Ocena wątku:
jaka chłodnica
09-11-2013, 20:11
Post: #11
RE: jaka chłodnica
tak ale mialem astre w dieslu i nigdy mi sie wiatraki nie wlaczyly- no moze raz. podobnie w megance w benzynie tez wiatrak sie nia zalaczal nawet w lato. uklad jest tak skonstruowany z ema sie wyrobic bez pomocy a jedynie w szczegolnych przypadkach maja wiatraki wspomóc.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

09-11-2013, 20:26
Post: #12
RE: jaka chłodnica
to może oprostu termostat jest tylko jakiejś daremnej marki, miałem taki przypadek kiedyś, że jak założyłem termostat (taki najtaszy w vento 1.9 td) to mi się nagrzewał za bardzo i wentylatory chodziły co chwile bo się otwierał po 95 stopniach. Jednak jak się jedzie dłużej to cały czas trzyma (wg wskazówki mniej więcej 98 st) a wentylator nie chodzi i może to ten termostat wszystko psuje, trzeba by chyba go wymienić na jakiegoś wahlera
09-11-2013, 20:56
Post: #13
RE: jaka chłodnica
(08-11-2013 20:43)stasio59 napisał(a):  termostat tak na pewno musi być no i włącznik wiatraków co jest w chłodnicy i załącza wiatrak ten w chłodnicy jest tez ważny ale kolego jeśli masz nie sprawna klime to może być tak ze nie załącza się wiatrak(i) i wtedy może być ze nie ma schładzania przez wiatraki proponuje zrobić obejście i samemu na próbę załączyć wiatrak z kabiny i wtedy zobaczyć czy spadnie temperatura to jest najprostszy sposób by to sprawdzić

Staszek nie wiem co ty piszesz ale kompetnie od rzeczy. Co ma klima do przegrzewania sie? Znakiem tego ze auto bez klimy fabrycznie mialoby sie grzac?? Klima nie ma tu nic do tego. Kolega ma zrobic pozadek w aucie i pryzwrócic tak jak fabryka zrobila. Termostat ma nie tyle co wymienic co ma go sprawdzic w goracej wodzie gotowanej w garnku czy czajniku. Ma byc pewny tego ze dziala on poprawnie i tyle. Pompe wody tez by wypadalo sprawdzic bo bywaly pryzpadki ze sie smigielko ukrecilo i nie pompowalo wody w ukladzie. Wiatraki zostawic w spokoju bo aktualnie jest taka temperatura ze nie ma potrzeby by sie wlaczaly nawet jadąc w miescie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-11-2013, 14:31
Post: #14
RE: jaka chłodnica
2 wentylatory były fabrycznie w przedliftowych tdi 110 lucy - w 90 jest jeden i ciut mniejsza chłodnica - myślę że ktoś kiedyś założył co mu wpadło w łapy i dlatego tak jest u ciebie. Oczywiście wysoka temperatura płynu chłodzacego w normalnych warunkach to może być wina termostatu, zabitej chłodnicy lub awarii uszczelki pod głowicą a nie od małej różnicy w wielkości chłodnicy.



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
10-11-2013, 18:46
Post: #15
RE: jaka chłodnica
co za znowu wywody. jaki szlam coty masz tam miec szambo?? Ma sprawdzic termostat i ma sprawdzic pompe wodna czy pompuje plyn chlodzacy. juz nie wymyslajcie. Jedynie co to mozna miec chlodnice zawalona jak ktos tam dodawal jakiegos specyfiku do uszczelniania chlodnic.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-11-2013, 09:33
Post: #16
RE: jaka chłodnica
jak ma wyleciez jak sie dostalo do chlodnicy a tam kanaliki malutkie strasznie. skad ten szlam sie bierze z czego on jest bo ja nieraz spuszczalem w swoich autach plyn chlodzacy i zero czegokolwiek. Nie ma szans by sie cos mialo pojawic jak nikt nie dosypywal tajmneiczych srodkow do uszczelniania ukladu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-11-2013, 11:53
Post: #17
RE: jaka chłodnica
Wesol przenieś ten temat bo do tuningu ma się nijak.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
20-12-2013, 20:15
Post: #18
RE: jaka chłodnica
witam ponownie
problemem okazał się termostat - po 1. nie miał uszczelnienia (w tym miejscu co się otwiera) i przez to przez cały czas przepuszczał lekko wodę więc silnik miał problem się dogrzać, po 2. otwierał się za późno (sprawdzany w garnku z wodą otwierał się dopiero gdy woda zaczynała się gotować)
Była to jakaś podróba, teraz założony Wahler i po 6 km mam 90 st i strzałka tak stoi cały czas. także nie warto brać tanich termostatów bo potem tylko problemy z tego powodu!!




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chłodnica klimatyzacji/skraplacz - demontaż/montaż/wymiana rafik114 7 3,365 07-07-2019 12:14
Ostatni post: go2-jacek
  Jaka sprężarka (2.0) Krzysztoflon 12 6,082 20-07-2014 09:25
Ostatni post: DuczekiOsia
  Jaką sprężarkę klimy. krzys44 2 3,535 20-03-2013 19:34
Ostatni post: wojci
  Jakie ciśnienie powinna wytrzymać chłodnica klimy? pamor 2 3,736 16-01-2013 12:11
Ostatni post: bartixr

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name