Ocena wątku:
kostka stacyjki??
01-12-2013, 10:41
Post: #1
kostka stacyjki??
witam kolegów!!
wczoraj sobie jeździłem bez problemów, a dzisiaj rano próbuje odpalać - załapał od razu ale jak szybko załapał tak szybko zgasł i tak za każdym razem. raz spróbowałem przytrzymać na rozruchu - zapalił zaś zgasł i chodził sam rozrusznik dalej.
i teraz pytanie - montowałem jakieś 2 tygodnie temu radio i przez przypadek zrobiłem zwarcie na kabelku brązowo-czerwonym (jak dobrze pamiętam ale to chyba ten kolor był) komuś się chyba zerwał i połączył w fatalny sposób, przejechał taśmą izolacyjną i mi się to rozerwało w każdym bądź razie ten co idzie do stacyjki i daje prąd na radio po włączeniu zapłonu.
No i tak mi się wydaje, że to z tego powodu ta kostka padła
dodatkowo jakieś 2-3 dni po montażu radia traciło mi się podświetlenie wszystkich przycisków na konsoli środkowej. wcześniej zawsze świeciło dobrze podświetlenie, a po montażu raz było a raz nie - z tego co mi się wydaje stacyjka ma coś do tego podświetlenia chyba??
Reklama

01-12-2013, 10:48
Post: #2
RE: kostka stacyjki??
Stacyjka nie ma nic do podświetlenia, włącza się ono razem ze światłami ;)Ja miałem taki objaw jak przekodowałem na automat, odpalił i od razu gasł, na kompie był błąd od IMMO. Spróbuj drugim kluczykiem, nie widzę związku radia z immo, ale spróbować nie zaszkodzi.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
01-12-2013, 10:56
Post: #3
RE: kostka stacyjki??
kolego pozwole się nie zgodzić z tym, że stacyjka nie ma nic wspólnego z podświetleniem ponieważ bez zapłonu można włączyć światła (pozycyjne np) a podświetlenie nie powinno się wtedy świecić podświetlenie włącza się dopiero po zapłonie. jak coś źle piszę to poprawcieIdea
01-12-2013, 11:12
Post: #4
RE: kostka stacyjki??
podswietlanie nie jest od stacyjki. Jest od wlacznika swiatel.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-12-2013, 11:27
Post: #5
RE: kostka stacyjki??
czyli jak włączysz pozycyjne (bez zapłonu) to wszystko powinno świecić?? zegary i wszystkie przyciski?? może tak ma być teraz już nie wiem
01-12-2013, 11:52
Post: #6
RE: kostka stacyjki??
jesli masz po przekreceniu kluczyka w stacyjce to masz majstrowane przez jakas osobe trzecią jak sie to mowi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-12-2013, 12:04
Post: #7
RE: kostka stacyjki??
(01-12-2013 11:27)transportflak napisał(a):  czyli jak włączysz pozycyjne (bez zapłonu) to wszystko powinno świecić?? zegary i wszystkie przyciski?? może tak ma być teraz już nie wiem

Bez zapłonu:
świeci się wszystko prócz zegarów
Z zapłonem:
świeci wszystko



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
01-12-2013, 12:08
Post: #8
RE: kostka stacyjki??
w takim razie może świeci się cały czas - nie zwróciłem na to uwagi chyba.
zrobiłem przed chwilą tak jak przeczytałem gdzieś w necie - odłączyłem kleme na godzinke, później ponownie ją podłączyłem, zamknołem/otwarłem auto z kluczyka i niby gdyby była to wina immo to powinien zapalić ale u mnie nie pali nadal - tzn zapala na pół sekundy albo mniej nawet i zaraz gaśnie. co jeszcze można by było sprawdzić na już?? jakiś czujnik odłączyć albo co innego??
01-12-2013, 12:54
Post: #9
RE: kostka stacyjki??
a bez podgrzewania swiec gada nieco dluzej?? A jak grzejesz swieczki powiedzmy 5 sekund to tez odpala i gasnie za chwile??

Mozesz sprobwac podac napiecie na zawor odcinajacy paliwo co jest w pompie. Moze on swankuje. Ogolnei to bym go sprawdzil czy idzie do neigo prad caly czas i czy on dziala caly czas bo moz ebyc tak ze niby cewka ma jakis tam opor ale slabnie i odpuszcza po kilku sekundach. Bywaly takie pryzpadki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-12-2013, 13:02
Post: #10
RE: kostka stacyjki??
jak grzeje świeczki mniej więcej 5 sekund to odpala i gasnie, nie probowałem bez grzania zapalac. wczoraj cały dzien zapalał dobrze, przyjechałem pod dom zgasiłem normalnie. a dzisiaj rano juz nie da rady. czyli po przekręceniu zapłonu prąd musi być cały czas na cewce?
a kolego kostke stacji raczej byś wykluczył??




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kostka mini iso lopez931 2 1,361 06-12-2016 12:35
Ostatni post: lopez931
  Ksenony - piny kostka adx 4 1,259 09-10-2016 13:46
Ostatni post: adx
  kostka stacyjki w sharanie dragon 5 5,443 26-03-2012 07:55
Ostatni post: daneczek76
  Kostka i czujnik pod siedzeniem tomex-t3 12 10,433 16-11-2011 21:31
Ostatni post: tomex-t3
  Kostka za radiem Robert 'Kamyk' 3 3,732 24-12-2010 00:21
Ostatni post: wioslo61

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name