Ocena wątku:
Nie można otworzyć drzwi/ciężko się otwierają/zablokowane - problemy mechaniczne/zamek
18-03-2016, 20:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2016 20:33 przez transportflak.)
Post: #51
RE: zablokowane drzwi lewy tył
a dzisiaj zablokowały mi się drzwi od kierowcy - kluczykiem w prawo przekręce (jakby zamykanie) ale w lewo się nie da, od środka również nie można otworzyć - przy pociągnięciu klamki wraca do środka i musze wchodzić od prawej strony Angry acha aku odłączyłem ale i tak nie da się drzwi otworzyć. a gdy aku jest podłączony to przy otwieraniu z prawej strony kluczem widze jak klamka środkowa tak jakby chciała troche się otworzyć ale coś ją blokuje i tak ze 2-3 próby, czyli tak na oko to nie usterka elektryczna a mechaniczna
Reklama

07-08-2016, 16:46
Post: #52
RE: zablokowane drzwi lewy tył
Wiem ze to moze juz po fakcie, ale mnie się to niedawno też zdarzyło i poradziłem sobie w ten sposób: Wyjąłem tylne siedzenia, na przykładzie przeciwnych drzwi oceniłem na jakiej wysokości na słupku znajduje się metalowy rygiel zamka(ucho)... Teraz na zatrzasniętych drzwiach w miejscu owego rygla od wewnątrz odginam grubą uszczelkę i szukam wzrokiem fragmentu srebrnego rygla.. Teraz potrzebujesz cienkiego płaskiego śrubokręta, którego koniec wsuwasz nad ryglem i jego końcówke przesuwasz pomału w głąb ruchem podważającym szukając zapadki która blokuje zatrzask.. popychając drzwi trzeba ją podnieść w górę. I tyle..
11-01-2017, 09:54
Post: #53
Jak otworzyć I ZAMKNĄĆ tylne drzwi - Klamka nie otwiera
Moje pytanie to: jak OTWORZYĆ I ZAMKNĄĆ tylne drzwi - chyba zamarznięte? I co potem?

Nie znalazłem bliższego tematu, a nie chcę nowego zakładać. Sytuacja jest taka:

Na mrozach drzwi prawy tył nie chciały się otwierać. Pomyślałem, że przymarzły - trudno. Kilka dni temu samochód miałem rozgrzany trochę lepiej, spróbowałem - otworzyły się klamką od środka. Kilka razy otworzyłem, zamknąłem - było ok. Jeszcze skorzystałem z tego otwarcia i uszczelki silikonem przeleciałem. Po 2-3 dniach zauważyłem, że teraz problem jest odwrotny: tamte drzwi nie zamykają się: ani z pilota, ani też od środka. Próbuję wciskać klameczkę od środka, ale stawia opór. Centralny też zamyka pozostałe drzwi oprócz tych jednych. Lipa.

No to pytanie zasadnicze: czy to zamarznięcie mechanizmu, czy awaria - jak to sprawdzić?

Pyt. 2. Jeżeli jest szansa że to tylko zamarznięcie, to co zrobić? Jakiś smar w spraju? Jaki? Gdzie go zapodać?

Szczęście w nieszczęściu, że pod domem i pod pracą mam parking zamykany.
11-01-2017, 10:04
Post: #54
RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera
Mogło coś w środku się urwać. Niczym nie psikaj bo tylko syfu narobisz a czym więcej syfu i mazideł w mechanizmach zamka tym później większe kłopoty jak mróz przychodzi.
Zaczekaj aż mrozy przejdą, wtedy zobaczysz czy to wina zimna czy trzeba drzwi rozbierać.

Kilka lat temu miałem taką śmieszną sytuację w passacie. Wiedziałem, że czasem zamek w drzwiach kierowcy zamarza i nie da się otworzyć (czasem rano pomagało podgrzanie farelką). Tutaj kiszka - 8 godzin pracy farelki nocą w samochodzie nie przyniosło skutku. Pogodziłem się z zamarzniętymi drzwiami i wchodziłem do samochodu z prawej strony. Minęło 2 tygodnie, mróz puścił, drzwi dalej nie chciały się otwierać :-) Ułamał się jakiś dynks i trzeba było mechanizm zamka wymienić.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
12-01-2017, 10:06
Post: #55
RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera
Znowu rozgrzałem samochód i mu przeszło. Wszystko działa ok.
Czy można w zakresie zamarzania zamków przedsięwziąć jakąś profilaktykę? Da się coś zrobić przed zimą, co wykluczy takie przygody? W końcu samochodów używają nawet na Syberii, więc nasze -10°C czy nawet -20°C to nie jest jakieś wielkie wyzwanie?
12-01-2017, 12:39
Post: #56
RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera
Witam miałem takie problemy w passacie b5 i nie mogłem odblokować drzwi
z tyłu bo siłownik był do blokowany . Siłownik jest sterowany na zamknięcie a potem zablokowanie go . Więc przyczyna jest raczej po stronie instalacji lub centralki zamka albo samego siłownika .Ja miałem do wymiany drzwi po wypadku, kupiłem je na allegro na moje szczęścicie były z zamkiem i siłownikiem więc rozebrałem siłownik i miałem możliwość sprawdzenia jak on działa jak go odblokować beż zasilania i się udało drzwi były do wymiany to wkrętarka wiertło otworek w drzwiach i w siłowniku płaski śrubokręt i przestawianie siłownika w położenie odblokowania nie było to łatwe bo on jest tak skonstruowany ze dopóki nie zaskoczy to działa jak sprężyna masakra ale się udało . a to wszystko było robione na zamkniętych drzwiach do środka Może będzie to pomocne dla kogoś Pozdrawiam.
12-01-2017, 12:49
Post: #57
RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera
Dzięki, ale u mnie raczej nie to. Problem jest wyraźnie związany z mrozem.

Ponawiam pytanie: czy jest możliwa jakaś profilaktyka zapobiegająca zamarzaniu zamków?
12-01-2017, 12:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2017 12:58 przez kalamb.)
Post: #58
RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera
Smar silikonowy w sprayu?
Dodatkowo zabezpiecza uszczelki przed przymarzaniem ;-)
13-01-2017, 22:29
Post: #59
RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera
Ludzie, którzy otwierają auta stosują Brunox.

Kup, tym nawet broń się czyściTongue



150KM -> 150kW Tongue
14-01-2017, 19:51
Post: #60
RE: Jak otworzyć tylne drzwi - Klamka nie otwiera
(13-01-2017 22:29)dyzioNR1 napisał(a):  Ludzie, którzy otwierają auta stosują Brunox.

Dzięki!
Gdzie i jak to podawać? Trzeba demontować tapicerkę, czy są jakieś dojścia?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zamek w klapie tylnej tomamar 21 12,868 03-08-2023 19:10
Ostatni post: Kuba D
  problem z otworzeniem drzwi robsson 13 1,297 14-06-2023 21:14
Ostatni post: robsson
  Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy artak_09 145 25,181 04-06-2023 21:34
Ostatni post: Stefano
  Wkładka zamka drzwi lewych i bagażnika Sharan 1.9 2004 Ceglany3 1 460 08-12-2022 21:03
Ostatni post: wesol
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 41,924 30-10-2022 12:28
Ostatni post: wesol
  tapicerka drzwi qnik33 0 498 08-01-2022 10:55
Ostatni post: qnik33
  kolory nadwozia, ile jest odcieni czarnych ? Wymiana drzwi w kolorze. m-blue 4 1,243 19-11-2021 18:54
Ostatni post: wesol
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,499 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny
  Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy arturlahar 202 76,235 18-03-2021 23:31
Ostatni post: wesol
  zasilanie obd2 / kontrolka esp / centralny zamek Setka245 3 1,359 01-02-2021 11:33
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name