Ocena wątku:
Regulacja/obracanie/podgrzewanie foteli
20-02-2014, 14:10
Post: #51
RE: Obracane fotele
Odświeżę trochę temat...
Posiadam Galaxy 1999r w wersji Si, a więc mam "sportowe" fotele - i teraz moje pytanie brzmi, czy da się go przerobić na obrotowy fotel na podzespołach zwykłego fotela ? Niestety te "sportowe" są bardzo rzadkie i nic nie mogę trafić...
Kolejne pytanie apropo foteli, to mam wersje 2+3, a chciałbym mieć wersje 2+2+2 i tu pojawia się pytanie - czy idzie doposażyć tylne fotele o podłokietniki ? Czy pod materiałem są przygotowane dziury na montaż ?
Kolejne moje pytanie - czy wiecie może gdzie można kupić zaślepki na dziury po fotelach - na te mocowania, strasznie tam syf wchodzi i trochę mnie to wkurza...
Reklama

21-02-2014, 01:35
Post: #52
RE: Obracane fotele
Jeszcze dziś próbowałem "wymacać" jakieś dziury na te podłokietniki ale nic nie czuć...
Tak w ogóle, jakby ktoś miał na sprzedaż obracane sporty najlepiej niebieski to chętnie bym przygarnął Big Grin
23-02-2014, 19:04
Post: #53
RE: Obracane fotele
A moze chociaz wiecie czy w Galaxy byly schowki w podlodze ?
23-02-2014, 20:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2014 20:53 przez red.)
Post: #54
RE: Obracane fotele
(23-02-2014 19:04)Dixi napisał(a):  A moze chociaz wiecie czy w Galaxy byly schowki w podlodze ?
Były schowki w podłodze we wszystkich SGA ale tylko pod przednimi fotelami.
Co do podłokietników to raczej wątpię żeby produkowano kilka modeli ram fotela i otwory powinny być ale jak sam nie rozbebeszysz takiego fotela to nie będziesz wiedział - może poszukaj jakiegoś zniszczonego za parę zł i na nim przeprowadź "sekcję zwłok" jak boisz się zniszczyć swój.
Zaślepki na otwory w podłodze to raczej w serwisie bym zapytał - kupisz nówki za kilka zł a używki ciężko pewnie kupić (nigdy tego nie widziałem na żadnym szrocie) i cena może być taka sama lub nawet wyższa jak nówki.
Jeśli chodzi o obrotowe fotele to możesz przełożyć podstawy foteli i będziesz miał obracane ale jak masz w fotelach poduszki to może być trudne. Podstawa od obrotowego fotela jest też nieco wyższa niż w awtkłym (ciut wyżej się siedzi), ja mam nawet fotel z obrotową podstawą na części ale podstawa jest szara. Możesz kupić komplet obrotowych foteli najlepiej z granatowymi podstawami i przełożyć podstawy a resztę czyli gąbki, poszycia, osłony z regulacją wysokości oczywiście swoje założyć (chyba że trafisz ładniejsze)



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
23-02-2014, 20:46
Post: #55
RE: Obracane fotele
zaslepki kolego pewnie tylko z orginalu, a fotele mozesz kupic zwykle obrotowe i przelozyc siedziska(gabka plus obicie) a oparcia przekrecic...
24-02-2014, 02:31
Post: #56
RE: Obracane fotele
Red, czyli rozumiem ze da sie zrobic obrotowy sportowy fotel na czesciach od fotela zwyklego? Mnie najbardziej interesuje ten plastik z raczka...


Zaslepki kupie w ASO tak jak mowicie, pewnie bedzie tanio, a z podlokietnikami powalcze.

Dzieki za odpowiedz i sorki za brak polskich znakow...
24-02-2014, 20:32
Post: #57
RE: Obracane fotele
(23-02-2014 19:04)Dixi napisał(a):  A moze chociaz wiecie czy w Galaxy byly schowki w podlodze ?

Ja mam jakieś dołki pod przednimi fotelami (mam "polifta"), ale żeby je zaraz schowkami nazywać...

Co do podłokietników, to wydaje mi się, że kiedyś o tym tu pisano, że się da, ale mówię to tylko z pamięci. Przeszukaj jednak forum dokładniej, bo tematy foteli i podłokietników wracają co jakiś czas. Przejrzyj galerie innych użytkowników, bo takie tematy lubią wychodzić przy oglądaniu zdjęć kolegów.
03-04-2016, 23:45
Post: #58
Fotele - nieśmiertelne
Witajcie.
Podrążyłem nieco forum i sieć www i powiem, że mądrzejszy to nie jestem.
Wobec czego uruchamiam ten wątek i mam takie pytania otwarte:
1. Dostrzegłem, że w niektórych z foteli przednich jest regulacja lędźwi. U mnie sharan Family 2004 tego nie ma? Trzeba zmienić fotel czy mozna regulację domontować do własnych foteli?
2. Jak ustalić czy dany fotel przedni jest i grzany i obracany? Chodzi o wersję do rocznika 2004.
3. I mistrzostwo świata: do drugiego i trzeciego rzędu widzę w ofertach alledrogo fotele z podłokietnikami po obu stronach. Pytanie: czy fotel z podłokietnikami ma inne wymiary niż ten bez? Bo w trzecim rzędzie nie bardzo je widzę jako możliwe, do zamontowania, choć na allegro znalazłem zdjęcie, gdzie dwa takie fotele w 3 rzędzie sobie stały wzorowo. Ale ze zdjęcia nie wywnioskuję czy to MKI czy II było. Fotele niby od MKII bo takie jak u mnie z kształtu.
4. Czy do fotela be podłokietnika da radę domontować podłokietnik?
5. Fotele przednie nie maja prawie wogóle trzymania bocznego. A na alledrogo zauważyłem fotele przednie w półskórach prawie jak kubełkowe (na forum sportowe). Da radę zrealizować taki zamiar techniczny: fotel sportowy ogrzewany obracany z regulacją lędźwi i podgrzewany dla MK II 2004?
6. Czy fotel kierowcy też można obracać?
7. Czy ktoś definitywnie samodzielnie sprawdził, czy można i co trzeba zrobić, żeby z nieobrotowego zrobić obrotowy fotel?

Częściowo niby odpowiedzi na ww pytania na forum są, ale nie są jednoznaczne.
Stąd niniejszy wątek.
Pozdrawiam
Marcin
04-04-2016, 00:11
Post: #59
RE: Fotele - nieśmiertelne
U mnie nie ma regulacji lędźwi ale za to jest poduszka powietrzna w siedzeniu. Jak szukałem auta to jak dobrze pamietam było cos jakby na przemian. Albo poduszka albo regulacja lędźwi. Moze jeszcze byc sytuacja taka ze jak sa fotele obracane w tym kierowcy to i jest regulacja lędźwi i z tylu jest jakby mini -stolik. Podejrzewam ze szloby to zrobic tzn. Obracanie tylko trźeba mieć dawcę na czesci. Nigdy sie nie interesowałem szczegółowo,gdyz jak pojade na szrot to albo foteli brak albo spał na nich juz pies wiec nie bede nic z niego brał,ale fajna sprawa mieć obracane fotele. Z podłokietnikami w 2 i 3 rzędzie sie nie spotkałem.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
04-04-2016, 00:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2016 00:50 przez andrew7800.)
Post: #60
RE: Fotele - nieśmiertelne
1. Powinieneś mieć taką regulację dwa pokrętła z lewej strony oparcia. Jedno to dolne rozkłada oparcie a te wyżej na lędźwie.
2.Jeśli jest fotel obracany to ma po obu stronach cięgna przy plastiku. Nie obracany ma tylko jedno(regulacja wysokości fotela.
Jeśli jest grzany to jest wiązka pod spodem fotela przy obracanym przechodzi przez środek obrotnicy fotela.
3.Fotele mają te same wymiary a podłokietniki nie przeszkadzają w trzecim rządzie. Nie zależnie możesz sobie zamienić fotele od nowszego po 2004 roku. Podłokietniki będą przeszkadzać w drugim rzędzie jak byś chciał założyć 3 fotele. Wersje z podłokietnikami występowały w wersjach bogatszych i 6 osobowych. Wtedy wszystkie fotele miały podłokietniki.
4.Jak się postarasz to jest taka możliwość.
5.Dasz radę założyć fotele przednie od wersji po 2004 roku. Wersję z obracanymi fotelami raczej ciężko będzie znaleźć ale fotele kubełkowe i podgrzewane możesz dokupić. W swoim mam takie fotele i bardzo dobrze trzymają.
6.Fotel kierowcy i pasażera można obracać ale ciężko dostać takie fotele.
7.Musisz przełożyć szkielet fotela.

Jak byś szukał to tak wyglądają fotele kubełkowe w Sharanie po 2004.
https://goo.gl/photos/gueLxKuD9CEetA9t8
Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości.Smile



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Swap foteli przód dmariusz 0 41 15-04-2024 10:36
Ostatni post: dmariusz
  Sharan 2.0 ADY 1996 regulacja linek zmiany biegów nowak.artur 0 733 07-12-2019 12:22
Ostatni post: nowak.artur
  XENON - regulacja / VAG kretcik 5 1,448 12-10-2019 20:08
Ostatni post: wesz82
  Montaż stolików w oparciach przednich foteli sq5huh 7 5,077 29-05-2019 22:11
Ostatni post: waso
  Dźwignia składania foteli sirius98 24 11,426 01-02-2019 18:22
Ostatni post: Slowik8609
  Podgrzewanie lusterek marcinsosnowski1 2 1,164 07-12-2016 11:56
Ostatni post: marcinsosnowski1
  regulacja cięgien skrzyni biegów sharan 1.8t 6 biegów jarogts 4 2,567 10-05-2016 22:28
Ostatni post: jarogts
  Opadające drzwi/zużyte zawiasy, naprawa/regulacja itp. Collega 48 14,622 15-11-2015 14:35
Ostatni post: peters
  regulacja nawiewami i temperaturą micho2006 2 1,596 10-05-2014 22:20
Ostatni post: micho2006
  ALHAMBRA 2009 - środkowy schowek - regulacja pitpc1978 5 3,168 05-03-2014 20:33
Ostatni post: piwek86

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name