Ocena wątku:
kierownica- obszycie
28-12-2013, 18:39
Post: #11
RE: kierownica
Różnica polega na tym że w pierwszym zdjęciu kupiono skórzany pokrowiec bez wypustek na ramiona i obszyto, zaś w moim przypadku nie mogłem dopasować żadnego pokrowca z wypustkami na ramiona, wiec kupiłem szerszy to znaczy na grubszą kierownicę pokrowiec skórzany i potem robiłem przeróbki dopasowując materiał do kierownicy oraz ramion. Obszyte są całe ramiona+kierownica, nie ma pod spodem żadnej starej skóry. Ze względu że moja kierownica ma przyklejoną oraz obszytą nicią skórę, starą skórę zmuszony byłem zerwać. Z doświadczenia wiem że ramiona trzeba w inny sposób obszyć wtedy szwy są ukryte pod spodem ramion i lepiej to wygląda. Do pokrowca była dołączona nić ale później okazało się że jest trochę za gruba i wyszło jak widaćSad
Znalazłem niedawno hurtownie z materiałami tapicerskimi 40 km ode mnie, więc jak znajdę czas wolny to może obszyję kierownicę na nowo chociaż zdążyłem już przyzwyczaić się do swojejTongue
Bardzo dobrze kolego że wyrażasz swoją opinię dzięki temu inni mogą zdecydować co im bardziej pasuje. Nie żywię żadnej urazy z tego powodu ponieważ sam wyżej pisałem że nie wszystko mi się udało idealnie.Smile
Reklama

28-12-2013, 19:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2013 22:39 przez goozik.)
Post: #12
RE: kierownica
...też obszywałem kierownicę...
Podobnie jak koledzy... "też obszywałem" ...tylko nie "wysyłałem",ale "szycie wykonała firma"(firma Ford zdaję się w fabryce) ponieważ nie mam chęci ani zdolności,a lubie miec zrobione na TIP-top...,
po za tym to było dawno i kupę kasy wydałem,
Pozdrawiam Smile



Galaxy AUY
29-12-2013, 00:38
Post: #13
RE: kierownica
Za bardzo fachowe obszycie kierownicy i gałki zmiany biegów siwą skórą dałem 170 zł (zawiozłem i odebrałem osobiście). Kolor dobrany do reszty skóry w aucie Wink.

Nie mam zdolności krawieckich, a efekt też chciałem mieć bez zarzutu.



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
29-12-2013, 10:23
Post: #14
RE: kierownica- obszycie
Do Andrew 7800 jako ze zauwazyłes to duzy szacun ze niema wypustek na ramiona bo w aukcji niema czegos takiego mi to wcale nie przeszkadzaa innym widze gule skacza niech wypowiedza sie sami co zrobili przy samochodzie a nie krytykuja innych
29-12-2013, 11:11
Post: #15
RE: kierownica- obszycie
co do prac przy aucie (nie tylko obszywania kiery) to można zrobić samemu - nabywa się w ten sposób doświadczenie (niestety takie obszycie raz na kilka lat nie pozwala nabyć zbyt dużej wprawy), jak ktoś ma czas i ręce nie przyrosły mu do d..py to dlaczego tego nie zrobić - wadą takiego rozwiązania jest to że ewentualne niedoróbki mogą nas nieco razić (nawet jak nie rzucają się w oczy to ten co robił na to patrzy), nawet jeśli efekt nie jest idealny to i tak będzie lepiej niż wcześniej.
jeżeli ktoś nie ma czasu/ochoty/zdolności lub musi być to zrobione idealnie i ma kasę to niech wysyła/nosi/kupuje nówkę w serwisie - to wolny wybór każdego.
w bardzo złym guście jest krytykowanie innych zwłaszcza jak się nie potrafi/ nie próbowało nawet nigdy zrobić czegoś lepiej.
to chyba dobrze że ktoś próbuje coś sam zrobić i jeszcze pomóc innym co zastanawiają się jak to zrobić
jak ktoś dał do obszycia to niech lepiej napisze w dziale "polecam" gdzie i za ile



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
29-12-2013, 14:13
Post: #16
RE: kierownica- obszycie
Broń boże nie krytykuję. Podziwiam ludzi, którzy chcą coś osiągnąć własnoręcznie. Dlatego też całą mechanikę w aucie ogarniam sam.
Ale tak jak napisał red powyżej - kierownicę trzyma się ciągle w dłoniach i niestety brak wprawy w tego typu wykonawstwie może ciągle doskwierać i irytować. Dlatego wysupłałem niemałą kasę na fachowca - macam kierownicę i mnie cieszy Wink



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
02-01-2014, 21:42
Post: #17
RE: kierownica- obszycie
Obszycie kierownicy to nie jest taka prosta sprawa (przynajmniej dla mnie). W poprzednim aucie, kiedy przetarło mi się poprzednie obszycie kupiłem pokrowiec na miarę i próbowałem zrobić to sam, ale nie byłem zadowolony z efektu. Podjechałem więc do firmy tapicerskiej i pani obszyła mi to w sposób o wiele bardziej fachowy. Poza tym skóra, którą ona użyła była o wiele lepszej jakości, niż ta którą ja kupiłem. Fotkę kierownicy można znaleźć w tym miejscu http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=4592
03-01-2014, 10:08
Post: #18
RE: kierownica- obszycie
Witam
Kiedyś gdy kupiłem żonie małe Renault do "celów miejskich", pokusiłem się obszyć kierownicę samodzielnie. Wyszło dosyć ładnie, jedyny mankament że nie było nadmiaru skóry na ramiona kierownicy. Z tego też powodu, że nie mogłem dostać takiej skóry, w Sharanie postanowiłem zrobić to w sposób profesjonalny i poprosiłem kolegę tapicera-samochodowego. Nie mam w tej chwili fotki, ale wygląda jak fabryczna. Wcześniej widziałem jak potrafi wymienić kawałki skóry w fotelach, dobrać kolor i twardość skóry by wstawiany element nie różnił się od całości. Chciałem mieć po prostu choć raz coś, co będzie mnie cieszyć. Przy aucie staram się robić wiele rzeczy sam. Samo obszycie kosztowało mnie 150 zł.
20-06-2014, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2014 21:14 przez Scrappy.)
Post: #19
RE: kierownica- obszycie
Planowałem od dawna, ale teraz już na poważniej o tym myślę. Potrzebuję obszyć kierownicę, nie pali mi się, ale już jej czas Big Grin Moglibyście powrzucać fotki swoich i podpowiedzieć gdzie i za ile robiliście? Jaką byście zrobili? W grę wchodzą:
-cała ze zwykłej skóry
-góra i dół ze zwykłej, na bokach perforowana

I jakie dobrać nicie? Myślę nad czarnymi, niebieskimi lub białymi.
Aha, tylko obszycie na podmiankę, nie mogę wykręcić i zostawić/wysłać do obszycia.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
21-06-2014, 00:07
Post: #20
RE: kierownica- obszycie
i napiszcie, ile czasu juz jezdzicie na nich, obszytych, wy skóra jest chińska i czy sie szybko wyciera




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Trzęsie kierownicą i całą budą marrioz 611 283,337 26-09-2023 20:25
Ostatni post: domel_pl
  Kierownica Grzechu 0 451 22-03-2022 16:32
Ostatni post: Grzechu
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 990 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
  Kierownica przed i po fl. bebet28 1 1,071 21-02-2018 14:06
Ostatni post: wesol
  Podgrzewana kierownica. Scrappy 17 12,410 20-01-2018 01:40
Ostatni post: Bogos
  trzęsie kierownica przy hamowaniu z każdej prędkości kowalwalcz 17 6,798 14-03-2017 10:12
Ostatni post: Czerwony
  Galaxy tempomat kierownica multi???? Kamillo 0 1,129 10-01-2017 11:47
Ostatni post: Kamillo
  Kierownica z 7N zyga4don 9 5,214 25-05-2016 19:56
Ostatni post: Artur677
  Po wymianie kół krzywa kierownica. Porsche Design 42 16,400 02-12-2015 20:52
Ostatni post: wesol
  Opadająca kierownica Dzyrooo 9 4,732 09-05-2015 12:44
Ostatni post: koleś

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name