Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wycieraczki przód/nie działają/działają cały czas/inne problemy/schemat
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Gdy odpalam silnik i daje na wycieraczki pierwszy poziom one sobie ze 4 razy zetra pod rzad a pozniej 2 poziom zatrzymuja sie przy bokach okna i gdy po 10 sekundach ruszaja lecz tylko 2 cm do srodka i 10 cm z powrotem a 3 poziom wogóle njie działa > Zacina sie Nie mozna tego tak wytłumaczyc . Jesli ktos miał lub ma stycznosc z wycieraczkami takimi lub miał prosze o odpowiedz
trudno powiedzieć może to być wina przekaźnika, ale bardziej stawiał bym na zacierający się mechanizm wycieraczek.
a jaki koszt tego bedzie
zrób to sam będzie taniej ....
i przekaźnik i zacierające wycieraczki można samemu ogarnąć ...
nie chce nic narzucac ale wiesz jak sie to robi??
a cos po polsku
W sharanie jeszcze takiej sytuacji nie miałem, ale w poprzednich autach przy takich objawach ZAWSZE była wina mechanizmu wycieraczek i wystarczyło popsikać miejsca gdzie są ruchome części, szczególnie tam gdzie wycieraczki wychodzą na karoserie. WD40 załatwi sprawę:)popsikaj, odczekaj, włącz. Jak trzeba to pomóż im trochę ręką, potem znowu popsikajSmile
Użyj translatora google (trochę pomaga). Resztę masz podparte fotkami na których widać co rozkręcić , poczyścić i posmarować.
Jeśli chodzi o zapieczone tuleje to możesz popsikać WD40 chociaż nie jestem zwolennikiem tego specyfiku.
Ja używam tego:
[Obrazek: ROST_606_t_pl.jpg]
sprawdzony na świecach żarowych Smile
Ale jak dla mnie odrdzewiacze mają za małą lepkość więc po takim zabiegu dodatkowo smaruje Wurth HHS 2000 (także sprawdzony) świetnie przylega do smarowanych powierzchni i nie kosztuje dużo. Oczywiście możesz użyć innego oleju lub smaru.
najważniejsze aby w lecie kiedy są największe upały kiedy się nie używa wycieraczek, czasami je włączyć aby właśnie się nie zapiekły ponieważ wysoka temperatura na podszybiu szczególnie w czasie upałów robi swoje i jak na przykład mamy w lecie bezdeszczowe miesiące wycieraczki sa nie używane w bezruchu i to tez jest gwoźdź do trumny.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Przekierowanie