Ocena wątku:
Kradzież katalizatora
10-07-2015, 20:13
Post: #71
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Co możemy być na to - pisz do firmy ubezpieczeniowej co i jak i walcz.
Niestety to taka praktyka - może klient się nie zbuntuje. Podobno niektóre sprawy kończą się w sądzie, dopiero wtedy wypłacają tyle ile trzeba...

To wszystko statystyka, jeśli nawet 10% klientów odpuści to zyski kolosalne.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

10-07-2015, 20:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2015 20:40 przez wesol.)
Post: #72
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Najlepsze jest to ze podaja ze cena kata to 680 zl. Wiecej dostali ci co go ukradli z tego auta. Hehe normalnie paranoja.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-07-2015, 21:45
Post: #73
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Bo jeśli jedna z drugą firma ma w swojej ofercie "katalizator", który defacto jest imitacją na sztukę to czemu nie wziąć takiej oferty do cennika...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
10-07-2015, 21:56
Post: #74
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Tak racja. Ale skoro to jest "katalizator" tylko z nazwy to powinni ich pojechac za to ze nie dbaja o srodowisko. Poza tym jak znam życie to taki zamiennik skoroduje duzo szybciej jak taki kat ori. Jak dla mnie to najwazniejsze jest to zeby puszka czy sama rura nie rozleciala sie za rok a nie to czy spelniam norme euro 3 czy nie spelniam. Kata ori nowego raczej bym nie chcial by mi kupowali ale niech becaluja przynajmniej polowe kasy i tyle. Ja sobie za ta kase bym zrobil caly uklad z neirdzewy nawet jakbym mial dac do jakeigos warsztatu to bym sie w tym zmiescil. A wydaje mi sie ze chyba kazdy wolalby miec nowiutki wydech z kwasiaka niz polowe nowego ze zwyklej stali tylko tyle ze ori.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-07-2015, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2015 18:02 przez wesol.)
Post: #75
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Witam.
Koledzy co myślicie o tych katalizatorach:
nr 1 Walker
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/prod...zator.html
nr 2 Quinton-hazell
http://www.iparts.pl/czesc/katalizator-q...47743.html
nr 3 Bosal
http://autowanda.pl/?page=catalog/browse...et=0&sort=
Czy któryś z tych nadaje się by godnie zastąpić wycięty przez złodziei.?
PS. nr 3 trzeba zaznaczyć i przejść do strony.
Będę wdzięczny za opinie i ewentualne propozycje kata (zaznaczę że nie chce strumienicy ani rury).



Sharan 1,9 TDI 130 KM 2003r. w planie 1,9 TDI BTB 150 KM Big Grin
13-07-2015, 18:04
Post: #76
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Raczej to tez sa katalizatory tylko z nazwy. w tej cenie nie ma opcji by wklad w srodku byl tym prawdziwym katalizatorem. Puszka jakas tam moglaby byc by na przegladzie sie nie czepiali i tyle.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-07-2015, 13:01
Post: #77
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Panowie. Wiecie może gdzie w okolicy Radomia bądź w samym Radomiu na szrocie mogę kupić części używane. Cały wydech do mojego sharana lub katalizator. A może któryś z Was ma albo znacie kogoś odnośnie wydechu lub kata.



Sharan 1,9 TDI 130 KM 2003r. w planie 1,9 TDI BTB 150 KM Big Grin
16-07-2015, 16:36
Post: #78
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
ja mam kata ale z auy tylko ze za 600 zl. Odcialem rekaw elastyczny bo go potrzebowalem ale mam ewentualnie ta flansze co przykreca sei do turbo z tym kolankiem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-08-2015, 20:20
Post: #79
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Witam,

Również się podłączę pod temat, niestety też zostałem pozbawiony kata w
Warszawie/Ursynów, na parkingu osiedlowym.

Tak czytam o tych katalizatorach i zgłupiałem już, jak wstawię rurę, tłumik zamiast kata to będzie dużo głośniejszy, ma to wpływ na spalanie, moc itp?

Ewentualnie znalazłem taki katalizator
http://www.czesciauto24.pl/vegaz/1008582
Co myślicie o nim.
Cały czas się zastanawiam co zrobić bo zabezpieczyć się tego jakoś w 100% nie da, a nie uśmiecha mi się wstawić nowego i żeby mi go znowu wyciągnęli.



Pozdrawiam.



Volkswagen Sharan 1.9 TDI, AUY, 2002r. 115KM automat
17-08-2015, 20:45
Post: #80
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
ludzie wstawiają strumienice
koszt ok 110zł




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy sposób na kradzież aut luki058 6 5,074 29-01-2012 09:50
Ostatni post: Moro

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name