Ocena wątku:
Hid'y
27-04-2014, 09:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2014 09:42 przez andrew7800.)
Post: #31
RE: Hid'y
Wszyscy macie rację. Kierowcy zakładaja HID bo dają więcej światła na drodze niż żarówki więc mniejsze prawdopodobieństwo że coś potrącimy na drodze. Druga rzecz to zakładanie HID do leflektorów gdzie nie ma żadnej regulacji z fotela kierowcy podczas jazdy i w tym momencie jeśli auto jest przeciążone z tyłu to oślepiamy innych kierujących. Jeśli będziemy mieli dobrze ustawione światła i umiejętnie stosowali regulację podczas jazdy to nikogo nie oślepimy. Widząc co się dzieje na naszych drogach to nawet żarówkami z homologacja oślepiają. Podam przykład jak Warszawka jedzie na weekend na mazury a mijam się z nimi to co trzecie auto wali po gałach światłami że aż ciemno się w oczach robi. Jak myślicie to wina żarówek ,HID czy reflektorów? Ja myślę że to wina kierowców nie umiejących korzystać z odpowiedniej regulacji wysokości lamp w aucie.Smile
Nie róbmy innym tego co nam nie miłe.
Reklama

27-04-2014, 10:09
Post: #32
RE: Hid'y
W większości przypadków to źle wyłożona zarowka w oprawie lampy. Wymieniłem się tych żarówek w życiu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-04-2014, 10:21
Post: #33
RE: Hid'y
Dociążenie z tyłu, przód się unosi i oślepia. Kurde, ja to się takich rzeczy nie tykam, wolę zostawić to fachowcom Big Grin



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
27-04-2014, 10:31
Post: #34
RE: Hid'y
Ja z 10 lat temu założyłem xeniaka do corrado w lampy H4. Znajomy diagnosta stwierdził że jak strumień światła spełnia parametry czyli jest odpowiednio ukierunkowany i odcięcie światła i cienia ma odpowiedni kształt to przegląd mi wbije bez problemów. Tak szczęśliwe dla mnie się złożyło że lampy świeciły ok. Wtedy była moda na niebieskie żarówki i nakładki. Światła wreszcie świeciły jak trzeba, strumień swiatla byl mocny, zrobilismy z kumplem sporo kilometrów na 2 samochody zeby sprawdzić w roznych warunkach czy te lampy nie oślepiają i nie było gorzej niz na żarówkach. Dodam jeszcze że na początku nie wszystkie samochody z xenonem miały gładkie szkła, spryskiwacze i samopoziomowanie. Jak napisał Andrzej nawet zwykłe żarówki źle ustawione będą oślepiać. W SGA poliftowych były montowane xenony wiec problemu nie ma - lampy i spryskiwacze założyć i będzie ok. Co do samopoziomowania to nie demonizujmy - na nierównościach system nie nadąża i oślepia jak kazdy reflektor. Mamy w kabinie regulację świateł to korzystajmy z niej dla własnego i innych bezpieczeństwa czy na żarówkach czy na żarnikach.



VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
27-04-2014, 11:32
Post: #35
RE: Hid'y
popieram przedmówce, na stacji diagnostycznej diagnoste interesowało czy mam spryski do hidów. strumień swiatła byl ok. pytałem sie o samopoziomowanie i odpowiedział że to ma sens na normalnych drogach, na polskich nierówność system nie nadąża i oslepia jakbyśmy reflektor mieli poluzowany.
27-04-2014, 12:08
Post: #36
RE: Hid'y
JEszcze raz napisze bo widze ze tu wszyscy sie uparli ze spryski poziomowanie itp. Nie ma a napewno nie bylo takiego wymogu wczesniej jesli chodzi o posiadanie xenonów co do spryskó czy poziomowania. Corsy wypuszczene jeszcze niedawno mialy fabrycznie ksenon a spryskow brak. Wiem bo takich kilka cors mialem na podnosniku na przegladzie przedsprzedaznym z licznikiem 3 km. Rodzaj klosz tez nie ma zanczenia bo sa auta stsarszej daty z lampami "żebrowanymi" i mialy ksenon z fabryki tak jak volvo ma w swoich autach ksenon nie na soczewce tylko na odblysniku.
Lampa ma miec homologacje wybitą na kloszu a na tylnej czesci na tym czarnym plastiku wybity jest rodzaj zarwki jaki nalezy stosowac i to tłustym drukiem np H7. To ze przeglad ktos przechodzi to inna sprawa. Ja pracowalem w warsztacie gdzie mielismy SKP i wiele razy tam tez robilem. Zarejstruje na tej skp jak tylko zechce nawet auto z kiera po prawej bo taki tam papier bez problemu wyda mi kolega. Co z tego jak przy kontroli odrazu leże.
Jako ciekawostek dodam ze niektore marki lamp z zaminnika np FK oferuja lampy np na soczewce do aut starszych i tam czasami jest tak ze mamy oprawke tak zmodzona ze pasuje tam zarowka zarowno H7 i D2S. Oczewiscie na kloszu sa stosowne homologacje a nad oprawka zarowki na mocowaniu lampy jest wybite na mijania: H7/D2S a nad drogowym swiatlem tylko H7.
Nie ienteresuje mnie to jak jezdza ludzie i co mozna zalatwic na skp czy z policjantami.Interesuje mnie zgodnosc z prawem.

A tak jeszcz enawiasem mowiac to nie jest wymogiem posiadanie spryskow tylko posiadanie w nowych autach systemu czyszczacego. Niektore marki stosuja takie male wycieraczki na lampy- polecam sobie ogladac autka czasami na parkingu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-04-2014, 13:08
Post: #37
RE: Hid'y
Co do aut z kierownicą po prawej, to było o tym już głośno... http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-m...85727.html
(27-04-2014 12:08)wesol napisał(a):  A tak jeszcz enawiasem mowiac to nie jest wymogiem posiadanie spryskow tylko posiadanie w nowych autach systemu czyszczacego. Niektore marki stosuja takie male wycieraczki na lampy- polecam sobie ogladac autka czasami na parkingu.

Jakoś chyba słabo te auta oglądałeś na parkingach, bo wycieraczki to czasy 125p i MB w124. Z nowszych aut, to volvo to stosowało, ale już nie stosuje. Pokaż mi auto, którego produkcja w zaczęła się w niedawnym czasie i ma wycieraczki na reflektorach. Wtedy zwracam honor.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
27-04-2014, 13:46
Post: #38
RE: Hid'y
póki co to jeszcze nie można zarejestrowac angola unas i trybunał naradzie nic nie zrobił.
Także z wycieraczki na klisze to wcale nie jedziesz młodszym autem od takiego volvo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-04-2014, 16:22
Post: #39
RE: Hid'y
jak to nie można, jak jeżdżą już auta z kierownicą po prawej stronie zarejestrowane w PL, z tego co się orientuje to tylko wyższe się płaci ubezpieczenie na takie auto



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
27-04-2014, 17:20
Post: #40
RE: Hid'y
Jako mienie przesiedlencze można rejestrowac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name