Ocena wątku:
Poszukiwany serwis lamp we Wrocławiu
17-01-2014, 09:45
Post: #1
Poszukiwany serwis lamp we Wrocławiu
Witam,

No i mnie dopadła dżuma xenonowa - lewy zgasł na amen. Po szybkim przeglądnięciu inf. o problemach z xenonami, obstawiam to ustrojstwo co siedzi w lampie czyli zapłonnik/starter. I w związku z tym pytanie: czy ktoś może polecić serwis na terenie wrocławia (lub najbliższych okolic), który porządnie ogarnie wymianę tego ?

Fotostory by radzio_ jest ok, ale nie mam niestety na to czasu a auto musi jeździć.

Z góry dzięki za namiary.

pozdrawiam
Reklama

23-01-2014, 19:47
Post: #2
RE: Poszukiwany serwis lamp we Wrocławiu
przełóz z drugiej lampy wszytsko po kolei i bedziesz wiedzał
26-01-2014, 20:40
Post: #3
RE: Poszukiwany serwis lamp we Wrocławiu
Hej,

ja miałem problemy z ksenonami od samego początku, jak auto kupiłem.
Zaraz po zakupie, żarówka przygasała, więc decyzja, aby zmienić obie (zawsze wymiana parami). Wymieniłem, ale problem pozostał. Mechanior poradził mi, żebym kupił oryginalne żarówki, bo te co kupiłem to jakieś zamienniki. Kupiłem więc Philips i pojeździłem jakoś tydzień bez problemu i znów zaczęło migać. Zdecydowałem, więc że zamienię przetwornice stronami, aby zobaczyć czy to przypadkiem nie one. Okazało się, że nie ;/
Kolejny mechanior poradził mi, że te Philipsy to pewnie też podróby, więc zakupiłem Osram- mechanik twierdził, że mam oryginalną instalację, więc trzeba tylko i wyłącznie firmowych żarówek (Osram). Po wymianie faktycznie przez 2 miesiące nie było problemu, ale jak już lampa zgasła to już na amen. Doszedłem do wniosku, że to przetwornica. Wysłałem ją więc do HID- Serwis i podobno została naprawiona (80 zł). Przy zakładaniu przetwornicy elektryk zauważył, że w kostce, która dochodzi do przetwornicy, jeden kabelek był wypięty i jak się okazało, to właśnie od samego początku był problem z tym kabelkiem (raz stykał, raz nie, aż w końcu całkowicie się wypiął). Kosztowało mnie to w sumie gdzieś ok. 1 500zł.

Morał z tego jest taki, że najpierw pojedź do jakiegoś naprawdę dobrego elektryka, który na serio będzie chciał doszukać się problemu. Ja niestety trafiałem na pseduo-fachowców, którzy rutyniarsko kazali wymieniać, to co najczęściej się psuje, tj. żarówka, przetwornica i wcale nie chcieli zagłębić się w temat.

We Wrocławiu mogę polecić Master Trade na Braniborskiej, tuż koło Domaru, to właśnie tam elektryk doszukał się tego "kabelka".
26-01-2014, 20:44
Post: #4
RE: Poszukiwany serwis lamp we Wrocławiu
Także polecam MasterTrade. Mi też naprawili xenony, a mój temat o problemie jest na forum.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  demontaż lamp przednich krzys-k2 1 3,192 01-09-2019 14:43
Ostatni post: rodzynek
  Ford GALAXY zmiana lamp na org.Xenon Kamillo 8 4,665 27-02-2017 21:27
Ostatni post: kalamb
  Przeróbka lamp piwek86 10 8,778 15-10-2012 07:35
Ostatni post: fredric
  Serwis rafik114 8 6,001 23-05-2012 17:51
Ostatni post: wesol
  MK2- serwis hamulcowy? czarny1976 10 6,276 11-04-2012 10:47
Ostatni post: daneczek76
  Serwis tomamar 5 4,633 26-10-2011 19:42
Ostatni post: empoli71

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name