Ocena wątku:
Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
14-04-2022, 17:46
Post: #3081
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Tylko odkręcasz podporę z tym łożyskiem i wyciągasz z tej flanszy wkręconej w skrzyni i tyle. Ściągasz pierścień segera i zbijasz łożysko podporowe z obudową metalową. Zakładasz nowa podporę i po temacie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

17-04-2022, 22:07
Post: #3082
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Witsm.
Czy wymiana koronki od ABS'u na przednim przegubie (lewy/przód) wiąże się z jakąś "miną" przy robocie, porostu zbijam starą z przegubu (pewnie peknie jest "rozpuczona" jajkowato i w 1/3 ociera o czujnik i esp wariuje na zakrętach) a nową nabijam jak powiedzmy łożysko na trzpień? Pytam czy można ta robotę jakość spartolic i narobić sobie większych strat?
1.9 AUY 4motion



Sharan 4motion AUY 115HP
17-04-2022, 22:44
Post: #3083
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Nie. Nic nie narobisz. Parę razy to robiłem. Koronką jak z drutu. Poddaję się bez problemu ale skoro mówisz że jest lekko uszkodzona to ja ładnie mloteczkiem napristuj i będzie okej. To nie musi być laserowo prostowane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-04-2022, 19:13
Post: #3084
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Ona, ta koronka nie wygląda na uszkodzoną wygląda jakby ją z pod spodu rdza odsadziła, ale tylko na jednej trzeciej okręgu, stąd czujnik glupieje kiedy podczas skretu dociąża półośkę. Kilka lat temu chyba ze trzy oszukałem to trochę dając podkładkę około 0.5mm pod czujnik i po problemie. Jednak teraz widzę że na 2/3 koronki jest ok, nawet jest lekko pdzyrdzewiala i odległość w tym miejscu  odstaje tyle ile ma być plus ta moja podkładką, a na reszcie koronki dociska lekko do czujnika co widać po przytartym czujniku i lśniącym kawałku koronki. A teraz jak dałem grubszą podkładkę to traci dystans do koronki bo za daleko ma tam gdzie wszystko jest ok a tam gdzie ocierało jest w miarę dobrze. We czwartek zdejmuje to, natomiast z tylu będzie gorzej bo tam mi kiedyś podobna sytuacja była tylko że tam mam pękniętą jedną stronę wianuszka w jednym miejscu.i  I to na bank trza będzie zmieniać bo jak peknie to już nigdzie nie zajadę. Dziwi mnie tylko że na aukcjach sprzedają te same rozmiary do mojego jak i przód tak i tył koronek a wydaje mi się że tyl chyba ciut mniejszy. Ale może minie zdaje. Nie mniej dzięki za info i do roboty.
Na zdjęciu tylny lewy, widok przez otwor po czujniku bo inaczej nie widać koronki.


Załączone pliki Miniatury
   



Sharan 4motion AUY 115HP
18-04-2022, 20:41
Post: #3085
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Ja kiedyś zbilem koronkę ze starego przegubu i miałem cała polos od touarega chyba 5.0 tdi. I ta cała polis pasuje do sga. Tylko na przegubie zewn nie ma koronki. Jest lekki nadlew tu gdzie koronka powinna. Yc. Na szlifierce stolikowej szlifnalem przegub tak że przymiarki robiłem koronki. Nabiłem i tak jeździłem swoim sharanem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-04-2022, 06:58
Post: #3086
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
No i gitara.Smile



Sharan 4motion AUY 115HP
21-04-2022, 18:20
Post: #3087
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
wesoł kiedyś rozmawiałem z tobą że masz szarana 1.6 tdi , mam taki problem z moją alteą 1.6 tdi 105 km , po rozgrzaniu i jeżdzie po mieście jak temperatura jest cały czas na 90 stopni na wolnych obrotach zaczyna silnikiem rzucać , i nieraz potrafi sie zaświecić kontrolka ciśnienia oleju [ NA CZERWONO } wtryski 4 szt zregenerowałm u Jacka w Łowiczu bo trochę obroty falowały - obroty idealne są , ale silnik dalej dostaje drgawek , sprzęgło wymieniłem, i nic , poduszkę tylną pod silnikiem tą w płycie aluminiowej i nic , już nie wiem co może być przyczyną , zastanawiam się jeszcze ale nie wiem czy jest tam to koło pasowe na wale gumowo-metalowe ? , może ktoś coś podpowie , bo koszta rosną masakrycznie a poprawy nie widaćć , jeszcze się zastanawiam czy wałek ten od skrzyni nie ma nic z tym wspólnego ????? ratunku
21-04-2022, 21:47
Post: #3088
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Egr odłącz. Wtyczkę masz od dołu. Wypnij. Oczewiscie będzie kontrolka na szafie ale pojeździj i potestuj.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
22-04-2022, 05:17
Post: #3089
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
egr i dpf Jacek mi odłączył czy zaślepił , mimo to odpiąć wtyczkę ? a powiedz mi czy jest to koło pasowe gumowo metalowe ? bo tak już ze wszystkim kombinuje
22-04-2022, 06:02
Post: #3090
RE: Szybkie pytania - Szybkie odpowiedzi
Jest jest. Ale wtyczkę odłącz na testy. Ostatnio robiłem w swoim 1.6 chip i gość też mówił że odpina wtyczki bo miał parę przypadków że mimo wyłączenia w sofcie i rąk czasem się otwierał. Mówił że akurat pod tym kątem są problematyczne renaulty ake odpina wszędzie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra 07 1.9TDI-Stuki w zawieszeniu. Pytania Dawidos01111 24 9,404 17-12-2016 07:56
Ostatni post: tdgums
  Nowy samochód, nowe pytania skimir 8 4,884 17-09-2016 23:00
Ostatni post: wesol
  Uszczelka pod głowicą - inne niż SGA - pytania marecki_name 22 13,948 22-03-2014 14:28
Ostatni post: kaskader

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name