Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
No i sie zaczelo... turbo
#1
Witajcie mam problem z moim 1.9 tdi AHU otoz podczas odpalania na zimnym nie chce odpalic jak dodam gazu to odpali bedzie dymil jak glupi i rzuca calym nadwoziem, pochodzi troche chodzi rowno ale dymi na niebiesko jednak po rozgrzaniu sie pelnym przstaje dymic na postoju. Podczas jazdy gdy mamy wyzsze obroty pow 2tys odpuscimy gaz i pozniej znowu dodamy z opoznieniem zareaguje i najpierw pusci baka niebieskiego pozniej juz nie kopci czy to juz Turbo puszcza? bo i tak w poniedzialek najprawdopodobniej wyciagam silnik i tu jest pytanie czy we wszystkich tdi byly te same turbiny czy czyms sie roznily chodzi mi o te rozne moce 90km a np 110km? bo planuje chipa po wymianie turbo na nowe. Jakim olejem go zalac po wymianie turbo co polecacie castrol edge 10w60? jak juz robie i wydaje kase chce troche przedluzyc mu zycie i zadbac o plyny. Pozdrawiam was serdecznie!
Odpowiedz




#2
po mojemu to niepotrzebnie silnik chcesz wyciagac i nie wiem co chcesz tam zobaczyć. Wyciagaj turbo na stół bo to zapewne jego koniec żywota. Nie wrozumiem tez czemu auto odpalasz w takim stanie. Nie powinies nawet wjezdzac na kanał czy podnosnik.
Jakie turbo to zalezy w jakie moce chcesz celowac i co bedziesz wymienial by tą moc uzyskać.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
auto sluzy mi do wlasnej dzialalnosci robi okolo 140km codziennie przebieg ma juz 420500km myslalem ze nie da rady bez wyciagniecia silnika wyciagnac turbo. Musze kilka rzeczy porobic wycieki oleju uszczelka pod deklem itp itd.
Odpowiedz
#4
przestań deklem sie nie przejmuj bo to za grosze sobie w niedziele naprawisz. Wyciagaj suszare- bylo o tym gadane na forum ze mozna i od dolu i od góry wyciagac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
A jak jest w AUY górą czy dołem lepiej bedzie wyciągnąć turbo?wczoraj oglądałem 4 turbinki ale kazna miała inne wejście na intrcoler ja mam na opaske a tam były na szybkozłączke wiec szukam dalej.ja w poprzednim sharanie 110KM wyciągałem górą i cała robota była robiona bez kanału.
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#6
tak jak pisalem jedni wyciagaja gora ainni dolem. Bylo opisywane co i jak na forum. Ja wyciagalem golem. Czym sie ronia suszarki od tdi? Tez bylo ze zalezenie od mocy sa tez rozne suszarki i maja drobne roznice i pozwalaja na tuning auta na wieksza moc. Te przylacza mozna poprzerabiac- w hydraulika chyba umiesz se bawic co nie to i da sie conieco podpasowac i podmodzic.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
no i panowie turbo zamontowane po regeneracji wywazaniu itd no i [automat-usunięto wulgaryzm] cieko odpala jak juz odpali kopci podczas jazdy jak odpuszcze na cieplym silniku gaz i dodam go znowu wypuszcza dym przy czym nie jedzie jakby go cos blokowalo jak juz wypusci jedzie dalej i nie kopci najczesciej na biegach 4 i 5tym tak sie dzieje czekam na dalsze info co sprawdzac? bo ja juz zglupialem i mam ochote sprzedac tego dziada...
dodam ze przy opalaniu obojetne czy cieply czy zimny prawie nie odpala jak dodam gazu i dluzej krece rozrusznikiem zacznie zalapywac. na kompie cos wyjdzie?
dodam ze po regeneracja autko odzylo lepiej sie zbiera czuc roznice
Odpowiedz
#8
A pompki sprawdzone i logi zrobione? Filtr powietrza i ropy (zakladajac ze uklad paliwowy szczelny) kiedy zmieniany? I po co pchasz sie w xxw60. Na klimat polski xxw40 w zupelnosci wystarczy. xxw50 na cieply klimat a xxw60 to juz "competicion".
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#9
hmm. niestety duza szansa ze podgielo korby. bylo nie jezdzic jak puszcilo oliwe.

Nie no w AHU to pompke nie ma bo to VP'ek
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
sory wesol zasugerowalem sie pytaniem marcyb3 o AUY.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VW Sharan 2.0 tdi BRT turbo po regeneracji pozno wstaje? MarcinW 21 10,506 23-09-2023, 20:38
Ostatni post: wesol
  BRT - Zapchany DPF? Kończące się turbo? gbawol 0 548 13-03-2022, 18:18
Ostatni post: gbawol
Question Turbo nie działa, MAF zmierzony większy od planowanego f0ff 6 1,871 07-04-2021, 11:52
Ostatni post: f0ff
  regulacja sztangi turbo??? lysy-karll 55 30,527 23-08-2019, 11:40
Ostatni post: majronn
  AUY - problem po wymianie/regeneracji turbo kowalwalcz 33 9,415 20-11-2018, 09:06
Ostatni post: wesz82
  Turbo Patryk181 41 20,331 20-05-2018, 17:12
Ostatni post: wesol
  turbo kkk z btb z jakim innym mozna je porownac ARL ? ASZ? dr.lolek 3 2,770 14-07-2016, 18:41
Ostatni post: wesol
  Spadający wężyk podciśnienia z gruchy turbo PAMONIUSZ 5 3,681 26-05-2016, 16:35
Ostatni post: mamwi
  rozłanczanie turbo w zimne dni BBK66 11 3,445 19-04-2016, 17:34
Ostatni post: wesol
Wink brak turbo, po ponownym odpaleniu wraca Robac1985 35 19,990 10-03-2016, 13:48
Ostatni post: qba

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości