Ocena wątku:
Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat
11-09-2017, 10:48
Post: #141
RE: Wycieraczki przód/problem/schemat
Dziekuje za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie mianowicie czy jak zdemontuje licznik to bede mogl jezdzic autem czy nie chodzi mi o immo czy jest w liczniku czy go nie ma bo roznie ludzie pisza
Reklama

11-09-2017, 13:34
Post: #142
RE: Wycieraczki przód/problem/schemat
Sga z racji skundlenia z fordem nie ma immo w liczniku.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-10-2017, 19:39
Post: #143
RE: Wycieraczki przód/problem/schemat
mam problem z wycieraczkami , staja kiedy pada deszcz chwile pochodza i znów staja kiedy wylacze zaplon i zapale silnik chodza i tak w kólko. silniczek wymieniony i dalej to samo i smarowane wd40 i nic. tylnia wycieraczka pochodzi troche i staje na srodku szyby. problem łaczy zapłon i wycieraczki tylko o co chodzi ?
13-10-2017, 10:28
Post: #144
RE: Wycieraczki przód/problem/schemat
(12-10-2017 19:39)getto18 napisał(a):  mam problem z wycieraczkami , staja kiedy pada deszcz chwile pochodza i znów staja kiedy wylacze zaplon i zapale silnik chodza i tak w kólko. silniczek wymieniony i dalej to samo i smarowane wd40 i nic. tylnia wycieraczka pochodzi troche i staje na srodku szyby. problem łaczy zapłon i wycieraczki tylko o co chodzi ?

Smarowanie wd40 chyba żartujesz ;-) tam jest tak zapieczone ze trzeba czasami grzać lut lampa . ostatnie jak robiłem to mechanizm w mocne imadła a do rozruszania i potrzebna była rurka 1 metr ,
13-10-2017, 18:32
Post: #145
RE: Wycieraczki przód/problem/schemat
Co do przednich wycieraczek to dwa dni temu wytaskałem cały mechanizm po zdięciu zawleczki na bolcu na który zakłada się wycieraczkę sam wypadł dodam ze była tam z wierzchu założona- coś w rodzaju symeryngu -podkładka gumowa , zaś drugi bolec był zarośnięty ledwo się ruszał i nie miał tej gumowej podkładki , musiałem walić w niego młotkiem aż nieco gwint ucierpiał więc użyłem imadła do wypchnięcia go do końca i w ruch poszedł cienki papierek ,po oczyszczeniu smarujemy smarem miedziowym lub grafitowym i ponownie składamy .
21-04-2018, 05:31
Post: #146
Vw sharan 2.8 vr6 96r wycieraczki.
Witam przestały działać wycieraczki z przodu nie reagują ,natomiast działają spryskiwacze i działa wycieraczka z tyłu. ...
Proszę o wskazówki możliwych napraw. .



VW Sharan 2.8 VR6 GL 96r...
21-04-2018, 10:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2018 10:36 przez tolus24.)
Post: #147
RE: Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat
Witam.

W tym modelu występuje kilka rożnych wersji sterowania wycieraczkami (poprzez przekaźniki, przekaźnik i osobny moduł przy wycieraczkach, przekaźnik i moduł zabudowany na silniczku), a co za tym idzie jest kilka rodzai silniczków ale jak by nie patrzeć zacząć trzeba od sprawdzenia manetki przy kierownicy - przewodów do niej czy niepołamane/czy styki zwierają po przełączeniu i bezpiecznika i przekaźnika. Jeżeli masz stary typ skrzynki bezpieczników w kabinie, to w tej na wierzchu masz na samej górze krótki poziomy rząd bezpieczników i zaraz pod nim trzy przekaźniki, ten skrajnie prawy będzie od silniczka wycieraczek a zaraz obok niego będzie gdzieś bezpiecznik od zasilania tego przekaźnika, zresztą na forum jest opis przekaźników i bezpieczników. Na silniku wycieraczek, nie na module jeśli jest osobny, pin1 to powinien być "+" z tego przekaźnika po bezpieczniku - sprawdź czy jest, a na pin5 masa ale masa raczej będzie bo ona jest wspólna ze spryskiwaczami, a te Ci działają.

Pozdrawiam
03-01-2019, 21:07
Post: #148
Problem z przednimi wycieraczkami.
Seat alhambra 1.9tdi afn 99r
posiadam taki silniczek wycieraczek.
Witam.
Już opisuję na czym polega problem i od czego się zaczęło.A mianowicie w skrócie pióra wycieraczek były przymarznięte włączyłem wycieraczki (manetka w dół) drgnęły było słychać jak chciały ruszyć i dalej nic się nie działo.
Teraz wycieraczki nie działają w żadnej pozycji wajchy,tylne działają bez zarzutu.
Sam doszedłem do tego że mechanizm rusza się swobodnie,silnik wycieraczek jest sprawny sprawdzałem odpinając tę małą wtyczkę dwu pinową z której kable idą bezpośrednio do silniczka i działa,porusza całym mechanizmem.
Teraz sprawa dla mnie trochę dziwna a mianowicie gdy wszystko jest podłączone jak należy tylko że silnik nie jest przykręcony do mechanizmu tak by nim poruszał to przełączając manetką też można zaobserwować że działa jeśli jednak jest przykręcony do mechanizmu to już nie działa.Tak jak by nie miał siły nim poruszyć przy czym nie słychać żadnego buczenia czy innych odgłosów które by o tym świadczyły.
piny złącza modułu próbowałem też na krótko z akumulatora podawać napięcie na poszczególne piny ale nigdzie nie mogłem znaleźć informacji który pin za co odpowiada więc próbowałem różnych kombinacji i tylko na jednej coś się działo a było to na 1 i 5 pinie nie pamiętam już na który podawałem + a na który - ale wtedy silnik też obracał całym mechanizmem.
Jeśli ktokolwiek wie gdzie może polegać problem byłbym wdzięczny za pomoc .
Szukałem też schematu instalacji wycieraczek ale nie mogłem znaleźć a myślę że mając go mógłbym zweryfikować już coś więcej.
Dodam również że spalony był bezpiecznik 28 (opis bezpieczników na str 145) został już wymieniony
wdzięczny będę również za opisanie wyglądu (ile ma pinów lub zdjęcie) przekaźnika od wycieraczek.Kiedyś rozbierałem już skrzynkę i tam biednie jest z tymi przekaźnikami jest ich zaledwie kilka i niektóre nie mają oznaczeń.
03-01-2019, 21:32
Post: #149
RE: Problem z przednimi wycieraczkami.
Jeśli dobrze rozumiem to silniczek wycieraczek pracuje a sworznie się nie ruszają? Najprawdopodobniej mechanizm się zapiekły/zamarzł standard w SGA. Do sworzni dostaje się wodą i korodują. Na necie jest trochę tego jak to zrobic. Zdejmujesz mechanizm wyciągasz sworznie, czyscisz z rdzy smarujesz i mechanizm działa, po wstawieniu sworzni na miejsce zobaczysz różnice w obracaniu się sworzni powinny się z łatwością krecic- 1h roboty. Chyba że coś źle zrozumiałem z tym kiedy te wycieraczki działają.
03-01-2019, 21:48
Post: #150
RE: Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat
Nie nie nie,jeszcze raz.
Cały mechanizm pracuje swobodnie przy poruszaniu ręką.
Cały mechanizm pracuje również gdy podam kablami z aku na tę dwu pinową wtyczkę (kabelki czerwony i turkusowy )co idzie bezpośrednio do silniczka prąd.
Gdy wszystkie przewody są pozapinane a silnik nie jest przykręcony do reszty mechanizmu (chodzi mi o tą część koloru złotopodobnego) przełączając manetkę między poszczególne pozycje można usłyszeć jak i zauważyć że silnik działa tzn kręci się.
Jednak gdy ta złotopodobna część jest przykręcona do reszty mechanizmu nie ma żadnej reakcji przy zmienianiu pozycji manetki.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Swap foteli przód dmariusz 0 42 15-04-2024 10:36
Ostatni post: dmariusz
Video Zawieszenie przód strona prawa Niemago 3 337 30-08-2023 07:37
Ostatni post: Niemago
  Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy artak_09 145 25,187 04-06-2023 21:34
Ostatni post: Stefano
  Czy to UPG/uszczelka pod głowicą? - objawy/problemy/rozwiązania itp. - temat zbiorczy marecki_name 262 41,927 30-10-2022 12:28
Ostatni post: wesol
Question Wybierak skrzyni biegów - demontaż/montaż, problemy/objawy itp. sharan1996 44 31,501 17-07-2021 21:18
Ostatni post: cierny
  ŚLIZG ZDERZAKA PRZÓD ukciak 0 505 22-06-2021 14:38
Ostatni post: ukciak
  Skrzynie biegów - oznaczenia/zamienność/problemy arturlahar 202 76,237 18-03-2021 23:31
Ostatni post: wesol
  Średnica tarcz przód Sharan 2004 r. 1,9 ASZ Tomek Westfalia 6 1,941 10-02-2021 19:55
Ostatni post: kisand
  Temperatura oleju - wartości/wskazania/problemy ze wskaźnikiem lucek2825 54 16,373 03-01-2020 21:57
Ostatni post: kisand
  Nie można otworzyć drzwi/ciężko się otwierają/zablokowane - problemy mechaniczne/zamek Ramzes79 70 16,784 21-06-2019 14:31
Ostatni post: awf6

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name