Ocena wątku:
SGA - ISOFIX ??
09-10-2014, 12:18
Post: #21
RE: SGA - ISOFIX ??
Mam 3 fotele z isofix. Ale i tak korzystam ze zintegrowanego. Nie trzeba nic wpinać, wypinać i jak już mam rogala to jest ok.
Reklama

09-10-2014, 12:36
Post: #22
RE: SGA - ISOFIX ??
Mam 1 fotel zintegrowany (bez rogala) - ale traktuję go wyłącznie awaryjnie.

Taki fotel pod względem bezpieczeństwa, w razie tfu tfu gonga - nijak się ma do markowego fotelika...

Co do przełożenia tapicerki - na pewno się da, bo wszystko się da Big Grin tylko zastanawiam się czy bez specjalistycznych narzędzi i wiedzy - dokonam tego ESTETYCZNIE Huh
09-10-2014, 12:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2014 12:57 przez daneczek76.)
Post: #23
RE: SGA - ISOFIX ??
(09-10-2014 10:49)wesol napisał(a):  Ja tam jeszcze nie widzialem fotela isofix w sga.

To mało widziałeś a są fotele(siedzenia) z zaczepami isofix nie ma problemu by je dostać są i wersji przed FL i po FL.
Ja usiebie mam wszystkie z isofixem oprócz przednich ale to zrozumiałe.
zresztą na stronie 2 tego tematu kolega wojci i ja wkleiliśmy foto.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
09-10-2014, 13:55
Post: #24
RE: SGA - ISOFIX ??
(09-10-2014 12:46)daneczek76 napisał(a):  zaczepami isofix nie ma problemu by je dostać są i wersji przed FL i po FL
to ja poproszę o namiary na fotel z takim wzorem tapicerki Big Grin
   
09-10-2014, 15:53
Post: #25
RE: SGA - ISOFIX ??
(09-10-2014 12:36)Rysiekkk napisał(a):  Mam 1 fotel zintegrowany (bez rogala) - ale traktuję go wyłącznie awaryjnie.

Taki fotel pod względem bezpieczeństwa, w razie tfu tfu gonga - nijak się ma do markowego fotelika...

Skąd wiesz, że ten zintegrowany jest do kitu? Przetestowałeś?
A markowe, to jakie? Romer, Cybex, Maxi Cosi, Recaro? VW, Ford, Seat to nie są markowe produkty? Analogicznie możemy uznać, że nalezy montować jedynie sportowe kubły Sparco z 5-punktowymi pasami, bo te standardowe są tfu tfu tfu...
Pasy mocowane przez producenta auta do stelaża fotela dla dorosłych są dla Ciebie niewiarygodne? Może konstrukcja za słaba dla 15 kg dziecka? A tworzywo sztuczne "markowego" fotelika, pas przeciągnięty i zabezpieczony nie wiadomo jak są solidniejsze?

Ferujesz opinie na wyrost.



[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
09-10-2014, 16:03
Post: #26
RE: SGA - ISOFIX ??
Ja mam u siebie dwa foteliki i dwa rogale , mój mały diabelek jeździ w nim od ukończenia pierwszego roku życia i bardzo wygodnie się dziecku siedzi i myślę że są bardziej bezpieczniejsze od fotelików dokladanych , rogal spełnia swoją rolę w 100%



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
09-10-2014, 16:14
Post: #27
RE: SGA - ISOFIX ??
Moje bąble zawsze podróżowały w tych fotelikach i spełniają one swoją funkcje w 100% .Odpowiednio wyregulowane pasy to podstawa.A możliwość rozłożenia do spania jakiej nie daje żaden inny fotelik jest bezcenne



09-10-2014, 16:17
Post: #28
RE: SGA - ISOFIX ??
isofix to zaewne ma cos wyszyte na siedzeniu co nie. W sumei roznia sie kawalkiem drutu ktory jest wspawany w fotel. Wielkiej filozofii nie ma by to zrobic ale to drucarstwo.

Fotel zintegrowany moz ebyc ale rogale nie sa najlepsze. Zobacz jak wyglada glowa dzieciaka w tym rogalu jak zasnie. Wcale nie trzyma nic.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-10-2014, 16:48
Post: #29
RE: SGA - ISOFIX ??
Ja mam isofixy i nic nie jest wyszyte



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
09-10-2014, 23:43
Post: #30
RE: SGA - ISOFIX ??
Jak dzieciak zaśnie to rozkładasz fotel i wygodnie sobie dziecko śpi z głową opartą o rogala. A tfu...tfu...przy uderzeniu bocznym dodatkowo fotelik zintegrowany nie przesuwa się tak jak te foteliki przypinane pasami.
Co innego Iso-fix. Mocowane są na sztywno, ale pomimo regulacji kąta pochylenia i często lepszego trzymania główki, obręczy biodrowej i tułowia, to niestety mają zbyt mały kąt odchylenia do tyłu. To właśnie często przy hamowaniu powoduje, że główka leci do przodu.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name