Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi (/showthread.php?tid=4905)



Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi - bencao - 30-12-2013 14:56

Witam,
korzystając z doświadczeń z innych for proponuje założyć wątek, w którym będzie można zadawać pytania na szybko, mniej ważne, na które odpowie ten kto akurat będzie wiedział czy przeglądał forum.
Dzięki temu nie tworzy się masy tematów dotyczących czasem pierdołowatych pytań, wyszukiwarka wciąż może znaleźć problem. A że macie punkty reputacji to każdy kto pomoże pewnie dostanie jakis tam punkt od pytajacego wiec zachecanie do odpowiadania jakiestam istnieje.
Proponuje tylko przykleić ten temat.

no to zacznę:
mam Sharana 2004 7M Highline (swoja droga po userze Sharan2004 ktorego pozdrawiamSmile
1) gdzie można wyłączyć poduszke powietrzną pasażera? u znajomego widziałem pokrętło w schowku centralnym nad nawiewami ale u siebie tego nie mam. W manualu w ogole w rozdziale o poduszkach tego nie ma.
2) jak głośno pracuja u was dogrzewacze? u mnie chodzi głośno (jak suszarka na 1 stopniu) i jako ze wczesniej mialem zupelnie inne auto (honda civic) bez takich wynalazkow to nie wiem czego sie spodziewac. Dymu bocznego nie widze, samochod sie nagrzewa szybko, tylko jest dosc glosno.


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - przemo - 30-12-2013 15:03

Co do pierwszego pytania to z tego co się orientuję, to wyłącza się ją vagiem.


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - wesol - 30-12-2013 16:00

w zasadzie polityka vagowska nie przewidywaloa zbytnio wlaczania i wylaczania poduch. Tu w tej marce raczje fenomen. We feancuskich autkach to w schowkach dosc czesto stosowany element.
Co do dogrzewacz to ma on tak chodzic.


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - Osiah - 30-12-2013 16:08

Ja mam poduszkę wyłączną kluczykiem w schowku i nie jest to specjalna rzadkość. Fabryka przewidziała miejsce na kontrolkę po prawej stronie panelu klimatronika na samym dole gdzie pojawiać się napis informujący o wyłączonej poduszce.

Dogrzewacz u mnie teraz chodzi jak odrzutowiec - ale właśnie dzisiaj dotarła do mnie paczka od Stefano który poratował mnie innym wydechem (dzięki Janusz) - ten który mam teraz już chyba ma dość.


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - Scrappy - 30-12-2013 16:18

W niektórych była wyłączana, w niektórych nie. Dogrzewacz tak ma chodzić.


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - bencao - 21-01-2014 12:32

Panowie, po wlaczeniu zaplony mam komunikat i wielka ikonke przepalonej zarowki, oblecialem wokol samochod i wszystkie zarowki sa, rozumiem ze blad do skasowania VAGiem bo poprzedni wlasciciel widocznie wymienil co przepalone bylo. A jest jakas opcja ze komp pokazuje co sie przepalilo czy za kazdym razem trzeba szukac po wszystkich swiatelkach?


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - Scrappy - 21-01-2014 15:00

Tego się nie kasuje VAG'iem. Myślę że to ten test żarówek, odpal auto i naciśnij hamulec, zobaczy czy zgaśnie.


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - dmusek - 21-01-2014 15:29

Test świateł STOP. W audi zamiast żarówki jest O.K.


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - dadi - 21-01-2014 17:20

Czy po awarii dogrzewacza trzeba usunąć jakieś jakieś usterki przez komputer, bo założyłem zregenerowany od kolegi Stefano, ale nie chce się włączyć.


RE: SZYBKIE PYTANIA - SZYBKIE ODPOWIEDZI - sharan2004 - 21-01-2014 17:49

(21-01-2014 12:32)bencao napisał(a):  Panowie, po wlaczeniu zaplony mam komunikat i wielka ikonke przepalonej zarowki, oblecialem wokol samochod i wszystkie zarowki sa, rozumiem ze blad do skasowania VAGiem bo poprzedni wlasciciel widocznie wymienil co przepalone bylo. A jest jakas opcja ze komp pokazuje co sie przepalilo czy za kazdym razem trzeba szukac po wszystkich swiatelkach?

Poprzedni właściciel nie wymieniał żadnych żarówek w Twoim autku