliny.

W ogole czuć spalina w komorze silnika.. wlasnie w okolicy egr...



23-05-2014, 08:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2014 08:14 przez speque.)
Post: #8
RE: Sharan Diesel 130KM - Spaliny wewnątrz - nie dogrzewacz i nie wydech
Cześć Kubabike

Wczoraj mechanicy na moje życzenie wyjeli mi zaślepkę EGR która była w dolnej części przy kolektorze. Samochód przestał smrodzić z rury i można obok niego normalnie stać. Wczoraj wracając byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Z nawiewów czuć było tylko powietrze. Dziś rano jechałem do pracy w korku i już nie jestem taki pewien czy wszystko jest ok. Zapach nie był idealny. Ale sprawdzanie zapachów w korku też nie uważam za dobry pomysł.

A propos tego co napisałeś. W moim przypadku EGR (na logikę) nie mógł być winien. Był zaślepiony. Więc cokolwiek puszczał to nie mogły być spaliny. Chyba, że się mylę. Chciałbym.

Wycięcie katalizatora to chyba słaby pomysł.

Mówisz że czuć Ci spaliny w okolicy EGR. U mnie czuć zapach _sporadycznie_ tylko na postoju. nie wiem skąd. nie wąchałem EGR. Pozatym czuć tylko przez chwilę.

Pytanie. Jak dobrze uszczelnioną masz komorę podszybia ? Mam wrażenie że brakuje mi tam jakichś elementów uszczelnienia. Zapach samego silnika kiedy jest rozgrzany też nie jest zbyt miły. Więc chyba nie powinno być możliwości zaciągania jego zapachów.

ps. zastanawiam się nad sprawdzeniem odmy, na postoju pod korkiem mam dość duże ciśnienie. Ale zapach spod korka jest inny.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem po czyszczeniu wtryskiwaczy LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG jacekadmin 55 30,913 16-02-2023 22:17
Ostatni post: Łukasz12502
  Sharan 2007rok 140 kM diesel - gaśnie Tokarz 3 1,047 28-09-2021 21:39
Ostatni post: Tokarz
  AFN dogrzewacz z bonusem skowyrex 5 1,334 13-06-2020 21:07
Ostatni post: wesol
  Diesel zatankowany benzyną jacekdz 7 7,718 12-03-2019 22:34
Ostatni post: zetes51
  Wymiana termostatu - Diesel Mapet 12 13,816 29-01-2017 09:00
Ostatni post: Mapet
  Dogrzewacz webasto czekolada60 8 2,355 29-09-2016 17:36
Ostatni post: wesol
  Alhambra 2003r 130KM,trzęsie kierownicą seat41 1 1,144 04-05-2016 20:11
Ostatni post: wesol
  Sharan '03 1.9 TDi 130KM buczenie poniżej 2000obr reloaded 2 1,817 02-04-2016 11:39
Ostatni post: MaDin
  Sharan 1.9 130km asz 2004 ciężko odpala i gaśnie,nie zawsze. bania301 3 4,507 17-08-2015 01:21
Ostatni post: bania301
  1,9 Tdi 130km zgasł i nie odpala cisco 16 17,408 12-10-2014 18:00
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name