Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
U mnie jest trochę twardy wąż ale po za tym nic się nie dzieje. Od roku tak jest i nic nie ubywa nic nie przybywa temperatura ok więc stąd moja wypowiedz.
Odpowiedz




Tak przy okazji ciśnienia.
Czym się różni układ chłodzenia sharana od passata b3? Ten i ten są zamknięte, w jednym i drugim zbiorniczki wyrównawcze...

W sharanie mogę odkręcić korek i nic, lekko syknie.
W passacie wywali trochę płynu i węże znacznie twardsze. Było tak od "zawsze", gdzieś tam kiedyś padła UPG i wtedy się cyrki robiły. Po wymianie UPG od 4 lat wszystko działa ale ciśnienie w układzie jest takie, że wolałbym na gorąco zbiorniczka wyrównawczego nie otwierać.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
jaki silnik w tym passku??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Czy jest realne wymienić podświetlenie w przełącznikach szyberdachu? można gdzieś takie diody kupić?
Odpowiedz
(16-06-2015, 21:29)wesol napisał(a): jaki silnik w tym passku??

Benzyna 1.8 RP (ten na jednopunktowym wtrysku)
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
Tak czulem ze benzyna. Jesli mowimy o spokojnej jedzie a nie o palowaniu ze plyn sie tam az gotuje no i jest to plyn a nie woda prawei czysta to stawiam mimo wszystko na jakies mikro pekniecie na glowicy itp. samo siadniecie UPG nie ma dwuch stanow czyli: nie ma objawów i drugi stan to wali gejzerami ze zbiorniczka. To nie zarówka. Przekonali sie pewnie ci co to robili chocby upg w swoich tdi. Jak juz fakt byl praktycznie oczewisty i musieli sie tym zajac to sie zgadzali z objawami a po wymianie upg w zbiorniczku praktycznie nie ma cisnienia i byl szok. Dlatego kiedys Bogumi Wargenau pisal ze ludize si eludza i wymieniaja jakies korki, termostaty jak objawu mowia same za siebie.
Tu w tej benzynce to z racji iz cisnienia w komorze spalania nie sa za wysokie w stosunku do diesla to moga byc takie akcje ze jedziesz czy to spokojnie cyz to nawet neico agresywniej to cisnienie sie robi i jeszcze gejzerów nie ma. PEwnei sa tak male nieszczlenosci ze zaledwie bąbelkuje sobie w pewnych tylko okolicznosciach.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Koledzy powiedzcie jak wyciągnąć zapalniczkę z przodu? w Golfie 4 niby podobna a jakoś sprawniej to poszło, w Alhambrze za nic nie chce iść, a za mocno też nie chce dłubnąć bo nie chce tego połamać.
Odpowiedz
Zaraz, sam wkład zapalniczki czy gniazdo?
Jeżeli gniazdo to sam się ostatnio z nim szarpałem, ale miałem cały tunel wyjęty inaczej się go nie wyjmie.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
Całe gniazdo zapalniczki, wyjąłem cały tunel, i próbowałem wyciągnąć, ale nie dałem rady. Na silę nie chciałem nic robić żeby tego plastiku nie połamać.
Odpowiedz
Wyjęcie tego wygląda tam, że najpierw wyjmujesz gniazdo a dopiero potem czerwoną plastikową obwódkę.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra 07 1.9TDI-Stuki w zawieszeniu. Pytania Dawidos01111 24 9,606 17-12-2016, 07:56
Ostatni post: tdgums
  Nowy samochód, nowe pytania skimir 8 5,001 17-09-2016, 23:00
Ostatni post: wesol
  Uszczelka pod głowicą - inne niż SGA - pytania marecki_name 22 14,071 22-03-2014, 14:28
Ostatni post: kaskader

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości