Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H7 - LED
#1
Witam

Miał ktoś z was do czynienia z tego typu wynalazkami?
Gdzieś na protalu aukcyjnym takie cudo widziałem, drogie, bez homologacji ale jestem ciekaw na ile temat takich żarówek poszedł do przodu...

Koncepcja niezła, zastanawiam się na ile skutecznie potrafią odprowadzić ciepło z takiego LED'a.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




#2
to tak jak wspomniales zarowki niehomologowane raczej do jazdy pseldo dziennej. Podczas jazdy nocą to bedziesz jechal jak na pozycyjnych.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
No chwalą się, że 30W ten jeden LED ma, to całkiem sporo.
Nie kupię ale chciałbym zobaczyć to w akcji :-)
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#4
hmm 30 wat to ciagną ale ile daja to nie wiem. LEdy tez potrafia sie grzac nieco. Ale podchodze do tego z punktu widzenia bardziej fizycznego i wydaje mi sie to slabo realne do osiagniecia takiej jasnosci i takiej ilosci światla by mozna bylo tym oswietlic droge nocą. Generalnei w fotografi nadal sa uzywane lampy blyskowe i pozadny zestaw fotograficzny nadal uzywa tej technologi dosc juz leciwej a nie przerzucaja sie na ledowe lampy co nie. Zresztą lampa ledowa 30 watowa jak podajesz juz powoli traci swoj sens i atut w postaci malego poboru pradu. Rozumiem lampy wyladowcze ksenonowe ktore to nie maja włókna ktore sie rogrzewa a jedynie wyladowanie w gazie. Kiedys na fizyce bawilismy sie takimi bankami gdzie bylo rozrzadzone powietrze i odziwo przy wysokim napieciu łuk w takim srodowisku ma kolor fioletowo różowy. A w domowych warunkach zrobilem sobie paralizator ktory generuje dosc wysokie napiecie. Podpinajac pod zaroweczke taka z lampki czyli taka na 3.5 V ale przepaloną i odziwo zaswiecila w sposob wyladowczy ale na kolor taki lekko niebieski.

Ale takz echcialbym to w akcji sprawdzic. Ciekawe tez czy sa jakies roznice w tych H7 led za 8 zl i te za 59 zl.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
No wiesz, co ciekawe te LED,y o których piszę kosztują około 300zł za komplet... Tak więc to już nie 8zł ani 59zł - stąd moja ciekawość.

Swoją drogą LED'y teraz sporo potrafią, mam kilka latareczek, jedna na 4 baterie AA druga na akumulator li-ion 3,7V - mieszczą się w dłoni a jak się włączy to robią wrażenie - 850lm...

Wyładowcze są OK ale wymagają dosyć skomplikowanych przetwornic. Takie diody łatwo wysterować prądowo no i bez problemów można zmieniać jasność. Z resztą już w najnowszych pojazdach to i od LED odchodzą w stronę lasera (BMW się chwailił).
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#6
Z ledami jest problem po zmroku w deszczu. Jeszcze gorzej niż z xenonami. Dają bardzo rozproszone światło.
Odpowiedz




#7
skimir polecam Ci pomierzyc ile te latarki co masz ciagna pradu zwyklym mierniczkiem to ci wyjdzie ze pobor jest nieadekwatny do tego co niby ma oferowac swiatlo z ledów. Pobor zblizony do zaroweczki tradycyjnej. Duzy plus to to ze leda nie wstrzasniesz wiec nie ma obawy jak lampka spadnie.

Wez znajdz mi szperacz na ledach taki jak do nurkowania czy do innych zabaw- taki dalekosiezny. Tu jest problem. Sam uzywam roznych latarek od malych po wieksze i wiekszosc to ledowe ale nie sa jakies rewelacyjne. Ledy mimo ze nie da sie na niego patrzec jak wlacyzsz to nei daja mega mocnego swiatla. Oczy bolą a jak chcialbys oświetlic np wieczorem sciane calego domu to nie ma rewelacji.
Tych ledów co podajesz drozszych zapodaj jakis link do aukcji moze cos bedzie wiecej wiadomo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
Sorki za off top.. Wesoł.. ile miałeś w sobie procent że piszesz taką cyrylicą? Big Grin
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz
#9
Pierwsza lepsza aukcja:
http://allegro.pl/zestaw-led-cree-h7-60w...58082.html

Jeśli chodzi o pobór prądu to faktycznie "za darmo" nie świecą, taki LED potrafi ciągnąć około 3A - oczywiście przy niższym napięciu bo 12V to zbyt dużo.
Jakby, nie patrzeć współczesne LED'y są sprawniejsze od żarówek.

Nie wiem jakie masz te latarki ale znajdź filmy z testami np. latarek nitecore EA4 (mam taką i jest to latarka jedna z mniejszych). Myślę, że jakby zrobić coś takiego na zarówce to po 5 minutach nie utrzymasz tego w ręku.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#10
nie nie takie wypasionych to nie mam tych latarek.

Co do tych H7 led to myslalem ze beda oblepione tymi ledami. Mimo to dwie diody a 30 wat troszke sporo niby. Tyle pobieraja wiec ta energie tez musza gdzies oddac. Radiator tez jest wiec tez musza jakies tam cieplo generowac. W sumie w testach zwyklych H7 tez kiedys pisali ze zamiast tych 55Wat zazwyczaj pobieraja po 48 wat. mimo to max jaki moga dawac nawet i te H7 to 1500 Lumenów czy tam luksów +- 10% Czy to co tam podaja to faktycznie prawda?? oby. 3200 to maja ksenony i to te raczej 4300 K bo im zimniejsze tym mniej swiatla. To generalnei nawet widac w nocy na drodze ze niebieskie nawet ksenony nie oswietlaja za dobrze. Troszke grosza to kosztuje i nawet gdyby to byl legal to ciezko by mi bylo tyle kasy wydac na zarówki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości