Ocena wątku:
Co Was drażni w SGA?
09-09-2013, 23:46
Post: #11
RE: Co Was drażni w SGA?
No,no;Marcys z tą głowicą to trochę szalejeszSmile
Ale fakt,że im auto większe i lepiej wyposażone to i utrzymanie jest droższe ,przynajmniej częsci dostępne i w rozsądnej cenie ,a nie jak dojakichś wynalazków typu dalekowschodniego czy dalekozachodniego ,SGA w swojej klasie nie ma konkurencji w Europie ,a sypie się jak wszystkie auta na naszym rynku...
Reklama

10-09-2013, 00:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2013 00:11 przez marecki_name.)
Post: #12
RE: Co Was drażni w SGA?
Słuchajcie ja swoim jeździłem 4 lata(teraz sprzedany aktualnie szukam drugiego) w trakcie eksploatacji zrobiłem

po zakupie kompletny rozrząd, paski i płyny - 1000 zł
po dwóch latach jazdy synchronizatory 1 i 2 biegu (inne pierdoły przy okazji) - 800 zł
po trzech latach głowica, pasek rozrządu, uszczelka pod pokrywą, chłodnica, rurka odmy - 1800 zł
po czterech latach regeneracja turbo, koło pasowe - 1000 zł

Łącznie 4600 / 4 = 1200 zł rocznie naprawy

Przejechane ponad 70tys. czyli jakieś 6zł na 100km według mnie dramatu niema, a wygoda i komfort jazdy nieporównywalny do żadnego innego samochodu którym miałem okazje jeździć. Czy siedzisz z tyłu czy z przodu jedziesz wygodnie.
10-09-2013, 04:13
Post: #13
RE: Co Was drażni w SGA?
W sumie fakt. Trzeba przyznać, że mniej lub więcej są awaryjnie, ale w porównaniu z innymi autami w segmencie Van, są bezkonkurencyjne. Są części i nie są drogie. Większość napraw można wykonać i zdiagnozowac samemu. Po przeliczeniu okazuje się(przynajmniej w moim wypadku) , że do każdego przejechanego kilometra musiałem dołożyć 6gr. A jak się naprawy przeprowadza na czas. to tak nie boli po kieszeni. Czasami lepiej zapobiegać niż leczyć. A nic bez powodu się nie dzieje. Maratonczykom też szybciej stawy siadają niż normalnym ludziom.
10-09-2013, 08:08
Post: #14
RE: Co Was drażni w SGA?
Zapomniałem dodać, że turbinę słychać i czasami przykopci na starcieSmile Oczywiście wszelkie usterki rekompensuje komfort jazdy i jak dla mnie wyglądSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
10-09-2013, 08:30
Post: #15
RE: Co Was drażni w SGA?
Dzięi panowie za pokrzepiające odpowiedzi. Chyba nie ma tragedii, jakies czarne fatum ostatnio... miesiąc czasu i co rusz coś sie posypało. Trasę 3200 km do Francji i z powrotem z 5 osobami na pokladzie zrobil bezproblemowo... pod domem tylko padła chłodnicai cały płyn wylał się...

Moi znajomi nie mają takich przypadków, stąd moje rozgoryczenie. Też nie mają nowych aut. Jakis peugot, volvo... i jeżdża (może sie nie chwalą ze coś im padło?)



10-09-2013, 11:14
Post: #16
RE: Co Was drażni w SGA?
zapomniaem dodaç ze to wszystko robilem w ciagu jednego roku jezdzenia



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
10-09-2013, 15:27
Post: #17
RE: Co Was drażni w SGA?
marcyb3
Dużo tych rzeczy jak na jeden rok... ale teraz masz spokój



10-09-2013, 15:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2013 16:49 przez wesol.)
Post: #18
RE: Co Was drażni w SGA?
a ja przez chyba 3 lata to tak: turbo 700 podpora polosi 400 przegub wew 150 wysprzeglik 200 tarcza sprzegl 100 eberek 200, UPG 200 waz turbiny 170. Tarcze klocki opony nie licze. Jeszcze zapomnialem uszczelniacz walu okolo 60 zl i uzupelnienie czynnika w klimie 120 zl.
Z tym ze turbiny moge nie liczyc bo wiedzialem pryz zakupie ze wyje jak wsciekła no i ta rurka gumowa byla z dziurą. To daje okolo 2000 zl łącznie bo chiptuningu to oczewiscie nie licze calkiem bo to bezsensowne by było. km w sumie to niewiele bo cos kolo 30-40 tys nastukalem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-09-2013, 18:22
Post: #19
RE: Co Was drażni w SGA?
(09-09-2013 15:07)kubabike napisał(a):  Panowie, już powoli zaczynam mieć dość tego auta. Co wyjazd to awaria... Przejechane nieco ponad 30tyś przez 1,5 roku (czyli mało) ale w ten weekend już to stukanie przy puszczaniu gazu i zmianie biegów tak mnie rozsierdzilo, że postanowiłem zrobic rachunek sumienia. Czy w innych autach używanych też takie rzeczy sie dzieją? Bo już sam niewiem. Poniżej lista rzeczy, które zrobiłem bądz musze zrobić (a starsznie mnie zirytowały):

Co zrobione?
Dogrzewacz sam 0 zł
Pompka płynu, sam + koszt szczotek 15zł
termostat sam + koszt termostatu i płynu 40zł +15zł
Tylnia wycieraczka sam + koszt silniczka 100zł
Koncowka drążka lewa sam + koszt 70zł + geo 70zł
gumy stabilizatora p+ t sam + koszt 30zł
Turbina 1500zł z olejem i fitrami
Kolo dwumasowe wraz z kompletem sprzegła 1400 + 400 z uszczelniaczem
tylne zaciski oba sam 330+260zł
chłodnica bo lało sie sam 200zł
Dopełnienie klimy 100zł ale już spierdoliło, mimo, że nie spierdało przy teście.


Co mnie wnerwia?

rdzewieje przy na łaczeniu nadkole próg - Jaki koszt?
nie dziala guzik podnoszenia szyby kierowcy
Napierdala coś w spzregle przy puszczaniu gazu
pekła oslona przegubu wewnętrznego
Napierdala łozysko amortyzatora - podobno wymiana razem z amorkiem.

Mysle ze masz przebieg rzedu ok 400 tysi na tyle usterek albo taki kierowca i auta tobie nie sluza ja w moim seaciku przy 230tysi wymienilem kompl sprzeglo z dwumasem i lozyskiem na sachsa oczywiscie jak oryginał i autko chula dalej pozdrawiam.
10-09-2013, 21:15
Post: #20
RE: Co Was drażni w SGA?
Że w poliftowych nie montowali kochanego silniczka AFN.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name