Ocena wątku:
H7 - LED
05-07-2015, 13:12
Post: #11
RE: H7 - LED
No właśnie, sporo kosztują ale ciekaw byłem jak to w realu działa bo faktycznie te "stare" wersje oblepione diodami nie mają nic wspólnego z (założenia) punktowym źródłem światła.
W tych LED'ach powiedzmy, że zbliżają się do "ideału".

Kasa zbyt duża ale patrząc na tendencje to za rok będą kosztować połowę tyle.
Zastanawiam się czemu na takie źródła światła nie ma homologacji?

Bawię się trochę LED'ami, ze trzy latarki zrobiłem sam :-) ogólnie to sprawa jest taka, że jak bierzesz chińskie "podróbki" LED to jest dziadostwo, kiepska barwa, niska trwałość...
Jak weźmiesz diody wyprodukowane przez "prawdziwych" producentów półprzewodników to zaczyna się zabawa :-) 130lm z 1W to z palcem w d... :-)
Niestety jak chcesz mieć osiągi to trzeba dobrze pilnować prądu a jeszcze bardziej chłodzenia.
Stąd właśnie jestem ciekaw jak z chłodzeniem w tych H7, niby z tyłu radiator ale od diody do radiatora tylko cienka beleczka.

PS: Polecam zakup nowoczesnej latareczki, ceny nowych spore i nie adekwatne ale można wyrwać czasem za pół ceny na allegro od jakiegoś kolekcjonera, któremu się znudził sprzęt :-)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

05-07-2015, 20:44
Post: #12
RE: H7 - LED
Miałem te od 10 euro do 70 euro, mowa oczywiście o H7. Gówno warte to jest, fajnie wygldają po miesiącu dyskoteka w lampie a połowa nie świeci się. Po za tym żarówki sa długie i nie pasują do każdej lampy.
07-07-2015, 07:32
Post: #13
RE: H7 - LED
Ciekawe jakby samemu coś takiego na bazie zarówki H7 zmajstrować :-)
Tylko problem z diodami bo właśnie w takim rozmiarze i mocy to raczej ciężko...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
17-08-2015, 15:45
Post: #14
RE: H7 - LED
Myślę, że już lepiej zwykłą żarówkę. Rozchodzi się o moc szczególnie. Wtedy nieźle rozgrzałaby się. Producent też ma znaczenie, jak byle jaka to może spalić led.
17-08-2015, 17:27
Post: #15
RE: H7 - LED
LEDy to w sumie zimne sa wiec pradu duzo nie pobieraja. porblem w tym ze zarowki H1 czy H7 czy inne to jak sam poczatek mowi zarowki "H" jak "HALOGENOWE" nie L1 czy L7 ktore moze kiedys beda ale narazie tego nie ma. Na kloszu lub obudowie tylnej jest opis i oznakowanie jakie zaroki stosowac wolno. Jest H7 to tak ama tam wyladowac czy sie komus podoba czy nie.
JEsli ktos bedzi ejechal w nocy autem i potraci pieszego i niedaj boze go zabije to daje gwarancje ze bedzie siedzial w pasiakach conajmnie ze 15 lat.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-08-2015, 22:41
Post: #16
RE: H7 - LED
Przepisy, przepisami, lepiej samemu sobie kłod pod nogi nie rzucać ale tak ogólnie to mam wrażenie jakiejś histerii z tym związanej.
Ile znasz przypadków takich wyroków za nieumyślne spowodowanie wypadku gdzie argumentem jest reflektor bez homologacji?

Rozumiem, że z pewnością nie będzie to działać na korzyść kierowcy jednak sam brak homologacji nie jest powodem wypadku.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
18-08-2015, 21:27
Post: #17
RE: H7 - LED
Dwa przypadki mam w rodzinie gdzie brali żarówki do ekspertyzy do laboratorium po śmiertelnym potraceniu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name