Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
kostka stacyjki?? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: kostka stacyjki?? (/Thread-kostka-stacyjki)

Strony: 1 2


kostka stacyjki?? - transportflak - 01-12-2013

witam kolegów!!
wczoraj sobie jeździłem bez problemów, a dzisiaj rano próbuje odpalać - załapał od razu ale jak szybko załapał tak szybko zgasł i tak za każdym razem. raz spróbowałem przytrzymać na rozruchu - zapalił zaś zgasł i chodził sam rozrusznik dalej.
i teraz pytanie - montowałem jakieś 2 tygodnie temu radio i przez przypadek zrobiłem zwarcie na kabelku brązowo-czerwonym (jak dobrze pamiętam ale to chyba ten kolor był) komuś się chyba zerwał i połączył w fatalny sposób, przejechał taśmą izolacyjną i mi się to rozerwało w każdym bądź razie ten co idzie do stacyjki i daje prąd na radio po włączeniu zapłonu.
No i tak mi się wydaje, że to z tego powodu ta kostka padła
dodatkowo jakieś 2-3 dni po montażu radia traciło mi się podświetlenie wszystkich przycisków na konsoli środkowej. wcześniej zawsze świeciło dobrze podświetlenie, a po montażu raz było a raz nie - z tego co mi się wydaje stacyjka ma coś do tego podświetlenia chyba??


RE: kostka stacyjki?? - Scrappy - 01-12-2013

Stacyjka nie ma nic do podświetlenia, włącza się ono razem ze światłami WinkJa miałem taki objaw jak przekodowałem na automat, odpalił i od razu gasł, na kompie był błąd od IMMO. Spróbuj drugim kluczykiem, nie widzę związku radia z immo, ale spróbować nie zaszkodzi.


RE: kostka stacyjki?? - transportflak - 01-12-2013

kolego pozwole się nie zgodzić z tym, że stacyjka nie ma nic wspólnego z podświetleniem ponieważ bez zapłonu można włączyć światła (pozycyjne np) a podświetlenie nie powinno się wtedy świecić podświetlenie włącza się dopiero po zapłonie. jak coś źle piszę to poprawcieIdea


RE: kostka stacyjki?? - wesol - 01-12-2013

podswietlanie nie jest od stacyjki. Jest od wlacznika swiatel.


RE: kostka stacyjki?? - transportflak - 01-12-2013

czyli jak włączysz pozycyjne (bez zapłonu) to wszystko powinno świecić?? zegary i wszystkie przyciski?? może tak ma być teraz już nie wiem


RE: kostka stacyjki?? - wesol - 01-12-2013

jesli masz po przekreceniu kluczyka w stacyjce to masz majstrowane przez jakas osobe trzecią jak sie to mowi.


RE: kostka stacyjki?? - Scrappy - 01-12-2013

(01-12-2013, 11:27)transportflak napisał(a): czyli jak włączysz pozycyjne (bez zapłonu) to wszystko powinno świecić?? zegary i wszystkie przyciski?? może tak ma być teraz już nie wiem

Bez zapłonu:
świeci się wszystko prócz zegarów
Z zapłonem:
świeci wszystko


RE: kostka stacyjki?? - transportflak - 01-12-2013

w takim razie może świeci się cały czas - nie zwróciłem na to uwagi chyba.
zrobiłem przed chwilą tak jak przeczytałem gdzieś w necie - odłączyłem kleme na godzinke, później ponownie ją podłączyłem, zamknołem/otwarłem auto z kluczyka i niby gdyby była to wina immo to powinien zapalić ale u mnie nie pali nadal - tzn zapala na pół sekundy albo mniej nawet i zaraz gaśnie. co jeszcze można by było sprawdzić na już?? jakiś czujnik odłączyć albo co innego??


RE: kostka stacyjki?? - wesol - 01-12-2013

a bez podgrzewania swiec gada nieco dluzej?? A jak grzejesz swieczki powiedzmy 5 sekund to tez odpala i gasnie za chwile??

Mozesz sprobwac podac napiecie na zawor odcinajacy paliwo co jest w pompie. Moze on swankuje. Ogolnei to bym go sprawdzil czy idzie do neigo prad caly czas i czy on dziala caly czas bo moz ebyc tak ze niby cewka ma jakis tam opor ale slabnie i odpuszcza po kilku sekundach. Bywaly takie pryzpadki.


RE: kostka stacyjki?? - transportflak - 01-12-2013

jak grzeje świeczki mniej więcej 5 sekund to odpala i gasnie, nie probowałem bez grzania zapalac. wczoraj cały dzien zapalał dobrze, przyjechałem pod dom zgasiłem normalnie. a dzisiaj rano juz nie da rady. czyli po przekręceniu zapłonu prąd musi być cały czas na cewce?
a kolego kostke stacji raczej byś wykluczył??