Ocena wątku:
Kradzież katalizatora
24-06-2015, 23:26
Post: #61
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
(24-06-2015 22:44)robertkol napisał(a):  Używanego katalizatora nie wstawiaj, bo właśnie ten jest najcenniejszy dla złodzieja (zwykle idzie na przetop). Z osadów ze spalin osadzają się minerały szlachetne, w tym platyna. Im katalizator starszy tym bardziej szlachetny.

Ee, jakby tak było to co roku byśmy wyciągali katalizator "wydłubywali" osady i na tym zarabiali :-) Nic specjalnie cennego w spalinach nie ma - to nie huta :-)

Platyna jest w nowym katalizatorze i ona właśnie jest tym katalizatorem. Z czasem się wypala i to głównie w okresach przejściowych gdy katalozator nie osiągnął właściwej temperatury.
Mimo tego, nawet w starym katalizatorze trochę jej zostaje i stąd atrakcyjność dla złodziei bo w skupach biorą nawet sam rozbity środek (na kilogramy)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

25-06-2015, 06:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2015 06:24 przez wesol.)
Post: #62
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
mnie sie wydaje ze m-blue juz podjal decyzje jeszcze przed zalozeniem tematu bo:
(24-06-2015 22:49)m-blue napisał(a):  Generalnie nie chodzi o to, żeby zarobić, tylko żeby mieć dobrze zrobione

Bedziesz mial radoche ze poczatek wydechu bedzie nowy- czyli poprawi samopoczucie. Wiekszosc raczej wykozysta ta sytuacje do pozbycia sie kata i wstawienia jakiegos wiekszego wydechu itp. Wydaje mi sie ze wolisz miec tak jak w oryginale niezaleznie do teog czy to lepiej czy gorzej bedzie.

A jak bedziesz odboeral auto z ASO to oczewiscie popros zeby ci pokazali podwozie auta czy nei ma jakiejs fuszery nie wiem na laczeniu z ukladem srodkowym itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-06-2015, 07:13
Post: #63
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
(24-06-2015 23:26)skimir napisał(a):  Ee, jakby tak było to co roku byśmy wyciągali katalizator "wydłubywali" osady i na tym zarabiali :-) Nic specjalnie cennego w spalinach nie ma - to nie huta :-)

Wycinek z artykułu:
"... Katalizatory są sprzedawane nie tylko na rynku wtórnym, ale też jako drogocenny złom. Elementy te zawierają metale szlachetne: platynę i rod - skupowane za cenę wyższą, niż złoto. Punkty zajmujące się przyjmowaniem takich elementów mają często sprzęt, który pozwala na szybkie określenie wartości przyniesionego do skupu katalizatora. Poglądowo można powiedzieć, że za kilogram metalowego katalizatora można otrzymać około 50 zł, a w przypadku ceramicznych monolitów, cena za kilogram może przekraczać nawet 750 zł. Wysokie ceny skupu zachęcają złodziei do łatwego zarobku..."

Skoro Kolega m-blue ma wykupione pełne ubezpieczenie to pewnie to wykorzysta, też bym tak zrobił Smile Z technicznego punktu widzenia to zgodzę się z Wesolem - poprawi samopoczucie Smile



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
25-06-2015, 11:39
Post: #64
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
No tak - platyna i rod.
Tylko nie z osadów a z tego co tam dał producent.
Stad też tak wysoka cena nowych katalizatorów.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
25-06-2015, 19:01
Post: #65
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
osobiscie bym wstawil rure zamiast tego kata i pryznajmniej w pryzszlosci zadnych niespodzianek a tak z nowym tym katem to mysle ze kolega bedzie musial zamieszkac w aucie bo nie wiem czy ubezpieczalnia sie nie bedzie czepiac jak drugi raz sie zglosi ze mu znowu kata ukradli.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-07-2015, 19:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2015 20:01 przez m-blue.)
Post: #66
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
(25-06-2015 06:22)wesol napisał(a):  mnie sie wydaje ze m-blue juz podjal decyzje jeszcze przed zalozeniem tematu bo:
[quote='m-blue' pid='80488' dateline='1435178942']
Generalnie nie chodzi o to, żeby zarobić, tylko żeby mieć dobrze zrobione

Uogólniłeś temat, bo wyciąłeś kawałek tego co napisałem - że to się tyczyło głównie ew. napraw lakierniczych w razie W. Czyli tak napisałem:

Generalnie nie chodzi o to, żeby zarobić, tylko żeby mieć dobrze zrobione - w życiu nie pomyślałem, że mi kata ukradną, opcję ori wykupiłem raczej po to, że jak coś się z autem stanie w sensie blacharki , to oddaję do aso i mam wszystko gdzieś, auto ma być jak nowe. Mietek w garażu zrobi za 20-30% ale nie ma opcji, żeby powiedzieć, że coś nie pasuje, a w aso - krótka piłka, ma być jak nowe i tyle. Wyleczyłem się już z np z malowania czegokolwiek u lakiernika po znajomości jak kiedyś.

Co do kata to juz jakiś czas temu wsadziłem tłumik, bo lubię spokojnie spaćSmile Ubezpieczalnia się zachowała to i ja się nie stawiałem...Smile Nie powiem, bo czuć spaliny, a wcześniej jakoś smród w kata zostawał... ale coś za coś.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
06-07-2015, 09:03
Post: #67
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Ja w swoim Shariku mam wstawiony pusty katalizator z poczatku było jak by nieco głośniej ale już się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadza jest OK .
06-07-2015, 09:52
Post: #68
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Powiem szczerze że ci co wykręcają te katy to muszą mieć naprawdę niezłe zdolności, ja ostatnio wykręcałem w swoim to śruby nadają się tylko do odcięcia, jedynie ta śruba na rurze puściła.



[Obrazek: laweta-olx.jpg?w=50&h=35&zoom=2] Pomoc drogowa - przewóz aut, przyczep, maszyn, minikoparek itp. 509-415-653
06-07-2015, 09:58
Post: #69
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Nikt tego nie wykręca Smile Za długo by im to zajęło - tną rurę i po sprawie Angry



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
10-07-2015, 19:21
Post: #70
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Witam kolegów. Jeśli chodzi o Firmę Vig Ekspert i Comp..... to czyste oszustwo. Oto Pierwsza wycena. Napomknę że wycena powinna być wedle polisy na ori częściach.
Katalizator WR NS 0,70 206,22 M Maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 206,22/INTER CARS
Uwagi: Cena 687,40 PLN z potrąceniem 70,00 %
Części zamienne 206,22
Mechanik 0,70 73,00 51,10
Koszty naprawy łącznie (netto) 257,32
VAT (Materiał) 23% 47,43
VAT (Robocizna) 23% 11,75
Koszt naprawy łącznie (brutto) 316,50
W kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne VOLKSWAGEN w wysokości 60% Komentarz użytkownika: urealnienie cen części zamiennych, zastosowano dla części z sieci dystrybucji generalnego importera pojazdów danej marki, w związku z dostępnością części zamiennych z innych sieci dystrybucyjnych. Kosztorys określa maksymalne akceptowalne przez ubezpieczyciela ceny netto części zamiennych po udokumentowaniu naprawy.
Dodam że jak byk ucięte są mocowanie kata z przednią rurą wydechu jak i środkowym tłumikiem. No i po odwołaniu się druga wycena.
Łaskawie mamy już 3 elementy
Rura z elementem elastycznym 354,23zł - 70% amortyz. = 106,27zł WALK10363 INTER CARS
Katalizator 687,40 -70% amortyz. = 206,22zł WALK20770 WR INTER CARS
Tłumik środkowy 212.43zł - 70% amortyz. = 63,73 MTS 01.80650 Q ELIT
Razem daje nam to ........ czyli bardzo nic 651,31 brutto a jeszcze + robocizna z kosmosu (czyli roboczo godziny wedle szanownych z Compen..........)
Panowie i co wy na to. Dodam że dla mnie skoro katalizator jest fabrycznie to i po czymś takim też powinien się z powrotem tam znaleźć.
Co mam za to kupić .... waciki!!!Angry



Sharan 1,9 TDI 130 KM 2003r. w planie 1,9 TDI BTB 150 KM Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy sposób na kradzież aut luki058 6 5,075 29-01-2012 09:50
Ostatni post: Moro

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name