Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. (/showthread.php?tid=4029)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


pomocy! wysiadło oświetlenie wnętrza - andreek01 - 08-05-2011 11:28

mam prośbe o podanie numeru bezpiecznika do oświetlenia wnetrza w Sharanie1.9tdi 99r nie mam schematu bezpieczników przejrzalem forum wydrukowałem sobie instrukcje podaną przez kolegów ale nie ma tam mowy o oświetleniu wnetrza kabiny...a patrząc na bezpieczniki po zdjęciu klapki troche ich jest w tym samochodzie nie ma więc sensu wyjmowac wszystkich po kolei żeby cos nie rozprogramowac albo cos nie namieszać...bo potem można zwiększyc koszta wydatrków a tego wole uniknąć.Prosze o odpowiedz jesliktos juz ten bezpiecznik wymieniał..PozdrawiamHuhIdea


RE: HELP! WYSIADŁO OŚWIETLENIE WNETRZA - empoli71 - 08-05-2011 11:51

W sharanie od 2000 oświetlenie wewnetrzne jest pod bezpiecznikiem nr 53 ale nie wiem jak u ciebie sprawdz tutaj http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=135 tam jest opis bezpieczników


RE: HELP! WYSIADŁO OŚWIETLENIE WNETRZA - andreek01 - 08-05-2011 11:59

no wlaśnie tam szukałem wydrukowałem sobie nawet cały schemat ale nie bardzo jest napisane o oświetleniu wnetrza kabiny tylko o swietleniu komory bagaznika jest napiasne...chyba zostanie jednak metoda po kolei jeden za drugim......


RE: HELP! WYSIADŁO OŚWIETLENIE WNETRZA - maciek-basia - 08-05-2011 14:45

kolego o ile pamietam to jest pod 7 i 8 bynajmiej u mnie tak jest sharan 1,TDI z 96


RE: HELP! WYSIADŁO OŚWIETLENIE WNETRZA - andreek01 - 08-05-2011 16:00

udało się zlokalizować w moim modelu rok 99 tdi 110km jest po lewej stronie słupek małych bezpieczników pionowych i jest to piąty bezpiecznik od góry jeśli ktos będzie miał podobny problem z oświetleniem i tem sam rocznik to myslę że info sie przyda.bo niestety musiałem jechac po kolei wszystkie bezpieczniki bo widać co troche to się cos zmieniało z rocznikiem auta chyba.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziekuje za podpowiedzi.


Oświetlenie wewętrzne - Hamamatsu - 08-09-2011 23:19

Panowie, pewnego razu przestało mi się zapalać oświetlenie wewnętrzne, żadna lampka nie działa przód, środek, bagażnik, boki i schowek, nic nie działa. wiem, że kiedyś przy wyłączaniu oświetlenia słychać było rozłączanie przekaźnika, więc chciałbym zapytać czy ktoś wie, który przekaźnik albo bezpiecznik mógłby za to odpowiadać? z góry dzięki


RE: Oświetlenie wewętrzne - krissdom - 12-09-2011 21:58

Odpowiedzialne za to są przekaźniki w module centralnej elektryki... w tej czarnej dużej skrzynce w której są powkładane te małe bezpieczniki(wersja elektryki po połowie 1997 roku). Jeden przekaźnik załącza "mase" na lampki a drugi "+" zasilania.
Proponuje dokładnie przejżeć bezpieczniki. nr 53 - oświetlenie wewnętrzne.


RE: Oświetlenie wewętrzne - sharanista - 13-09-2011 02:19

(08-09-2011 23:19)Hamamatsu napisał(a):  .....przestało mi się zapalać oświetlenie wewnętrzne...

połączyłem twój watek z istniejącym, poczytaj wyżej... lub pytaj dalej Wink


RE: pomocy! wysiadło oświetlenie wnętrza - Rakus - 13-09-2011 19:42

A ja trochę z innej beczki. Panowie a jak jest z oświetleniem komory silnika? Widzę że jest lampka, ale u mnie nie świeci. Kiedyś rozmawiałem z mechanikiem i mi powiedział że jeszcze nie spotkał sharana by te światełko świeciło. A jak się przedstawia sprawa u was?


RE: pomocy! wysiadło oświetlenie wnętrza - maciek - 13-09-2011 21:16

Aby działało oświetlenie komory silnika trzeba włączyć światła na postojowe Smile