Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
#51
sam juz nie wiem masakra
z czujnikiem postanowiłem jeszcze raz zaryzykować i zgadałem sie z innym gostkiem przez internet ,który naprawia je ... zapewnił mnie ze w 100% powie mi czy czujnik jest sprawny czy nie ,a jezeli nie to go na bank naprawi wiec czekam pod koniec nastepnego tygodnia powinien wrócić do mnie czujnik sprawny hehehe juz mnie to smieszy ... może do zimy zdarzę naprawić to nieszczesne 4motion Smile
Najlpesze jest to że dogrzebałem sie juz do 3-4 postów opisujacych identyczne awarie jak ta moja ,ale na zaden z nich nikt nic nie odpisuje .... wiec co sadzć że do dzis nikt z tym nic nie zrobił (posty sa nawet z 2011 roku) ehhhh ...
sewisy też błądzą po omacku , co prawda ja z tym problemem pojechałem do Qserwisu (zaraz pod ASO) i ciekaw jestem jak to by wygladało w ASO jezeli poprosilbym tylko o diagnostykę , żeby mi powiedzieli ze to i to do wymiany ... czy była by taka opcja czy tylko albo naprawiamy albo nic nie robimy hmmmmm ,.....
Odpowiedz




#52
moze byc tak ze w ASO ci pwoiedza z ena poczatek czujnik do wymiany plus jeszcze ze po wymianie ato do weryfikaci czyli dalszego sprawdzania. ASO to tez nie wyrocznia. jako ze pracowalem w dóch aso to znam takie przypadki i nie sa to proste sprawy do rozwiklania. ASO to nie wyrocznia i nie wywrózy z ena 100% to musi byc to. Maja programy serwisowe ktore podpowiadaja co moz ebyc przyczyna i zazwyczja jest tak: sprawdzic kabloteke, sprawdzic odczyty, wymienic czujnik i na koniec wymienic ECM czyli komputer sterujacy. Niestety ale bywa i ten najgorszy scenariusz ze czujniki i kabloteka jest okej a odmuwil posluszenstwa komputer czyli ECM i tu nie zawsze musi sprzet do diagnostyki nawet za 15 tys PLN powiedziec co dolega.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#53
ok rozumiem
teraz czekam na powrót czujnika od gostka ktory ma stwierdzić na 99% to czy jest on sprawny a jesli niesprawny to naprawi ...
jeżeli jeszcze raz pojadę z pewnym już czujnikiem do adaptacji i znowu będą jekieś złe pomiary to sie normalnie załame..
bede wtedy potrzebował kogoś ostatecznie kto mi powie czy mam wreszcie wyjmować most i wysyłać np tu : http://allegro.pl/vw-sharan-4x4-awd-hald...01383.html
jednak zanim to uczynię muszę wykluczyć na 100% elektronike Sad i w tym jest cały problem ...
Odpowiedz
#54
czujnik sprawny na 100%
ale jest taka akcja że moze sie sprawa roziwązać poprzez to że gość który go sprawdzał stwierdził że wysłałsem mu nie ten czujnik co trzeba (czujnik był wyjety przez diagnostę) ponieważ w 4motion są dwa takie same czujniki z których jeden własnie odpowiada za napęd 4x4 ... rzeczywiście drugi taki sam czujnik znalazł sie tez pod siedzieniem tylko troche bardziej ukryty niż tan pierwszy którego męczyłem tu i tam ...
na chwile obecną sprawa jest na takim etapie że do gostka który jak narazie najbardziej orientuje sie w temacie wysłane zostały oba czujniki ..... dalsze info po sprawdzeniu czujnika który ma byc podobno tym właściwie niesprawnym ... moze to chore ale marzy mi sie żebym tan czujnik był naprawdę popsuty Wink
Odpowiedz
#55
SPRAWA ROZWIĄZANA !!!
żadne czujniki ,żadne uszkodzenia mechaniczne
WYMIANA OLEJU (tuba z filtrem w oryginale koszt 200pln) w Haldexie i jest po temacie ...
masakra
NIE POLECAM ŻADNYCH WYMIAN W ASO I TYM PODOBNE kompletny brak wiedzy na ten temat , 4motion to dla nich niestety czarna magia .
DZIEKUJE ZA WSZELKA POMOC WSZYSTKIM . Smile
Odpowiedz
#56
a juz na forum bylo pisane kilka razy i to samo w google sie wyczyta ze do haldexa tylko i wylacznie olej ori ma byc zadne zamienniki i inne wynalazki. Tak samo filtr oczewiscie. Pisalem o tym tyle razy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#57
Jaki to ma być konkretnie olej i ile go włazi, w internetach same info dot. Audi S3.
Takie coś w tej tubie, Sharan ma pierwszą generację Haldex.? -----> http://allegro.pl/zestaw-olej-filtr-hald...11197.html
Odpowiedz
#58
Witam.

Jeśli chodzi o tylny most to olej G052145S2, stary numer to G052145A1, różnica taka, że aktualny to opakowania 1l, a ten starszy to 0,5l obecnie nie produkowane, jedynie ze starych zapasów. Wchodzi około 1l. Do Haldexa jest G052175A1 i jest to chyba tuba 275ml, cały Haldex ma coś około 0,5l ale do samej wymiany chyba ta jedna tubka wystarcza, filtr oleju to 02D525558A. A z opisami sprzedających na allegro radzę uważać bo generalnie to ch... wiedzą co do czego pasuje ale czasami dobrze wytypują Smile.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#59
Liqui Moly podaje, ze oleju do Haldexa wchodzi wlaśnie 275ml.
Odpowiedz
#60
(21-06-2016, 16:51)ULTRA napisał(a): Liqui Moly podaje, ze oleju do Haldexa wchodzi wlaśnie 275ml.

I tyle ci wystarczy dø wymiany. Filter co 60 tys. Bierz w tubie to nie bedziesz musial kombinowac jak wlac.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  4motion, na ile to potrzebne i problematyczne? m-blue 10 8,530 20-06-2016, 19:01
Ostatni post: ufolz
  Dziwny dźwięk z silnika Stiven 2 1,552 14-04-2016, 15:17
Ostatni post: Stiven
  dziwny głośny dźwięk spod maski quent 6 3,591 22-09-2015, 14:17
Ostatni post: pawelstolik
  1Z 90 KM Niepokojący dźwięk silnika - Nagranie Gostas 5 3,312 04-04-2015, 19:13
Ostatni post: wesol
  Kilka pytań - pedał sprzęgła- czasami nie odbija - w połowie dziwny dzwięk szarancza 5 15,034 09-12-2014, 21:47
Ostatni post: szarancza
  Czy to normalny dzwiek silnika? ndru 11 7,511 14-11-2014, 16:46
Ostatni post: wesol
  problem auy dziwny dzwięk z podszybia gralik 38 21,645 26-04-2014, 15:21
Ostatni post: trojaczkileg
  Dziwny dźwięk Alhambra 1.9 AUY dmusek 5 3,922 09-11-2013, 15:17
Ostatni post: dmusek
  Metaliczny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła - 1.9 TDI AUY dadi 9 8,871 01-09-2013, 11:03
Ostatni post: dadi
  Dziwny dźwięk przy gaszeniu Scrappy 3 3,564 04-08-2013, 19:09
Ostatni post: Scrappy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości