Ocena wątku:
Hid'y
26-03-2013, 19:29
Post: #11
RE: Hid'y
jesli sprzedawca mowil ze jego HID`y maja homologacje to mial racje,,,,z tym ze tylko HID`y maja ta homologacje bo po zalozeniu juz w klosz lampy tracą ją,,,taki przekret to jest....ale o tym nikt juz nie powie zaden sprzedawca,,,
Reklama

05-04-2013, 23:54
Post: #12
RE: Hid'y
mialem hidy w pasacie b5fl 2lata, teraz mam w a4 od 3 lat, przeglady kontorle policji bez problemu, tylko ze zawsze to soczewka byla a i odblysnikow mi nie wypalilo nigdy, bo niby jak, jak palnik ma 35 wat a zarowka h7 55w
06-04-2013, 08:24
Post: #13
RE: Hid'y
mylisz kolego pojecia. 55 wat to taka zarowka halogenowa ciagnie. Ile procent na co idzie z tkaij zarowki to musisz sobie poczytac na necie. Pozniej zalezy na co zamienia tą energie elektryczna czy na swiatlo czy na jakies inne promieniowanie np UV czy co tam jeszcze. Odkurzacz tez ciagnie okolo 1500-2000 wat a mocy ssacej jest okolo 200-300(dane producenta) ale osobiscie wydaje mi sie ze jest duzo mniej.

Poza tym mowisz ze nic policja nie miala. Ja pracowalem na SKP wiec i przeglad przejde nawet z brakiem oswietlenia a w policji pracowala kiedys moja mamuska wiec wtyki tez mam to nie znacyz ze przy wypadku potraktuja cie ulgowo. Jak by mi sie przydażyła stłuczka czy tez wypadek to odrazu mowie ze oswietlenie jest nielegalne( bez homologacji) policjant musi to sprawdzić. Jesli sie okaze ze faktycznie cos bylo grzebane to ja sie upieram ze mnie oslepił o koniec. Brak homologacji to brak przegladu a to z kolei bedzie jako wina kierującego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-04-2013, 11:13
Post: #14
RE: Hid'y
nie wnikam... wywnioskowalem to z prostego testu, przykladajac reke do reflektora z h7 czuc że grzeje, przykladajac do z zalozonym xenonem nie grzeje a to oznacza dla mnie cieplo wydzielane przez zarowke powodujace szybsze wypalanie odblysnika...
a jesli pisze o przegladach i o policji to kurna pomysl troche, pisalbym o tych wspomaganych? troche bez sensu co? pisze o tych niezaleznych Smile a wiadomo w czasie wypadku roznie moze byc, ale to tak ze wszystim jak bedzie ktos upierdliwy to ci sie dowali do nosnosci opon, do lamp, a nawet ci wynajdzie ze klocki ktore zalozyles nie maja tez atestu jakiegos tam itd wiec dramatyzowac nie ma co, wazne zeby takie hidy byly zalozone z glową, czyli podstawa to soczewka. kiedys w golfie zony jak chcialem zalozyc xenon kupilem lampy soczewkowe depo ala R32 i dopiero hid. zaslepki na spryski tez kupilem Smile ale nie przykleilem przez 3 lata i zdazylem sprzedac auto. A pozostale rzeczy jak spryski i poziomowane to tez wazne ale jak sie znowu uzywa z glową to nie ma problemu wystarczy pamietac by przetrzec reflektor i zawsze obnizone o jeden poziom lampy niz normalnie. wiadomo ze przepisy wymagaja ale w wiekszosci z ori xenonami tez poziomowania nie dzialaja i spryski Smile. a dyskusja czy legalne czy nie to tak jak o ograniczeniu predkosci dyskutowac
06-04-2013, 11:25
Post: #15
RE: Hid'y
Nie wiem kolego gdzie ty mieszkasz i gdzie żyjesz ale umnie na terenie zachodniopomorskiego byly wczesniej akcje sprawdzania zarowczek i czpeiali sie do oswietlenia diodowego w lampach w diodowe w rejestracji. Nie wazne czy biale czy niebieskie. Kiedys byla moda na diody w spryskiwaczach przeniej szyby i tez za to policja zabierala dowody. Widzisz umnie w rodzinie byl taki pryzpadek ze wujek ze swoim synem wracali z polowania i walneli w rowerzyste ktory był pijany to mu zabrali z "jeepa" wszystkie zarowki do analizy bo sytuacja miala miejsce po zmroku. Badali włókna zarowek bo po tym sa w stanie stwierdzić czy swiatal działały. Jak myslisz co by bylo jakby mieli oswietlenie nie homologowane??
Nie wiem czy ogladasz taki program wypadek pryzpadek i jak tam ze dwa razy bylo jak ktos spowodowal wypadek i pozniej sie okazalo ze poszkodowani ucierpieli troche bo ziomek mial potluczenia male, zona jakies tam zlamanie barku a tesciowa miala złamany regosłup. Wiesz czemu policja odrazu wzywa do wypadku prokuratora?? Czemu policjanci do sprawcy odrazu powiedzili i wystawili jakis tam papier ze ma z ciagu kilku dni zdać do urzędu prawo jazdy?? Po co oddawac prawko? Mysilisz ze nawet jako sprawca wypadku to nie odpowiadasz za uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego z emasz ubezpieczenie i masz to w nosie. Życze ci kolego byś kiedyś mial takie problemy to nauczysz sie obcować z inymi ludzmi. Nie jestem świety ale problem w tym ze jesli sie juz cos robi to tak by nie dac sie złapać lub robić to zgodnie z prawem. Tu przeciez nie bedziesz na szybkiego wymienial zarowki w aucie. Ja przynajmniej nie pozwole w razie kolizji na gmeranie w aucie i na szybkiego usprawnianie go. Po co na forum mamy temat o rejestratorach video jak myslisz??

Najwyzej pójdziesz siedzieć w pasiaki- akurat mieszkam pod zakladme karnym- chyba tym słynnym na całą Polske bo siedzial unas i "oczko" i inni. Bede ci machał w razie co z ulicy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
06-04-2013, 11:36
Post: #16
RE: Hid'y
(06-04-2013 11:13)radzio- napisał(a):  wywnioskowalem to z prostego testu, przykladajac reke do reflektora z h7 czuc że grzeje, przykladajac do z zalozonym xenonem nie grzeje

Od xenonu nigdy nie poczujesz ciepła. Po to trzeba mieć spryski, bo np. zimą lód z lampy nie stopi się, a przy żarówce już tak.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
06-04-2013, 12:00
Post: #17
RE: Hid'y
jak masz zalodzony samochod razem z lampami to wlaczasz spryski? ktore tez napewno pod lampą są zalodzone i nie wyjdą, nie wspominajac o przymarznietych wycieraczkach na szybieSmile wg mnie spryski sa po to jak masz brudna lampe a nie do rozmarazania jej bo i tak nawet jak polejesz plynem to lód nie zejdzie, a efekt koncowy w ori xenonach jest taki ze rzadko kto uzywa spryskow do lamp, bo zre plynu i leci na caly samochod, no chyba ze jedziesz juz w deszczu i chlapie to cie wali wtedy
06-04-2013, 12:38
Post: #18
RE: Hid'y
Z tymi wypadkami i przypadkami, badaniem opon, zarowek itp. to Polska tak a propos to "chory" kraj.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
06-04-2013, 12:40
Post: #19
RE: Hid'y
Jeździłem touranem z xenonami i jakoś nie było tego typów problemów. Na zderzaku nie bywało aż tyle lodu, żeby się nie wysunęły (może przypadek, ale nie skrobałem tego jeszcze) Poza tym spryski reflektorów włączają się co ileś tam pryśnięć normalnymi, także i tak i tak się ich używa. Bardziej chodzi o to że brud rozszczepia wiązkę światła. Poza tym jak jedziesz zimą i pada śnieg to tego też nie stopi i tylko psikniesz trochę i masz czysto.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
06-04-2013, 12:52
Post: #20
RE: Hid'y
co do działań szkodliwych palnikow na odbłysnik to w sumienie spotkalem sie z takim pryzpadkiem. Moze tylko nieliczn emaja ten problem- nie mam pojecia jak to jest. CO do grzania sie to tak jak mowilem nie tylko oto chodzi. JEsli ktos uwaza inaczje to neich sobie popatrzy jak ktos spawa spawarką- przecież tez nie rozgrzewa ci oczu co nie a pozniej masz problemy i pieką cie gały jak nic. Zarowka to emiter roznego promieniowania od podczerwonego, widzialnego po ultrafiolet itp. Od czego sie topią odbłysniki to nie wiem ale krążą sluchy ze i od hidów niektórych jak i od zarowek ze zwiekszona moca np 100 watowych.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name