Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
Widzę że nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi, więc dla potomnych napiszę rozwiązanie zagadki.
Odpowiedzialnymi rzeczami za taki stan są wyłączniki krańcowe oraz mikrostyki w zamkach. W pierwszej kolejności lepiej sprawdzić krańcówki gdyż jest łatwiej, i przy ewentualnej wymianie taniej. Jeśli krańcówki są dobre to trzeba sprawdzić mikrostyki w każdym zamku. W moim przypadku awarii uległ styk w tylnym lewym zamku.
Auto bez gleby jest jak kobieta bez cycków. Niby pojeździć się da, ale czegoś brakuje.
Odpowiedz




Mialem taki sam problem z oswietleniem kokpitu wszystko mi swiecilo nawet jak wylaczylem wszystko wystarczylo odpiac radioni po problemie
Odpowiedz
Witam, Mam problem z oświetleniem wewnętrznym a mianowicie przepala się bezpiecznik 27
dodam że odłączyłem przelotki w drzwiach odłączyłem żarówki a te w podsufitce wyłączyłem
wiązka przewodów w klapie jest nowa ale mimo to też sprawdziłem i jest ok.
Odpięcie wtyczki P3 w centrali bezpiecznikowej usuwa problem ale nie wiem gdzie dane przewody idą.
Odpowiedz
no i co mamy to za ciebie sprawdzic na odleglosc? Kolego prujesz kabloteke i tyle albo wycinasz dany kabel odpwiedzialny za to zwarcie i prowadzisz z jednego konca do drugiego nowy i temat zamykasz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Chodzi mi oto czy kable z danej wtyczki rozchodzą się już po aucie czy idą najpierw do modułu bsi, bo niestety ale żadnego schematu nie posiadam a pruć żeby rozebrać połowę auta to potrafi każdy.
Odpowiedz
Poszukaj na forum, kiedyś chyba dawałem schemat wyposażenia podstawowego o ile pamiętam, albo ktoś inny.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




Witam.
Poczytałem temat ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem ;-)
Miałem zwarcie we wiązce tylnych drzwi i od tego czasu nie działa mi oświetlenie czasowe kabiny...tzn nie zapala się ono po otwarciu pojazdu pilotem nie reaguje też na otwarcie drzwi.Dodatkowo nie działają lampki w drzwiach, bagażniku i podświetlenia podłogi...
Bezpieczniki sprawdziłem ale nie znalazłem żadnego spalonego.
Chciałem sprawdzić przekaźnik od czasowego włączania tego oświetlenia ale nie wiem gdzie on może być.
Może ktoś wskaże drogę gdzie szukać przyczyny mojej usterki za co z góry dziękuję.
Schemat już zassałem.
Mam Alhambre z 99 roku 1.9TDI
Pozdrawiam przy ponurym poniedziałku ;-)
Odpowiedz
Niestety jakiś czas temu moje konto zostało usunięte przez automat forum, zatem witam wszystkich ponownie.

Odnośnie oświetlenia wnętrza. Potrzebuje zainstalowania w moim sharanie włącznika, który uruchomi wszystkie lampki wewnątrz auta. Chodzi mi o efekt jak przy otwartych drzwiach. Myślałem o wpięciu się w przewód idący do czujnika otwartych drzwi kierowcy. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,
Odpowiedz
Najprostsze wyjście. Wpinasz się w krańcówkę i masz po kłopocie. Kabelki schowaj pod progiem i nic nie widać, a włącznik zrobisz gdzie chcesz.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie działa lewy kierunek Zajdelek 3 37 Wczoraj, 10:25
Ostatni post: wesol
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,672 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 122,280 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 603 15-10-2023, 08:21
Ostatni post: adrianb
  Alhambra tdi 2001 r pali mi bezpiecznik nr 3 5A merios16 13 6,159 28-08-2023, 14:14
Ostatni post: kalamb
  VW Sharan I 2010 - zbyt duży upływ prądu - bezpiecznik 32 petec 1 821 10-09-2021, 14:31
Ostatni post: kalamb
  sharan 1,8T AJH nie działa wentylator potrzebny schemat podłączenia wentylatorów Guma 2 933 04-09-2021, 11:50
Ostatni post: Guma
  Parktronik nie działa dadi 16 8,045 10-04-2021, 16:17
Ostatni post: jasiug23
  Pomocy! Zgasło oświetlenie deski rozdzielczej Alhambra server92 5 1,645 22-01-2021, 01:52
Ostatni post: server92
  Oświetlenie schowka miggi_1980 3 1,380 18-06-2020, 15:31
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości