Ocena wątku:
Hid'y
24-03-2013, 02:30
Post: #1
Hid'y
Witajcie.
Mam pytanie co sadzicie o hidach. ogółem nie podobają mi się żółte światła. wszystko mam na ledach tylko został przód. kupiłem sobie zestaw hid polki co nie stać mnie na przerobke na ori xenony. jestem zadowolony ale dobiegly mnie słuchy że przeglądu mogę nie przejść, a i po drodze dowód może mi uciec. sprzedawca zapewniał że jest legalne i niby jakaś homologacja jest na przetwornicach.



VW SHARAN 1.9TDI 4Motion 2001r


Piszę do was z telefonu,
Reklama

24-03-2013, 08:17
Post: #2
RE: Hid'y
ani te hidy sa nie legalne ani te ledowe twoje oswietlenie co masz czy w przednich czy tylnych lampach sa tez nie legalne.
TO ze dowodzik moga zabrac to pikuś ale jak potracisz pieszego albo rowerzyste ze skutkiem trwalego kalectwa bądz smierci to jak nic pasiaki dostaniesz i ręte do konca życia tej osoby poszkodowanej bedziesz płacił. Zrobiłeś nieleganą przeróbke, jesteś wlascicielem to odpowiadasz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-03-2013, 08:54
Post: #3
RE: Hid'y
Ja osobiście też jestem przeciwnikiem przeróbek na ksenony... z jakiegoś powodu ori zawsze mają samopoziomowanie i spryski... nurkuję na takim hidzie i światło jest bez porównania, tak samo dobrze raziSmile
poczytaj tu:
http://forum.vw-passat.pl/threads/15742-...i-rozsadku



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
24-03-2013, 09:10
Post: #4
RE: Hid'y
Ze 3-4 lata temu mi gosc wskoczyl pod kola a w zasadzie na maske jeszcze w innym aucie i mimo ze to zrobil specjalnie ( pokłócił sie z dziewczyną) to mi sprawdzali niebiescy hamulce, opony, oswietlenie, deptali pedalem hamulca nawet itp. Wsadzie bylem pozniej i oczewiscie wina tego typa ale kto wie jakby to bylo jakbym mial nehomologowane oswietlenie albo łyse ogumienie- i tu i tu przeglad powinien byc zabrany wiec automatycznie wina moja by była.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-03-2013, 15:29
Post: #5
RE: Hid'y
Tak jak pisze wesol powyżej, od siebie dodam że jak widzę takich z HID'ami to w 90% mam ochotę wysiąść z auta i mu tak zap*** w te lampy żeby zgasły. Pomijając że nie jest to "zgodne" z prawem, to jeszcze przeszkadza to innemu użytkownikowi drogi poza tobą(chociaż i też nie zawsze). Bo leje to równo ! Czy jak ktoś na hid'ach jedzie za tobą to w lusterku gó*no widzisz i cie oślepia, czy przed tobą to nie idzie się skupić na niczym bo leją te światła jak głupie.

Znajomy kupił auto niedawno i miał HID'y założone (od poprzedniego właściciela) to fakt światło ładne (białe wpadające w niebieski), tylko z punktu widzenia kierowcy tego auta, świeciły one bardzo mocno 1 metr przed samochodem - następnie długo długo nic, a potem oświetlały idealnie tablice informacyjne - tylko te pionowe nad drogą, śmiechu było co niemiara że dobre lampy oświetlać mogą samoloty, tylko żeby ich nie oślepiały to trzeba będzie zmienić.... Oczywiście na drugi dzień kupione normalne żarówki i HID'y wywalone. Zresztą gdzieś je chyba mam, to jak ktoś by chciał je założyć dla mocnego światła ( do taczek?, traktora?, koparki? czy innego pojazdu - mam nadzieję że nie samochodu to mogę sprzedać za 30% ceny )



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
24-03-2013, 15:53
Post: #6
RE: Hid'y
Tak wyglądają odbłyśniki po 2 miesiącach użytkowania hidów w t5 u mojego kolegi
[Obrazek: 20130226765.jpg]
[Obrazek: 20130226764.jpg]
Kupił go z hidami i zwlekał z wymianą, byłem jak demontowali lampy to gniazdo żarówki samo wypadło :]



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
24-03-2013, 15:59
Post: #7
RE: Hid'y
hidy się bardzo grzeją mimo znacznie lepszej sprawności jak żarówka... sam sobie tak załatwiłem szybe w latarce, bo zapomniałem, że to plexaSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
24-03-2013, 23:16
Post: #8
RE: Hid'y
(24-03-2013 02:30)tomwawa napisał(a):  ale dobiegly mnie słuchy że przeglądu mogę nie przejść, a i po drodze dowód może mi uciec
Dobrze Cię dobiegły słuchy...
26-03-2013, 17:00
Post: #9
RE: Hid'y
co on mial za lampy?
miale m hidy w audi - byly tam soczewki i swiecily jak lampy naftowe...
zalozylem hidy i bylo o niebo lepiej -pozniej i tak wymienilem lampy na nowe- ale przyznam ze swiatlo bylo mocne...

w soczewce jest znacznie ciasniej i cieplej wewnatrz reflektora niz przy klasycznym ale mi lamp nie wytopiło...
moze w tym T5 byly super exkstra bajer zamienniki lamp?
26-03-2013, 18:25
Post: #10
RE: Hid'y
w peugeot'cie 206 znajomy ma oryg. lampy i też są trochę wypalone odbłyśniki + ten kapturek jest cały opalony. (były HID'y)



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name