Ocena wątku:
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
09-02-2019, 17:31
Post: #141
oswietlenie kabiny
witam mam problem z oswietleniem w kabinie po wymianie zarowek cos poszlo nie tak i nie dziala oswietlenie kabiny
bezpiecznik 28 nie ma pradu
czy jest przekaznik od oswietlenia ?
co jeszcze moze odlaczac prad z gniazda bezpiecznika 28?
nie moge znalesc opisu przekaznikow
z gory dzieki za pomoc
Reklama

09-02-2019, 17:46
Post: #142
RE: oswietlenie kabiny
Bezpiecznik nr.53-czerwony po lewej stronie ,ten większy.
23-09-2019, 23:34
Post: #143
RE: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
Witam. Wróciłem ponownie, ponieważ poleglem w naprawie oświetlenia wnętrza. Rzeczy które zrobiłem, sprawdziłem. Czujki w słupkach 3-stykowe są dobre, wszystkie 4. Przewody w progach maja przejscie, nie są przegnite sprawdziłem mniej więcej do wysokości gdzie chowają się pod deska rozdzielcza. A teraz do sedna. Nie mam zasilania na pilnie 3 w żadnym z czujnikow drzwi tylnych oraz pasażera z przodu. Kierowca i bagażnik działają. (Zapalają się lampki po otwarciu drzwi kierowcy, lub klapy bagażnika) Co ważne i sprawdziłem, nie mam zgrzewu na wysokości fotela kierowcy, gdzie by sygnał na 3 pin rozchodzil się po reszcie drzwi. Każde drzwi maja oddzielne zasilanie na pin 3 i oddzielne kable. Tylko masa jest wspólna z tego co sprawdziłem. Nie wiem co może być przyczyną nie zapalania się lampek. Moduł BSI podmieniłem i występowały te same objawy. Jedyne co zrobiłem to podłączyłem zasilanie z pinu 3 kierowcy, do pinu 3 drzwi tylnych za kierowca równolegle i lampki się już zapalają po otwarciu tylnych drzwi za kierowcą,ale za to gasną po jakiś 20sek mimo, że drzwi kierowcy, lub bagażnik są otwarte. (przed połączeniem zasilania na tylne drzwi, swiecily przez około 15min przy otwartych drzwiach kierowcy lub bagażnika) oraz mimo włączenia ich w środku w podsufitce "na stałe",kiedy się coś chce robić w środku auta, to nie chcą się włączyć. Działają tylko na 20sek po otwarciu drzwi. Za to po włączeniu zapłonu, działają normalnie. Proszę o pomoc, bo robi się coraz wcześniej ciemno i ciężko będzie pakować dzieci w ciemnościach, a dodatkowo zamykajacym się samochodzie(jeśli nie otworzy się drzwi kierowcy lub bagażnika samochód zamyka się po 20sek). Jesli coś pominąłem to proszę dopytać, lub sprostować. Zastanawiam się czy ktoś jak podłączał alarm (defa 400) to czegoś nie skielbasil. Proszę o podpowiedzi co jeszcze można sprawdzić. Jeszcze mi się przypomniało, że przekaźnik też słychać kiedy otwiera się drzwi kierowcy, oraz bezpieczniki są ok.
24-09-2019, 14:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2019 14:28 przez kalamb.)
Post: #144
RE: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
Brak prądu jest przyczyną niezapalania się lampek to przecież proste.
Dziwnie to jakoś sprawdzasz, ciągłość przewodów sprawdza się od jednego końca do drugiego a nie wyrywkowo odcinki.
Jest wielce prawdopodobnym ze montażysta alarmu pomylił podłączenia. Czy przy otwarciu drzwi na fisie pojawia się kontrolka drzwi?
24-09-2019, 20:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2019 21:11 przez pawelostry1.)
Post: #145
RE: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
Tak, pojawia się kontrolka na desce, nie ważne które drzwi otworzę, to dziala. Tutaj zasilanie na pin 2 jest na wszystkich 4 drzwiach. Może źle spracyzowalem wcześniejszą wypowiedź. Po schematach nie mogłem dojść do którego złącza w module bsi wchodzą wyprowadzenia przewodów od pinu 3 od każdych z drzwi, więc sprawdzałem do momentu do którego sięgnąłem, bo wcześniej na forum przeczytałem, że moze to być wina przegnilych przewodów. I w tym miejscu poleglem. Przemaglowalem nawet ElsaWina, ale nie mogę dojść po tych schematach gdzie wchodzą w module. Wiem, że złącze P6 lub p7. Ale jak to sprawdzic, czy napięcie z modułu wychodzi na przewody? Ale skoro to byłby moduł to po podmiance powinno zadziałać, a nie działa. Huh
Na zdjęciach widać co jest zrobione w skrzynce. Dodatkowo podpięte tam jest ogrzewanie postojowe i nie mogę dojść co gdzie.
24-09-2019, 22:07
Post: #146
RE: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
Jeśli chodzi o zamykanie się auta to normalne w tym roczniku. U mnie jest tak otwieram auto z pilota. Jak nie otworzę drzwi to po około minucie auto sie samoczynnie zamknie. Jeśli masz podobnie to norma. Jeśli jednak otworzę drzwi to już auto sie samo nie zamknie.
Czy sprawdziłeś kable w przelotkach drzwi i w przelotce tylnej klapy?



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
25-09-2019, 11:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2019 11:28 przez kalamb.)
Post: #147
RE: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
Mam podejrzenie, ze zostało coś skrócone w relacji krańcówki, BSI, Defa 400.
Nie mam czasu na szukanie dokładniejszego schematu ale według blokowego Defa 400 krańcówki pasażera i lewego i prawego tylu wpinane są prosto do centrali alarmu.
Alarm jest sprawny?
A odłącz połączenie kierowcy z tyłem bo to powoduje właśnie owe problemy z oświetleniem czasowym.
Problem się objawił nagle czy był od zawsze?

PS. Na jakich zdjęciach ? ;-)
26-09-2019, 22:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2019 22:38 przez pawelostry1.)
Post: #148
RE: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
(24-09-2019 22:07)andrew7800 napisał(a):  U mnie jest tak otwieram auto z pilota. Jak nie otworzę drzwi to po około minucie auto sie samoczynnie zamknie. Jeśli masz podobnie to norma. Jeśli jednak otworzę drzwi to już auto sie samo nie zamknie.

Niestety u mnie samochód się zamyka, mimo otwartych drzwi tylnych lub pasażera. Nie zamyka się automatycznie tylko, gdy otworzę drzwi kierowcy, lub bagażnik. Odpowiedzialny jest za to sygnał, który również steruje światłem. Kontrolka na desce idzie osobnym "sygnałem".


(25-09-2019 11:12)kalamb napisał(a):  Mam podejrzenie, ze zostało coś skrócone w relacji krańcówki, BSI, Defa 400.
Nie mam czasu na szukanie dokładniejszego schematu ale według blokowego Defa 400 krańcówki pasażera i lewego i prawego tylu wpinane są prosto do centrali alarmu.
Alarm jest sprawny?
A odłącz połączenie kierowcy z tyłem bo to powoduje właśnie owe problemy z oświetleniem czasowym.
Problem się objawił nagle czy był od zawsze?

PS. Na jakich zdjęciach ? ;-)
Przepraszam, nie załączyły się zdjęcia, ale w tym poście dokładam wszystko co znalazłem na temat oświetlenia(schematy) i alarmu DEFA 400, oraz ww zdjęcia. Big Grin
Problem pojawił się nagle, ale parę dni po "zmostkowaniu". Dzisiaj odpaliłem auto, bo musiałem jechać do pracy i problem z krótkim czasem świecenia oświetlenia auta znikł Huh, działa już tak jak powinno. Czyli po otwarciu drzwi kierowcy, bagażnika lub "zmostkowanego" pasażera świeci około 15 min i da się zapalić lampki wewnątrz. Dziwne, ale zaczęło działać. może był to chwilowy brak styku, lub przekaźnik wysiada?
Co do alarmu, to działa, ale żyje swoim życiem Wink Dioda w drzwiach kierowcy miga, ale przy uzbrajanu(zamykaniu drzwi) syrena nie wydaje żadnego dźwięku, a wq instrukcji powinna. Za to przy "próbie włamania" kiedy oszukam krańcówkę w drzwiach kierowcy i zamknę auto, to po puszczeniu krańcówki syrena "wyje", więc stwierdzam, że działa. Choć chyba pierwsze co muszę zrobić, aby zdiagnozować problem z załączaniem oświetlenia jest demontaż alarmu.

.pdf  400-Alarm-User-Guide.pdf (Rozmiar: 460.32 KB / Pobrań: 8)
.pdf  Bezpieczniki_i_przekażniki_v.2elsa_I_98.pdf (Rozmiar: 2.04 MB / Pobrań: 13)
.pdf  DEFA 400 serie installations manual.pdf (Rozmiar: 788.66 KB / Pobrań: 10)
.pdf  opis bezpiecznikow i przekaznikow.pdf (Rozmiar: 144.4 KB / Pobrań: 16)
.pdf  oswietlenie_auta_wewnatrz.pdf (Rozmiar: 136.05 KB / Pobrań: 24)    
.pdf  wew_osietlenie_wlacz_drzwi.pdf (Rozmiar: 80.61 KB / Pobrań: 13)    
.pdf  schematy oświetlenie.pdf (Rozmiar: 7.18 MB / Pobrań: 28)
01-10-2019, 08:56
Post: #149
RE: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
Tego osobnika, który jest sprawcą tego hardcore kablowego na BSI powinno się pozbawić dożywotnio wykonywania zawodu
01-10-2019, 23:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2019 23:34 przez pawelostry1.)
Post: #150
RE: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
Dlatego nie mogę dojść co i jak. Samochodu potrzebuje praktycznie na co dzień i tylko weekendy pozostają mi do grzebania przy aucie. Ale żeby odłączyć alarm muszę rozebrać pół deski, bo schowany jest nad modułem Bsi.(jeszcze nie rozpracowalem jak się wyjmuje moduł Smile ale jedno podejście zrobiłem i doszedłem do miejsca montażu alarmu) I szukać po kabelku, dokąd idą wyprowadzenia z centralki alarmu do BSI. A nie chce przy tym odłączyć przypadkiem ogrzewania postojowego, bo akurat to działa, mimo, że nie jest fabryczne(eber, ale dokladany jeszcze w Szwecji) Cool Chyba, że polecicie jakiegoś "speca" z Kielc lub okolic, który mądrze to ogarnie, bez łączenia "na krótko"? Huh Chce to dobrze, zrobić, żeby nie wracać więcej do tematu, bo auto kupiłem niedawno, ale świetnie mi się jeździ i jestem zadowolony, prócz tego mankamentu. Dodgy A, że lubię grzebać przy aucie to chciałem ogarnąć to sam, a nie dać takiemu partaczowi, który montowal alarm.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,429 21-04-2024 14:36
Ostatni post: Stefano
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 120,623 05-04-2024 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 514 15-10-2023 08:21
Ostatni post: adrianb
  Alhambra tdi 2001 r pali mi bezpiecznik nr 3 5A merios16 13 6,035 28-08-2023 14:14
Ostatni post: kalamb
  VW Sharan I 2010 - zbyt duży upływ prądu - bezpiecznik 32 petec 1 773 10-09-2021 14:31
Ostatni post: kalamb
  sharan 1,8T AJH nie działa wentylator potrzebny schemat podłączenia wentylatorów Guma 2 876 04-09-2021 11:50
Ostatni post: Guma
  Parktronik nie działa dadi 16 7,926 10-04-2021 16:17
Ostatni post: jasiug23
  Pomocy! Zgasło oświetlenie deski rozdzielczej Alhambra server92 5 1,577 22-01-2021 01:52
Ostatni post: server92
  Oświetlenie schowka miggi_1980 3 1,352 18-06-2020 15:31
Ostatni post: kalamb
  Oświetlenie ostrzegawcze otwarcia drzwi bigkris 0 708 12-04-2020 16:01
Ostatni post: bigkris

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name