Ocena wątku:
Wyłącznik zapłonu/odcięcie zapłonu
07-11-2013, 18:18
Post: #21
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
co odpali wesol ??? moge tak zostawic wlacznik od 220v?
Reklama

08-11-2013, 15:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2013 15:13 przez daneczek76.)
Post: #22
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
musisz dać wyłącznik na duży amperaż jak chcesz zrobić to na pompie.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
08-11-2013, 16:51
Post: #23
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
zrobiłe to na tym z 230v i działa wogole sie nie grzeje nic zobaczymy w razie czego moge zawsze skrecic 2 kable razem tak na szybko
08-11-2013, 18:25
Post: #24
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
raczje wlacznik na 230V to bedzie mial prad wiekszy jak pol ampera. Taki maly ma z 1 a troszke wiekszy ma ze 2 albo 3 ampery. Z tym ze tu raczje w tych wlacznikach to sie wypalaja styki nie od duzego pradu a od iskrzenia przy duzym napieciu. Spokojnie wytrzyma taki wlacznik.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-11-2013, 19:40
Post: #25
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
tu i tak styki nie załaczaja pradu. Zalaczamy ten wlacznik i potem dopiero przekrecamy stacyjke. Spokojnie wystarczy taki wlacznik. Nie wiem co za teorie wymyslasz i co ma do tego prad zmienny a staly. Wazne jest by moc odpowiednia przepuszczal. Wlasnie tryzmam taki maly wlacznik jak od golarki mniejwiecej wymiarów 1 cm na 1.5 cm i na tym pisze tak 6A przy 250V i 10A przy 125V . Drugi mam taki jeszcze mniejszy bo 0.5 cm na 1.5 cm ( czyli wąski) i na nim jest tak 10(6)A 250V cokolwiek mialoby to znaczyc to spokojnie wytrzymuje takie pradu po 5 amper bez dwóch zdań. Mam taki wlacznik założony w bagazniku do odlaczania tych dwóch lampek w bagazniku w naszych SGA. Spokojnie daje rade nawet nie jęknie. Pokaze ci na zlocie kiedyś. Wlacznikow na pol ampera na 230V nie widzial w zasadzie bo to nie wiem do czego by to mialobyć bo to daje wytrzymalosc okolo 120wat a wiadomo ze zawsze sie robi z zapasem kilkukrotnym wiec ten sprzet jaki by mial zalaczac to by musial miec chyba z 30-50 wat. Golarka do szczyżenia wlosów ma tyle wat ale i tka zazwyczj ma taki wlacznik jak podawalem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-11-2013, 15:51
Post: #26
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
panowie po zatankowaniu auta do pelna mimo odciecia plusa pompki w baku auto jedzie hehe moze miałem zrobic odciecie na masie?
18-11-2013, 17:44
Post: #27
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
pisalem ze w Bemo Motors u dyrektora w galaxie mechanik sciagal bak i po ponownym zalozeniu nie podpial wtyczki od pompki i galax ladnie chodzil i jedynie jak bylo paliwa tak 1/4 to gasl.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-11-2013, 17:49
Post: #28
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
nie no jak miałem 1/2 to juz zgasł przynajmniej moj
18-11-2013, 20:02
Post: #29
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
juz jest ok mam dobre 3/4 i jest ok po wyłaczeniu nie odpali wczesniej zatankowałem pod sam korek moze z tego
22-11-2013, 14:51
Post: #30
RE: jak zrobic odciecie zapłonu
Ja tylko odcinam zasilanie do sterownika lub (i) czujnik obrotow wału, dodatkowo 3 przelaczniki do odciecia gniazda diagnostyczego 2 x can 1 x linia K. Moim zdaniem przy takim czymś to tylko na chama na lawete jest sens wciągnąć żeby ukraść. Do wszystkiego ładnie skrętki się robi i izoluje taśmą z meszkiem, ładnie ułożyć i wio. Ja używam blokad coś w stylu kd2006 z pastylką, żeby ktoś nie dojżał gdzie macam żeby autko odpalić, a tak od czasu do czasu bateryjkę w pastylce wymienię i już. W urzadzeniu jest dioda i brzęczyk, które odcinam żeby po kablu od diody i po brzeczyku złodziej nie doszedł gdzie urzadzenie jest. Dodatkowo jescze robi się sztuczkę jak ktoś urzadzenie podłączy, a nie przełączy przełączników to urządzenie się spali Cool




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name