Ocena wątku:
Amortyzatory wzmacniane do SGA
08-02-2014, 22:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2017 20:36 przez tolus24.)
Post: #1
Amortyzatory wzmacniane do SGA
Witam, ktoś orientuje się, czy do SGA występują jakieś wzmacniane amortyzatory/sprężyny przynajmniej na tył? Nie chodzi mi o twarde i niskie. Normalnie z reguły jeżdżę sam, ewentualnie z żoną i dzieckiem, ale od czasu do czasu podpinam lawetę i jak mam na niej auto to tył mi siada dość mocno co pewnie skraca żywot amortyzatorów. Na przeglądzie sprawność wyszła ponad 80% więc nie jest źle, ale jak przyjdzie ich czas to może warto coś innego dać.
Reklama

08-02-2014, 22:58
Post: #2
RE: Wzmacniane amortyzatory
jest ogolnie podzial na i sprezyny i amorki do jazdy po kiepskich drogach czy tam sportowe oraz na zwykle. Czym sie roznia to nie wiadomo ale taki podial jest.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-02-2014, 23:10
Post: #3
RE: Wzmacniane amortyzatory
No taki podział to znam. Bardziej chodziło mi o wzmacniane pod katem większych ładunków (grubszy zwój sprężyny, grubsze tłoczysko...). Z drugiej strony, jeśli SGA dopuszcza holowanie przyczepy do 2000kg do chyba fabryczne i to powinny wytrzymać....
09-02-2014, 09:48
Post: #4
RE: Wzmacniane amortyzatory
Z pewnością są bo mam takie coś zamonowane.
Tył ewidentnie jest lekko podniesiony - wygląda to trochę dziwnie bo koła wydają się małe...

Niestety, nie ja to zakładałem więc nie powiem co to jest. Mam też wersję z 4mot a co za tym idzie zawieszenie tylne jest trochę inne.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
09-02-2014, 10:25
Post: #5
RE: Wzmacniane amortyzatory
Zdaje się, że pretor montował wzmacniane sprężyny z tyłu.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
09-02-2014, 11:18
Post: #6
RE: Wzmacniane amortyzatory
Takie coś znalazłem, tylko czy one faktycznie są wzmocnione... czy tylko chwyt marketingowy:
http://allegro.pl/sprezyny-tyl-kayaba-sh...77699.html

amortyzatorów nigdzie nie znalazłem więc być może nie ma czegoś takiego (były np do passatów)

W zasadzie sama sprężyny i do tego dobre gumy powinna postawic tył wyżej i zabezpieczyć przed nadmiernym siadaniem pod cięzarem lawety. Obawiam się jednak, że na pusto komfort będzie gorzej niz przeciętny.
09-02-2014, 12:24
Post: #7
RE: Wzmacniane amortyzatory
kolego chcesz mocniejsze sprezyny poszukaj od t5 ja ma takie i sa beton w porownaniu z ori
09-02-2014, 12:28
Post: #8
RE: Wzmacniane amortyzatory
tylne od T5?? A auto dużo wyżej stoi?? A jak jazda na pusto?? Nie przypomina to wozu drabiniastego wtedy???
09-02-2014, 12:58
Post: #9
RE: Wzmacniane amortyzatory
Tak tył od t5 z tego co pamiętam bo ja u siebie mam uciete sprężyny to wysokość ori galaxy i t5 jest ta sama tylko że t5 jest grubszy drut więc nie będzie sie uginalo ale jeśli tobie chodzi tylko czasami jak jedziesz z laweta to zaloz sobie gumy między zwoje i po sprawie
09-02-2014, 14:06
Post: #10
RE: Wzmacniane amortyzatory
(08-02-2014 22:12)szparag86 napisał(a):  Witam, ktoś orientuje się, czy do SGA występują jakieś wzmacniane amortyzatory/sprężyny przynajmniej na tył? Nie chodzi mi o twarde i niskie. Normalnie z reguły jeżdżę sam, ewentualnie z żoną i dzieckiem, ale od czasu do czasu podpinam lawetę i jak mam na niej auto to tył mi siada dość mocno co pewnie skraca żywot amortyzatorów. Na przeglądzie sprawność wyszła ponad 80% więc nie jest źle, ale jak przyjdzie ich czas to może warto coś innego dać.
To znaczy ze masz źle umieszczony ładunek. Nacisk na hak nie może być większy niż podaje jego producent.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name