Ocena wątku:
Zakłócenia z ładowarki - muzyka z telefonu
21-03-2014, 23:29
Post: #1
Zakłócenia z ładowarki - muzyka z telefonu
Koledzy, mam taki kłopotek: Zainwestowałem stówkę w podłączenie aux-in do mojego starego, ale jarego kaseciaka. Zrobione wszystko ładnie, kabelek do telefonu wyprowadzony do schowka - cacy jest. Gra i buczy, cieszy ucho i oko.

Problem się zaczyna, gdy trzeba ładować telefon, z którego gram, a trzeba prawie zawsze przy dłuższej jeździe (w trasie uruchamiam GPS, BT i kilka aplikacji). Ładowarka mi strasznie "sieje". Słychać dźwięk "gwizdka", o wysokości proporcjonalnej do prędkości silnika, więc domyślam się, że łapie jakieś zakłócenia z alternatora. Bez ładowarki jest czysto.

Jak to zlikwidować?
a) inna, lepsza ładowarka? Jaka?
b) jakieś filtrowanie? Jakie?

Na razie wymyśliłem hiper-super rozwiązanie, które okazało się niewypałem: między ładowarkę a telefon wpiąłem powerbank. Nic nie dało. Gwizdek nadal zakłóca. W przyszłym tygodniu pozbieram po kolegach ładowarki i będę na pożyczonych testował.

Czy ktoś ma doświadczenia z podobnym problemem?
Reklama

22-03-2014, 08:34
Post: #2
RE: Zakłócenia z ładowarki - muzyka z telefonu
u mnie cb uniden 520xl zbiera zakłócenia na dwie kreski gdy ładuję telefon lub navi.
pozostaje mi wtedy sql w prawo
22-03-2014, 10:32
Post: #3
RE: Zakłócenia z ładowarki - muzyka z telefonu
U mnie zakłócenia przenoszą się ewidentnie przez kabel, tzn. gdy odtwarzam muzykę z telefonu bez ładowania, a w tym czasie ładuję inne urządzenie, to nic nie zakłóca. Zakłócenia są tylko wtedy, gdy ładuję telefon "grający", a w trasie ładować go trzeba, bo wtedy używam go na 150% jego możliwości.

Pytanie dotyczy więc pozbawienia się zakłóceń na kablu zasilającym.
22-03-2014, 21:12
Post: #4
RE: Zakłócenia z ładowarki - muzyka z telefonu
Miałem tak samo, pojechałem do gościa od cb, że coś trzeszczy... pierwsze co spojrzał to na ładowarkęSmile ja nawet nie pomyślałem, ze to od tego, a faktycznie raz cb działało lepiej raz gorzej. Chińszczyzna sieje po instalacji. Albo jakiś filtr trzeba założyć, albo jakieś bezpośrednie zasilanie pociągnąć, albo pokombinować z ładowarkami.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
24-03-2014, 11:28
Post: #5
RE: Zakłócenia z ładowarki - muzyka z telefonu
A ja zamiast ładowarki do navi która siała niemiłosiernie *podjechałem pod sklep 5 modeli i wszystkie siały) zrobiłem sobie sam ładowarkę. Stabilizator 7805 kondesator + radiator i cisza, a to prosty schemacik.


Załączone pliki Miniatury
   
25-03-2014, 02:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2014 02:25 przez sp6qkx.)
Post: #6
RE: Zakłócenia z ładowarki - muzyka z telefonu
Witam - do tego stabilizatora warto dodać dwa kondensatory blokowe 100nf-300nf do masy czyli na wejściu i wyjściu względem masy , często te stabilizatory lubią się wzbudzić i zagotować a przy okazji uszkodzić urządzenie które zasila ..



25-03-2014, 21:31
Post: #7
RE: Zakłócenia z ładowarki - muzyka z telefonu
(24-03-2014 11:28)JACU6X6 napisał(a):  A ja zamiast ładowarki do navi która siała niemiłosiernie *podjechałem pod sklep 5 modeli i wszystkie siały) zrobiłem sobie sam ładowarkę. Stabilizator 7805 kondesator + radiator i cisza, a to prosty schemacik.

Też właśnie myślałem o takim rozwiązaniu, żeby podłączyć ten stabilizator i zrobić gniazdo USB. Wyczytałem tylko, że on trochę ciepła też produkuje i dobrze jest przymocować go do jakiegoś metalowego elementu, który to ciepło odbierze. Kombinuję gdzie i jak by to zmajstrować. Pod kokpitem to bym się bał umieszczać grzejące się zabawki...

Fajnie, że o tym napisałeś, bo ciekawiło mnie jak te stabilizatory wyglądają "w temacie" zakłóceń. Zawsze to frajda mieć coś zrobionego przez siebie - prawda?

A z trzeciej strony to może by tylko do tej gotowej, "siejącej" ładowarki na wyjściu kondesator dołożyć? A może już jest wbudowany? Zobaczę jutro, czy da się rozebrać.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Adapter bluetooth RCD 200 (tylko muzyka) DanielWroclaw 3 1,917 09-11-2020 16:50
Ostatni post: kalamb
  zakłócenia w radiu tsitko 2 1,722 21-11-2016 23:19
Ostatni post: tsitko
  Problem ze wzmacniaczem - Gwizdy, Zakłócenia inside4 13 8,166 15-06-2015 19:40
Ostatni post: robertkol
  Zmieniarka MP3 YaTour - zakłócenia sirius98 0 3,593 16-09-2012 23:42
Ostatni post: sirius98

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name