Ocena wątku:
Amortyzatory wzmacniane do SGA
09-02-2014, 14:27
Post: #11
RE: Wzmacniane amortyzatory
wiem o tym, ale jak jest niekiedy większe auto (dłuższe) to musi bardziej na przodzie stać...
Reklama

09-02-2014, 15:20
Post: #12
RE: Wzmacniane amortyzatory
no i mniejsze ryzyko ze wyskoczy z kuli.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-02-2014, 16:19
Post: #13
RE: Wzmacniane amortyzatory
Tu masz kolego efekty jazdy z niedociążonym hakiem:
http://www.youtube.com/watch?v=6rBlrWMf4Kk

I to na gładkiej drodze, a co dopiero jak zacznie bujać na naszych górkach i dolinach....

Raz miałem wątpliwą przyjemność zwozić z wypadku auto kombi, które tylko tyłem mogłem wciągnąć (silnik miałem na tyle lawety). 3km do warsztatu 40km/h. Jak tylko dałem więcej to tył mi podnosiło i leciałem do rowu...
10-02-2014, 11:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2014 11:26 przez daneczek76.)
Post: #14
RE: Wzmacniane amortyzatory
szparag86 tak jak pisał kolega wesol są trzy rodzaje amorów stosowane w SGA ale te inne wersje praktycznie do dostania tylko w ASO.
Wiam bo sam mam ori sportowe i chciałem wymienić sobie tylne amorki tak że przerobiłem temat.

Tak naprawdę jeśli kupisz KYB czy Bilsteiny na pewno auto będzie sto razy lepiej śmigać niż na tych co masz a pewnie twoje wiekiem nie grzeszą.
Bilsteiny B4 będzie troszkę twardszy od KYB , no chyba że masz sprężyny niższe i chcesz jeszcze twardziej to Bilsteiny B6 ale to już taczka i cena.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
10-02-2014, 13:46
Post: #15
RE: Wzmacniane amortyzatory
jako ciekawostke dodam ze kiedys zrobilem taki myk ze przerobilem amorek przedni na tylny. Na przegladzie wykazalo tlumienie ponad 80 i super sie jezdzilo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-02-2014, 00:09
Post: #16
RE: Wzmacniane amortyzatory
Dzięki za podpowiedzi. Na razie pewnie nic nie będę robił bo amorki są we wzorowej kondycji. Tylko pod lawetą tył siada. Nie chce też obniżać znacząco komfortu, gdyż głównie jeżdżę z rodziną
16-02-2014, 22:30
Post: #17
RE: Wzmacniane amortyzatory
jako ciekawostkę dodam też Ja że nawet jeśli na przeglądzie pokaże dobry wynik w procentach to nie znaczy wcale że amorki są OK.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
10-03-2014, 19:04
Post: #18
RE: Wzmacniane amortyzatory
Witam, nawinął mi się kolega, który zakupił alhambre fl tdi. Narzeka ze ma strasznie twarde zawieszenie. Na tyle ma założone nowe amorki (tyle co z wierzchu widziałem to chyba KYB) i faktycznie u mnie można z łatwością nadeptując na hak pobujać autem u niego twardo jak cholera. Chciałby się zamienić na moje lub odsprzedać za 120zł. Powiedziałem, że mogę odkupić bo zamieniać się nie chce akurat jak na złość te moje szlag trafi po wymianie i będzie miał pretensje. Ma jutro założyć inne a te mi przynieść i sprawdzę co to w ogóle jest. Mam tylko jakieś dziwne wrażenie że one cały czas rozpychają sprężynę, a tak chyba nie powinno być?? jak można sprawdzić, czy nie są jakieś wadliwe?? Takie sztywniejsze na pewno znacznie poprawiłyby jazdę z ładunkiem 2t na haku.
11-03-2014, 07:27
Post: #19
RE: Wzmacniane amortyzatory
Tak amorki gazowe same z siebie sie wyprostowuja ze tak ta ujme czyli wyciagaja sie na maxa. Ta sila ni ejest jakas mega mocna bo to nie sprezyna gazowa tylko tlumik- amortyzator. Reka da sie wdusic ale zeby zalozyc na aucie to czasami jest to troszke wnerwijace sie wie tak wyciagaja.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-03-2014, 12:14
Post: #20
RE: Wzmacniane amortyzatory
Szparag86
własnie jestem po zmianie amorków na tył właśnie na KYB. Pierwsze wrażenie że jest twardo. Tyłem trzymajac za relingi bujać sie nie da. Noi wyżej stoi. AMorki podnosza tył bo jest w nich spreżony gaz i to jest ten efekt.

Jak dla mnie bomba... auto w zakretach trzyma jak dzikie.

Jak kumpel chce sie zamienić to daj mu jeszcze piwo Smile







Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name