Ocena wątku:
Sterownik centralnego zamka
18-03-2014, 19:07
Post: #21
RE: Sterownik centralnego zamka
sprawa rozwiazana sterownik daje 9 sekundowy impuls czy to przy otwieraniu lub zamykaniu i dlatego tak dzieje sie z szybami zostanie odesłany do sprzedawcy
Reklama

12-10-2015, 11:59
Post: #22
RE: Sterownik centralnego zamka
Witam, proszę o pomoc bo moje forum forda chyba nie wie jak poradzić w tak prostej chyba sprawie. Mój galaxy mk2 ma centralny ale be pilota. Ostatniej zimy mocno się męczyłem z otwieraniem zamarzniętej wkładki drzwi, dlatego kupiłem najtańszy sterownik po to by otwierał i zamykał.
Ten schemat to rozumiem:
   
zasilanie podłączone ale teraz pytanie bo czytam i nie wiem chciałemm wpiąć się w kable wchodzące do przelotki drzwi( kolega kilka postów wcześniej podaje o kostce p6) z wkładki drzwi wychodzą następujące kable
    czy to w te kable się wpiąć, z przelotki na szarym zmienia się napięcie przy zamykaniu jeszcze znaleźć 2 kable na otwieranie i na sterowanie plusem
czy ktoś mi to wyjaśni tak prosto jaki kolor z czym.
Pozdrawiam
12-10-2015, 13:14
Post: #23
RE: Sterownik centralnego zamka
proste jak budowa cepa. W slupku A masz kable i tak: unlock czyli otwieranie to zielony kabelek podanie plusa to otwarcie auta. kabel szary to lock czyli zamkniecie auta. Sygnal kierunku lewy to kabel czarno/bialy sygnal na kierunek prawy to kabel czarno/zielony. czujnik otwarcia drzwi tez chesz?



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: buuber
12-10-2015, 14:06
Post: #24
RE: Sterownik centralnego zamka
Wielkie dzięki za szybką pomoc prawie jak LewandowskiBig Grin ( jednak forum VW to jest to), czyli zielony ze słupka do białego z centralki, szary do niebieskiego centralki na plus to już plus , zaraz sprawdzę.
Pozdrawiam
12-10-2015, 15:18
Post: #25
RE: Sterownik centralnego zamka
(12-10-2015 14:06)buuber napisał(a):  czyli zielony ze słupka do białego z centralki, szary do niebieskiego centralki

Tak dokladnie. Na tych kabelkach z centralki bialym i niebieskm pojawiac sie musi plus naprzemiennie. Czyli jak naciskasz guzik zamknij to na niebieskim jest plus okolo pol sekundy a jak naciskasz otwarcie na pilocie to na bialym musi sie pojawic na te pol sekundy plus 12V. Nasze auta maja sterownie plusem a tylko nieliczne marki maja sterowanie masa czyli inaczej nieco.

Generalnei jako dzieciak bawilem sie w takie rzeczy a do namierzenia tych kabli wystarczy ci nawet tylko zarowka na kabelkach i igla do nakuwania kabli w aucie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: buuber
12-10-2015, 17:15
Post: #26
RE: Sterownik centralnego zamka
No i jak to w życiu bywa coś nie gra mianowicie na szarym kablu z wiązki pojawia się impuls przy zamykaniu, ale na zielonym nic się nie dzieje czy zamyka czy otwieram . Sterownik podpięty wg. schematu, 2 potrzebne plusy potrzebne do sterowania i do centralki do tego samego kabla +.
12-10-2015, 17:45
Post: #27
RE: Sterownik centralnego zamka
Napewno dobre kable bierzesz?? W slupku A po lewej stronie czyli od kierowcy na dole w slupku??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: buuber
12-10-2015, 19:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2015 19:42 przez buuber.)
Post: #28
RE: Sterownik centralnego zamka
no raczej tak centralka po naduszeniu pilota klika, siwy kabel zamyka mrugają kierunki, a na zielonym kabelku nic się nie dzieje próbówka nie włącza się po przekręceniu kluczykiem, biały z centralki, który miał być z nim połączony po otworzeniu daje sygnał tylko gdzie go wpiąć, z okablowania wkładki zamka wychodzi jeszcze bialo-czerwony może tu ale próbówka świeci na nim ciągle, i się nie wyłącza przy otwieraniu kluczem.

Dobra sukces wielkie dzięki za pomoc, otwieranie jest na zielono-czerwonym, sprawdziłem wbijając igłą za twoją radą się w przewody i naprowadził mnie początek tego wątku gdzie ten m-blue pisało pinie 17 we wtyczce P6.

Na przyszłość prosta sprawa zdejmujemy plastik na progu kierowcy, 4 śrubki i trochę zatrzasków, rozcinamy osłonę kabli i szukamy,
szary - zamyka
zielono- czerwony - otwiera na próbówce sygnały tylko po zasymulowaniu kluczykiem
Wielkie dzięki wesol.
Pozdrawiam
12-10-2015, 19:46
Post: #29
RE: Sterownik centralnego zamka
dobra juz wiem. Nie wiem gdzie sie wpinasz ale jak skumalem to w drzwiach. Tylko po co w drzwiach sie wpinac to ja nie kumam. TO z to nie logiczne jest. Jak zobi sie przerwa w "trabie slonia" czyli tu w przejsci z drzwi do slupka to masz pozamiatane. Tak jak pisalem w słupku A masz takie zawiniete kable na grubosc palca jest tych kabli i ida w taka grubsza wiazke mneijwiecej o srednicy 3 cm albo i 4 cm. To w tej cienszej wiazce masz tam kable i nie jak te patalachy podawali w instrukcji ze szary i zielony a szary i zielino/czerwony. Ten zielony to jest w 90% kabel i ma tylko paseczek waski czerowny dlateog zielono/czerwony. I tak sprawdzenie teog zajelo mi 10 minut wlasnie na dworze wlasnei skonczylem po ciemku z latarka w reku. Na szary dajesz plus to drzwi sie zamykaja a jak na ten zielono/czerowny dajesz plus to sie zamykaja. To wszystko mozna jak wspomnialem sprawdzic probówką. Ja dalem jeden koneic tej probówki na mase a szpikulcem nakuwalem kabelek szary i przekrecalem kluczyk w drziwach. I tak samo z zielono/czerwonym.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: buuber
12-10-2015, 19:56
Post: #30
RE: Sterownik centralnego zamka
wpiąłem się koło pedału sprzęgła, z wiązki wychodzi zielony i on nic nie dał, a zielono czerwony trochę grubszy to ten wszystko gra , plastiki poskładam jutro wielkie dzięki
Pozzdrawiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem sharan-brak kierunków ,awaryjnych i centralnego rutra_83 25 26,290 30-11-2023 07:06
Ostatni post: wesol
  Zwarcie na akumulatorze VW Sharan: brak kierunkowskazów, wycieraczek, zamka centralne p4w3l 3 294 17-09-2023 20:12
Ostatni post: Niemago
  Uniwersalny sterownik centralnego zamka vw sharan 99r Krzakenes 1 323 24-12-2022 12:02
Ostatni post: wesol
  Sterownik komputer ,, no imo'' Jaski82 4 1,608 15-07-2020 11:46
Ostatni post: Jaski82
  Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem? m-blue 31 18,468 03-02-2019 17:07
Ostatni post: wesol
  Nie działa pilot centralnego zamka mkl niebieski91 23 9,107 15-07-2018 01:53
Ostatni post: andrew7800
  Uniwersalny sterownik zamka do Alehambra 98 Pawcio87 5 3,580 03-01-2017 18:06
Ostatni post: tolus24
  Jak dobrać pilota do centralnego gluchy24 7 3,703 20-03-2016 17:32
Ostatni post: pysiek
  Jak podłączyć sterownik zamka centralnego? Squiby 25 26,761 27-11-2015 18:49
Ostatni post: drygi7
  Sterownik opuszczania szyb 7M3 959 857D mikiciuk81 0 2,003 10-09-2015 19:14
Ostatni post: mikiciuk81

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name