Ocena wątku:
Tuning przez OBD
14-10-2013, 09:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2013 09:40 przez daneczek76.)
Post: #11
RE: Tuning przez OBD
ja uważam że jest CAN Adres 19: CAN Gateway



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Reklama

14-10-2013, 16:53
Post: #12
RE: Tuning przez OBD
(14-10-2013 09:23)daneczek76 napisał(a):  ja uważam że jest CAN Adres 19: CAN Gateway

To nie swiadczy o tym ze jest CAN w aucie. Tak samo jest w golfie 4 a cana tam nie ma. To sa za stare auta. CAN wchodzil w autach mniejwiecej w 2004 roku.

(14-10-2013 09:07)TomKrak napisał(a):  no to Cię zaskoczę ! w T4 2001 rok ACV był już CAN

To cie zaskocze i jestes w bledzie. Nie wiesz co to jest auto na CANie. Po cyfrowej lini moze sie komunikowac owszem pompa wtryskowa i tak np jest w wielkiej liczbie aut nawet z przed 2000 roku ale tu chodzi o CAN w aucie nie o komunikacje ECM- pompa wtryskowa.
Jesli jest CAN w aucie to masz przelacznik np od swiatel taki jak w touranie czy passku B6 gdzie jak sobie zerkoniesz masz same cieniutkie kabelki ktore daja jedynie polecenia zalaczenia pewnych rzeczy. Tak jest ze wszystkim w aucie. Linia cyfrowa can daje nam pewne mozliwosci jak to ze mozna sobie z poziomu komputera badz programowo ustalic pewne zaleznosci jak wlaczanie swiatel jakie chcemy, mozemy pewne oswietlenie anulowac czy tez regulowac natezenie oswietlenia. Czyli kilkoma kliknieciami na laptopie moge ci wylaczyc ciagle swiecenie kierunkowaskazów ( tryb jaki wystepuje w USA) i przelaczyc to na tryb europejski. Tego nei zrobisz ani w T4 aqni w golfie 4 itp. Poza tym ogolnie kabolteka w autach z canem ma cieniutkie kabelki a tylko niewielka ilosc kabli to kable pradowe. Jest duzo centralek sterujacych w takim aucie jak moduly od nadwozia, moduly od tylnej czesci auta do sterowania wycieraczkami i oswietleniem tylnym. Mozna sobie plynnie regulowac czestotliwosc klikania kierunków czy predkosc wycieraczki tylnej itd itd.

Tak nawiasem mowiac nie slyszalem jeszcze o aucie i danym modelu by np z roku 1997 nie mialo cana a juz z 2001 mialo can mimo ze to nadal ten sam model.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-10-2013, 10:23
Post: #13
RE: Tuning przez OBD
dla kolegi wesol - http://www.t4-forum.pl/viewtopic.php?f=8&t=2153

w T4 jest CAN - obsługuje zegary, ABS i cos tam jeszcze
16-10-2013, 12:42
Post: #14
RE: Tuning przez OBD
dla twojej informacji spokojnie sie laczylem w kuzyna T4 2.5 tdi 102 KM bez problemu kabelkiem za 30 zl do obslugi aut bez cana. Nie ma opci zeby dany model nie mial do pewnego roku prod. Can a pozniej juz mialo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-10-2013, 13:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2013 13:54 przez daneczek76.)
Post: #15
RE: Tuning przez OBD
(14-10-2013 16:53)wesol napisał(a):  
(14-10-2013 09:23)daneczek76 napisał(a):  ja uważam że jest CAN Adres 19: CAN Gateway

To nie swiadczy o tym ze jest CAN w aucie. Tak samo jest w golfie 4 a cana tam nie ma. To sa za stare auta. CAN wchodzil w autach mniejwiecej w 2004 roku.

Tak nawiasem mowiac nie slyszalem jeszcze o aucie i danym modelu by np z roku 1997 nie mialo cana a juz z 2001 mialo can mimo ze to nadal ten sam model.
Po pierwsze ja pisze o Sharanach po 2004 roku , po drugie ja nie mówie że jest pełny can full wypas, ale jest. nie zrobiono pełnego pewnie ze względu na mezalians z fordem.
Po drugie sam widziałem jak do sharan 2006 rok podłączał się goścu z obsługą can i miał wiecej opcji niż ja na vagu. Choć ja też djagnostyke przeprowadzić mogłem ale doświetlanie zakrętów i inne pierdoły były poza zasiegiem.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
16-10-2013, 14:28
Post: #16
RE: Tuning przez OBD
(16-10-2013 12:42)wesol napisał(a):  dla twojej informacji spokojnie sie laczylem w kuzyna T4 2.5 tdi 102 KM bez problemu kabelkiem za 30 zl do obslugi aut bez cana. Nie ma opci zeby dany model nie mial do pewnego roku prod. Can a pozniej juz mialo.

widać z tego że T4 to jakiś "rodzyn" bo po 2000 roku TDI miało CAN-a (pewnie nie pełnego ale miało)
mało istotne!
W SGA przed 2000 rokiem nie zrobisz chipa przez OBD a po 2000 roku już raczej tak.
16-10-2013, 17:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2013 17:54 przez wesol.)
Post: #17
RE: Tuning przez OBD
ludzie przestancie mi pisac takie rzeczy. Albo jest can albo go nie ma. ALbo obsluguje to fejs z canem albo stary tradycyjny fejs analogowy. Nie ma czegos takiego jak "pół can" Jeszcze raz wam napisze. zwyklym kabelkiem łacze sie z sga nawet z takim z 2009 roku. Tym samym kabelkiem tourana z 2003 roku niestety juz probowalem podpiac i lipa byla.
Nie porównujmy pewne mozliwosci jednego fejsa i drugiego.
Tak jak pisalem wczesniej mialem astre G czyli tzw dwójke- to taki konkuretn dla golfa 4 i w niej tez nie bylo cana bo can byl dopiero od astry H czyli trójki. Mimo to w astrze G komunikacja miedzy pompa wtryskową a ECM byla po CANie bo nawet to podaje i TIS i wszelkie inne źródła. To mimo wszystko jednak oznaczalo ze to auto nie mialo CANa. CAN charakteryzuje sie tym ze przede wszystkim nie ma sterowania bezposredniego czyli sa wydawane jedynie polecenia. Czyli np manetka od wycieraczke dajesz tylko polecenie wlacz wycieraczki przednie i sygnal ten biegnie do BCM i dopiero dalej do silniczka idzie sygnal. Czyli dosc czesto jest tak przy canie ze zwarcie w kablach nie wywala bezpieczników tylko poprostu odcina prad na ta sekcje. Dlatego tez na canie po ustapieniu usterki i skasowaniu bledu uklad normalnie powraca do życia. Tylna wycieraczka jest sterowana przez moduł REC. Czyli prożno szukac przejscia z kabelkow przy manetce przy kierownicy na drugim koncu przy wycieraczce. CAN pozwala na sterowanie natężeniem oswietlenia i w kabinie i swiatel przednich i tylnych. Mozna regulowac predkosc wycieraczek. Klikniecia kierunkowskazów dosc czesto sa realizowane przez glosniczek bo nie ma przekaznika ktory "tyka" w kabinie. Cala instalacja w aucie z canem jest odrutowana tak ze 90 % kabli to cieniutkie żyłki dajace jedynie rozkazy. To tak jak kiedys bylo wszystko analogowe i ktos chcial miec system wilokanalowy to trzeba bylo puscic tyle kabli ile bylo kanałów dzwikowych. Dzisiaj po cyfrowym kablu coaxialnym z dwoma zylami idzie sygnal do dowolnej ilosci kanałów czy to system 5 czy 7 czy 9 kanalowy to nie istotne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-10-2013, 17:34
Post: #18
RE: Tuning przez OBD
Wkradła się literówka koledze - astra "dwójka" to G, a trójka - H.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
16-10-2013, 17:55
Post: #19
RE: Tuning przez OBD
ehh tak to jest jak sie pisze razem z dzieckiem na kolanie.

Can to naprawde fajna sprawa tylko czemu sie on tak psuje.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-03-2019, 23:17
Post: #20
RE: Tuning przez OBD
troche odkopie, ktos sie bawil galletto i ma jakis sprawdzony wsad do auy ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tuning u dynosoft- aligator tsitko 5 4,067 09-09-2015 17:35
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name