Ocena wątku:
Hid'y
06-04-2013, 14:32
Post: #21
RE: Hid'y
(06-04-2013 11:25)wesol napisał(a):  Nie wiem kolego gdzie ty mieszkasz i gdzie żyjesz ale umnie na terenie zachodniopomorskiego byly wczesniej akcje sprawdzania zarowczek i czpeiali sie do oswietlenia diodowego w lampach w diodowe w rejestracji. Nie wazne czy biale czy niebieskie. Kiedys byla moda na diody w spryskiwaczach przeniej szyby i tez za to policja zabierala dowody. Widzisz umnie w rodzinie byl taki pryzpadek ze wujek ze swoim synem wracali z polowania i walneli w rowerzyste ktory był pijany to mu zabrali z "jeepa" wszystkie zarowki do analizy bo sytuacja miala miejsce po zmroku. Badali włókna zarowek bo po tym sa w stanie stwierdzić czy swiatal działały. Jak myslisz co by bylo jakby mieli oswietlenie nie homologowane??
Nie wiem czy ogladasz taki program wypadek pryzpadek i jak tam ze dwa razy bylo jak ktos spowodowal wypadek i pozniej sie okazalo ze poszkodowani ucierpieli troche bo ziomek mial potluczenia male, zona jakies tam zlamanie barku a tesciowa miala złamany regosłup. Wiesz czemu policja odrazu wzywa do wypadku prokuratora?? Czemu policjanci do sprawcy odrazu powiedzili i wystawili jakis tam papier ze ma z ciagu kilku dni zdać do urzędu prawo jazdy?? Po co oddawac prawko? Mysilisz ze nawet jako sprawca wypadku to nie odpowiadasz za uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego z emasz ubezpieczenie i masz to w nosie. Życze ci kolego byś kiedyś mial takie problemy to nauczysz sie obcować z inymi ludzmi. Nie jestem świety ale problem w tym ze jesli sie juz cos robi to tak by nie dac sie złapać lub robić to zgodnie z prawem. Tu przeciez nie bedziesz na szybkiego wymienial zarowki w aucie. Ja przynajmniej nie pozwole w razie kolizji na gmeranie w aucie i na szybkiego usprawnianie go. Po co na forum mamy temat o rejestratorach video jak myslisz??

Najwyzej pójdziesz siedzieć w pasiaki- akurat mieszkam pod zakladme karnym- chyba tym słynnym na całą Polske bo siedzial unas i "oczko" i inni. Bede ci machał w razie co z ulicy.
powiem szczerze ze nie wiem o czy m ty do mnie mowisz... nie ma tu mowy i ja nie mowilem o jakims wiejskim tuningu podswietlania spryskow, wycieraczek czy antenek ktore sie rzuca w oczy odrazu, mowimy o zrobieniu hida z glową czyli w soczewce i to w lampie wygladajacej jak najbardziej jak oryginal a nie z jakimis diodami smrodami co odrazu podpada no i wiadomo ze nie kurna w matizie tylko w aucie ktore w seri wychodzilo takze na xenonie. a co do twoich historyjek to ja niewiem naprawde skad ty je bierzesz. z tego co mi wiadomo prokurator jest wzywany do wypadku smiertelnego a nie do kazdego jak popadnie. tak samo z badaniem zarowek przy potraceniu rowerzysty to juz jest hit nmormalnie. Ponadto prawo jest takie ze ty sobie mozesz gadac ze on ma hidy ale jesli ty spowodowales wypadek to ty jestes winien a jesli ktos sie dopatrzy czy taki jak ty bedzie wymyslal ze to przez jego lampy wyjechales bo go nie widziales to jest osobne postepowanie i ten co ma hidy dostanie madat i zabrany dowod za niehomologowane swiatla ale nie bedzie to powiazane ze nagle ty z winnego staniesz sie ofiarą.
Reklama

06-04-2013, 15:24
Post: #22
RE: Hid'y
okej czyli jesli ktos jedzie autem niesprawnym to wychodzi z kazdego wypadku bez uszczerbku na jego kieszeni albo nie ponosi odpowiedzialnosci za nic. Nie wiesz co mowisz kolego. Znajomy ze Szczecina mial podobny pryzpadek ze potracil peszego ze skutkiem smiertelnym. Grzal w nocya gosc co szedl byl pijany. Dobrze ze rodzice kolegi to maja sporo kasy to sypneli gdzi etrzeba i wybronili chłopaka. Dostal jakies tam zawiasy.

Nie wiemjak mi bedziesz usilowal udowodnic ze mnie nie oslepiles tymi hidami jak ja bede zeznawal ze przez nie wyszla cala ta sprawa ( kolizja czy wypadek). Bede mowil z edo niczego by nie doszlo gdyby wszystko bylo okej.
Ogolnie to mialem tez taki przypadke na wlasnej skórze. Wracalem z dziewczyna ( teraz juz żoną) i gośc nam wyskoczyl przed auto. Ja jechalem powolutku bo ją odwozilem do domu. Chlopie ile zeznań na policji- ja i moja osobno. Sprawa w sądzie gdzie musialem sie stawic i zeznawac. Ogolnie to ani jemu nic sie nei stalo ani moje auto nie doznalo nawet jednej rysy. Gośc sie rzucil na maske bo pokłócił sie z dziewczyną. Takie niby chcial popelnic samobójstwo ale mu nie wyszlo bo jechalem zaledwie 30 km/h. Sprawdzali mi hamulce, opony, oswietlenie itd.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-04-2013, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2013 16:59 przez radzio-.)
Post: #23
RE: Hid'y
gadka bez sensu z tobą bo nei potrafisz sie skupic na jednym, piszesz o niesprawnym aucie i podajesz przyklad goscia co grzał nocą... co ma piernik do wiatraka??
juz widze twoje tlumacznie przed policjantem jak wyjechales z podporzadkowanej i wymusiles pierszenstwo " bo on panie policjancie mnie oslepil swoimi hidami a ja myslalem ze nic nie jedzie", poza tym ja caly czas pisze o stowowaniu hidow z głową i wierz mi ze moje hidy cie nie oslepią nigdy predzej cie oslepi zwykly uzytkownik H7 co ma zle zarowke wsadzoną, bo ja swoje lampy kontroluje codzien na garazu i mam je w soczewce a nie w innym reflektorze i o poziom nizej niz normalne swiatla, i wiekszos ludzi z glową co klada hidy przyklada wieksza uwage wlasnie do swiatel niz zwykly uzytkownik co ma wszystko w dupie(nie mowimy tu o xenonach w matizie co oswietlaja niebo bo tez tego nie nawidze).
Ale z twoich wypowiedzi widac jaki z ciebie typowy polaczek bo jesli ty spowodujesz wypadek wymuszajac pierszenstwo (a cie nawet nie oslepi hid) to bedziesz chodzil krok w krok za policajem i bedziesz mu podpowiadal " a cisnienie w oponach jakie ma, a nosnosc opon sie zgadza, a lapmpy ma homologowne, a moze zarowki kupil chinskie w markecie, ja panie policjancie w kazdym bądz razie jestem nie winny, bo on mial takei jupitery ze stadionu ze droga wydawala sie wolna jakby nic nie jechalo". a policjant ci powie ze tym bardziej byl widoczny wiec nie rozumie dlaczego wyjechales i na tym sie skonczy.
tym koncze bo dyskusja z toba nie prowadzi do niczego, jak zwykle zresztą...
podam ci jeszce jeden przyklad z zycia wzięty
wyjezdzasz ze swojej posesji na jednokierunkową w lewo, patrzysz w prawo, pusto- ogien, nagle z lewej strony od jadacego pod prad dostajesz strzala. kto winny?
06-04-2013, 16:59
Post: #24
RE: Hid'y
Panowie strzelcie sobie po jednym i odetcnijcie lub policzcie do 20 zanim cos napiszecie. Czesciowo kazdy z Was ma racje. Hid-y dobrze zrobione nikomu nie zaszkodza bardziej jak zwykle swiatla zle ustawione. Z drugiej strony zeby byc w zgodzie z prawem powinny byc zalozone silowniki samopoziomujace i spryski czyszczace. Nikt tego nie zaklada i jezdzi. Jezeli oczywistym bedzie ze to przez oslepienie to nie pomoze ani swiety .... . Jednak przy zwyklej stluczce czy lekkim zderzeniu nikt sie raczej nie bedzie dopierdzielal do swiatel.
fin



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
06-04-2013, 17:12
Post: #25
RE: Hid'y
Dobrak nie wazne. Auto nie sprawne bez mozliwosci przegladu przejscia nie wiem czy to jest zrozumiale czym to grozi. Tak jak ludzie sie glupio tlumacza ze miesiac czy dwa temu przeszli przeglad a teraz pryz policjancie nie rozumieja oco chodzi jak z opon druty wystają. Nikogo nie interesuje co i jak auto nie sprawne to nie sprawne. W niemcowni to takie mandaty by poszly ze tylko pakowac sie i uciekac do domu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-04-2013, 18:57
Post: #26
RE: Hid'y
(06-04-2013 16:48)radzio- napisał(a):  ...
podam ci jeszce jeden przyklad z zycia wzięty
wyjezdzasz ze swojej posesji na jednokierunkową w lewo, patrzysz w prawo, pusto- ogien, nagle z lewej strony od jadacego pod prad dostajesz strzala. kto winny?

widze ze nie potrafisz odpowiedziec wiec wyjasnie:
otoz kierowca wyjezdzajacy z posesji byl winny bo wlaczal sie do ruchu i został ukarany mandatem, a takze kierowaca jadacy pod prad za taka jazde został ukarany mandatem. ale wina nie spadla tylko na tego co pod prad tak jak ty sobie to wyobrazasz.. widzisz analogie do tlumaczenia sie ze cie oslepilo swialtlo?

i jeszcze jedno poczytalem jak chciales:
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=34543
i ja tak samo sadze
26-04-2014, 22:24
Post: #27
RE: Hid'y
Policjant aresztuje bacę za robienie bimbru.
- Ale ja nie robiłem bimbru!
- Ale aparaturę macie.
- To aresztujcie mnie też za gwałt.
- A zgwałciliście kogoś?
- Nie, ale aparaturę też mam.

Big Grin

U nas to nic nie wolno normalnie tylko płacić wolno podatki mandaty kary Big Grin
27-04-2014, 07:01
Post: #28
RE: Hid'y
Prawda jest tak, że za wyjątkiem wypadku (bo wtedy może być różnie) jeżeli HID zamontujesz w reflektorze soczewkowym to nikt tego nie będzie się czepiał a już na pewno nikt nie będzie grzebał w reflektorze, żeby zobaczyć czy żarówka ma homologację.

A dla tych co wierzą, że jak spowodują kolizję to zwalą winę na nie homologowane światła drugiego kierowcy proponuję zejść na ziemię i lepiej zacząć wierzyć w UFO Tongue



BMW Z4 3.0i [Obrazek: icon3.png]
VW SHARAN 1.8T MK2 [Obrazek: icon4.png]
27-04-2014, 07:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-04-2014 07:54 przez wesol.)
Post: #29
RE: Hid'y
bedzie bedzie sprawdzal. Fakt jesli wjade z podpozadkowanej to nie zrzuce winy na tego co jechal na drodze z pierwszenstwem ale to czy to jest lampa soczewkowa to nic mie zmienia. Volvonie stosuje soczewkowych swiatel z ksenonami tylko wlasnie odblysnikowe dlatego palniki ksenonowe tam to zazwyczja D2R. To czy to soczewka czy odblysnik to nie manic do rzeczy.

Mam kolege ktory ma vitare i smiga w offroudzie i ma ja mocno przemodzoną. Od zmian w dlucgosciach wahaczy, poloskach, dyfrach, srednicach kół itd itd. Rozmawiam sobie z nim nieraz na ulicyto mi mowil wlasnie z emusi przeglad sobie zalatwiac bo nie kazdy diagnosta mu chce podbic. Pytam czemu. Bo za duzo przeróbek jest zrobionych. Nie wolno ciac i spawac czesci zawieszenia jak wahacze itp. Nie wolno ich nawet dorobic z jednego elementu- bez spawania. Mozna wstawic od innego auta ale przeróbki nie. Czy ktos co robi cos na sprzecie nie odauta- bez homologacji to nie jest sprzet samochodowy to uwazacie z ebedzie bez winy?? To ja jutro zakladam lampy takie do oswietlania domu- zewnetrzne tylko tam wstawie sobie zarowki jakies na 12V ale z mocą np 150 wat i dam ich po 4 sztuki. Tez nie bedzie moja wina jak bedzie kolizja??

A czy nie bedzie nikt grzebal podczas kolizji czy wypadku to moge ci powiedziec ze w moim poprzednim aucie - astrze G- grzebano. u wujka w terenówce jak wracal z polowania i potrącił rowerzyste to grzebano i wyciagnieto zarowki do ekspertyzy naukowej. Wiec nie wiem czy tak nie będzie nic z tego. To czy masz auto sprawne i jak dbasz o nie to odpowiada wlasciciel/kierowca i nikogo nie interesują zadne tlumaczenia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
27-04-2014, 08:42
Post: #30
RE: Hid'y
Tak to sobie możecie gadać obydwaj. Albo będą patrzeć, albo nie i tu nie da się tego jednoznacznie określić.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name