Ocena wątku:
Przeróbka lamp
12-10-2012, 21:19
Post: #1
Przeróbka lamp
co powiecie na to http://perfect-cars.pl/artykuly/7/efekty...ambra.html
Reklama

12-10-2012, 21:45
Post: #2
RE: Przeróbka lamp
mozna jezdzic tylko po wlasnym polu albo np umnie w sadzie owocowym. Po dorgach publicznych jest to neizgodne z prawem i skutkuje zabraniem dowodu. W razie kolizji winna bedzie twoja z racji iz przegladu nie mozes zprzejsc bo traktowane to bedzie jak niesprawny pojazd.

Jesli moge wyrazic swoja opinie to nawet za darmo tego nie chce. Po co psuc lampy seryjne ktore sa naprawde ładne i okej. Chcesz cos pomodzic to albo sobie podmaluj ta ramke w srodku lampy na jakis kolor albo poprostu kup dobre zarowki ewentualnie wymien lampy na xenonowe i tyle.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-10-2012, 01:13
Post: #3
RE: Przeróbka lamp
Dodgy kurcze ale ciekawe czy koszt wymainy lamp na xsenon nie bedzie wiekszy niz ten MixHuh
13-10-2012, 08:24
Post: #4
RE: Przeróbka lamp
tak ale bedzie legalny. Tak do konca nie jest wiadoma sprawa czy przy ksenonach musi byc poziomowanie automatyczne bo jest wiele marek aut ktore tego nie maja i jakos sa dopuszczone do ruchu. Masz mies poziomowanie i je masz oraz lampy z odpowiednia homologacją. Wszlkie wywody ludzi nie sa podparte odpowiednimi artykulam. Nie ma artykulu ktory mowi ze zestaw ksenonowy musi miec automatyczne poziomowanie a nie reczne. Teoretycznie jesli cos nie jest zakazane to jest dozwolone. Tak samo ze spryskami bo mozna dorwac auto ze ma zwykle lampy i ma spryski i nikt tu nie grzebał.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-10-2012, 15:17
Post: #5
RE: Przeróbka lamp
Mnie policjant zatrzymał ze moje lampy dzienne maja miedzy soba 55cm a nie 60 chciał mi dowód zabrać ale przegadalem do rozsądku i jest ok rozmawiałem też o xenonach bo chce ori kupić spryski zamontuje to stwierdził ze za brak samopoziomowania zgarnie mi dowód jest w przepisach napisane gdzieś coś o tym dokładnie?
13-10-2012, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2012 15:35 przez wesol.)
Post: #6
RE: Przeróbka lamp
no i za te dzienne to slusznie. Nie wiem czy wiesz da sie wyliczyc z jakiej odleglosci dwie lampy zlewaja sie w jadna. Kiedys to robilismy na polibudzie. Poza tym komiczne to jest jak ludzie jada i maja te ledy obok rejestracji albo i nawet pod rejestracja. Jak juz cos montowac to tak zeby to wygladalo.

Co do przepisów z ksenonami to tak jak pisalem przeciez bedziesz mial poziomowanie nie automatyczne a z kabiny guzikiem wiec oco chodzi. Niech ten policjant mi zacytuje artykuł ktory mowi ze ma byc poziomowanie automatyczne. JEsli sie tego tak tryzma mocno to niech zatrymuje corsy ktore wyjezdzaly prosto z salonu na ksenonach bez poziomowania automatycznego bo takich kilka przewinelo sie przez moje łapy i nie byly to auta z 2000 roku czy starsze ale aktualne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-10-2012, 22:13
Post: #7
RE: Przeróbka lamp
42. Chciałbym zamontować w swoim samochodzie światła xenonowe. Czy Policja może zakwestionować legalność takich świateł?

Stwierdzić należy, że tylko kompletny, homologowany zestaw całych xenonowych lamp, obejmujący m.in. automatyczny system poziomowania reflektorów i układ oczyszczania ich szyb jest legalny i bezpieczny dla innych użytkowników dróg. Należy mieć również na uwadze, że gdy źródło światła zostanie zastąpione przez inne, nieprzewidziane dla homologacji danej lampy, to cała homologacja reflektora również traci ważność.

Policjant podczas ewentualnej kontroli drogowej, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że pojazd nie spełnia wymaganych prawem warunków, może zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu
i skierować pojazd do stacji kontroli pojazdów, która wyda wiążącą opinię co do zgodności
z przepisami technicznymi.

Ponadto w myśl art. 66 ust. 4 Prawa o ruchu drogowym (t. j. z 2005 r. Dz. U. Nr 108, poz. 908 z póżn. zm.) zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych.


to ze strony http://bip.kgp.policja.gov.pl/portal/kgp...go.html#42

jednak przeróbke lamp se daruje te dzienne mam zamontowane teraz tak jak sharanista wcześniej ich tak niedawałem bo mam proste ledy nie skośne ale policjant stwierdził to są diody led w kazdym promieniu bedą dawać dobre światło więc zmieniłem przejechałem obok niego juz jak znów stał to mordka mu sie usmiechła hehe poodkładam spokojnie przez zime na ori xenon spryski i ewentualnie na jakieś uniwersalne samopoziomowanie jak chyba takie coś http://allegro.pl/hid-xenon-poziomowanie...17460.html
14-10-2012, 07:41
Post: #8
RE: Przeróbka lamp
okej ale zauwazyles ze inne poruszane tematy mialy podany artykuł i pargraf a czemu tutaj juz nie. Takie domniemania mnie interesuja. Chcialbym poprostu miec czarno na bialym co i jak mam spelnic. Jesli jest konieczne poziomowanie to moz enie jest konieczne spryskiwanie bo np volvo stosuje wycieraczki na lampy ktore to zastepuja spryski.

Ponadto w myśl art. 66 ust. 4 Prawa o ruchu drogowym (t. j. z 2005 r. Dz. U. Nr 108, poz. 908 z póżn. zm.) zabrania się stosowania w pojeździe przedmiotów wyposażenia i części nieodpowiadających warunkom określonym w przepisach szczegółowych.

I to mnie wlasnie zastanawia - jakie sa to te przepisy szczegółowe. Prosze o te przepisy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-10-2012, 13:51
Post: #9
RE: Przeróbka lamp
Hmm ja niewiem ale powiem ci co znajomy na stacji diagnostycznej powie w wtorek idę auto zawieść. Do zmiany półośi tej nieszczęsnej prawej bi ostatni mechanik mnie wyrabal i niedal spróbować założyć tej od swojego innego klienta na próbę tak jak obiecał wymyślił ze gość po auto przyjeżdża a wszystko było juz dogadane zdenerwowałem się i kupiłem nowa sztukę kompletną
14-10-2012, 19:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2012 19:45 przez wesol.)
Post: #10
RE: Przeróbka lamp
ze stacji to ja wiem co powiedza. Chodzi mi o artykuł konkretny. Gadac to i my sobie gadamy. Ja chce konkretny artykul ustawe by sobie wydrukowac i zaswiecic pajacowi w oczy jak mnie zatrzyma.

Polos trzeba bylo regenerowac tam gdzie podawalem namiary. Za 400 zl mial byc nowy frez, wydluzony, wzmocniony i bez luzu takiego jak jest w oryginale. Wytrzyma w aucie z moca podniesiona i targajaca lawete.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fotele przednie - przeróbka na kapitańskie (obracane) dyzioNR1 28 9,222 17-01-2020 19:24
Ostatni post: dizllo
  Przeróbka na 4motion. dawidssd 14 13,493 26-11-2019 00:11
Ostatni post: Szaran4X4
  demontaż lamp przednich krzys-k2 1 3,174 01-09-2019 14:43
Ostatni post: rodzynek
  Ford GALAXY zmiana lamp na org.Xenon Kamillo 8 4,625 27-02-2017 21:27
Ostatni post: kalamb
  Poszukiwany serwis lamp we Wrocławiu sharan_maksa 3 2,174 26-01-2014 20:44
Ostatni post: robertkol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name