Wątek zamknięty
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto zagadka: do czego to służy?
15-02-2013, 22:10
Post: #1
Foto zagadka: do czego to służy?
Kupiłem samochód od Niemca, z czymś takim naklejonym na "półkę pod zegarami". Nie ruszam tego, żyć z tym się da, ale człowieka ciekawi: co to i po co. Naklejone pedantycznie, równo na środeczku, nawet napisy ustawione elegancko w stronę kierowcy.

Na pytanie co to, odpowiedź jest prosta: według napisu jest to samoprzylepna podstawka pod przyssawkę. No fajnie, tylko co w TAKIM MIEJSCU można przyssać? I po co? Ta przyssawka, a raczej to, co do niej byłoby zamocowane, musiałyby być albo bardzo małe, albo poskręcane w "chińskie osiem". No i zasłaniałoby to kontrolki.

Jeden ze znajomych postawił (prawie) sensowną hipotezę: pod tą "pokrywką" jest dziura, którą spryciarz sobie szybko i tanio zatkał. Tylko po co komu dziura w tym miejscu?

Macie jakieś pomysły?

Dyscyplina dodatkowa: jak to odkleić, zakładając, że jest lepione na taśmę dwustronną? Podgrzać suszarką?

[Obrazek: 944a48fb1b7e.jpg]

[Obrazek: 4b49a063d95f.jpg]

[Obrazek: 9906cb72f849.jpg]
Reklama

15-02-2013, 22:40
Post: #2
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
To jest "krążek" na przyssawkę mocowania nawigacji:
[Obrazek: HR-saugadapter-SW.jpg?neu]
http://www.handytreff.biz/~~rub1_search~...EARCH.html
http://www.galeriagps.pl/product-pol-916...armin.html



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
15-02-2013, 23:45
Post: #3
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
i dlatego lubię to forum
16-02-2013, 02:49
Post: #4
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
Koledzy,
[1]
przecież napisałem, że jestem w stanie z tym żyć. Traktuję to pytanie z przymrużeniem oka. Wink

[2]
Że to jest podstawka pod coś (np. nawigację) to sam napisałem, tylko
a) nie widziałem tak małego uchwytu na nawigację, który by się tam zmieścił (od góry miejsce ogranicza osłona, od przodu kierownica).
b) jakby się taki znalazł, to i tak lokalizacja bez sensu - zegary by zasłaniało.
Trochę mi ta wersja nie pasuje.
16-02-2013, 10:18
Post: #5
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
To może i ja wtrące swoje 3 grosze.
Jak już stwierdzono jest to podstawka pod przyssawkę uchwytu. Niekoniecznie do nawigacji. Ja używam takiego uchwytu do zamocowania telefonu. Firma HR (bo ona wyprodukowała tą podstawkę, więc można domniemywać, że uchwyt również) ma w swojej ofercie takie krótkie uchwyty.
Co do umiejscowienia, to jeden musi widzieć zegary, a drugi woli mieć w tym miejscu telefon lub nawigację. Gusta są różne i o tym się na szczęście nie dyskutuje.
Co do próby usunięcia tej podstawki, to spróbuj delikatnie go czymś podważyć i jest spora szansa, że sam zacznie puszczać.
Pozostanie tylko problem kleju, którego część pewnie zostanie na desce rozdzielczej i nie mam pomysłu czym się go pozbyć.



VW Sharan Family
2003 r.
1.9TDI AUY
17-02-2013, 21:51
Post: #6
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
Coś takiego: http://allegro.pl/uchwyt-samsung-galaxy-...06584.html



“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty – dla szybkich kierowców”
(ś.p. Colin McRae)
17-02-2013, 23:00
Post: #7
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
Lub navi tomtom x40 lub x50 tez ma krociutki uchwyt.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
18-02-2013, 22:49
Post: #8
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
(17-02-2013 21:51)Krzysztoflon napisał(a):  Coś takiego: http://allegro.pl/uchwyt-samsung-galaxy-...06584.html

Dzięki Kolego za wyszperanie tego ogłoszenia - przyznam się bez bicia, że aż tak małych uchwytów dotychczas nie spotykałem - może dlatego, że nie potrzebowałem takiego malucha. Zakładając ten temat nie znałem prawidłowej odpowiedzi, ale ta wygląda najbardziej przekonująco. Nagrody w konkursie nie przewidziałem, więc tylko jeszcze raz podziękuję Smile
20-02-2013, 23:34
Post: #9
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
Skąd ja to znam... Smile


Załączone pliki Miniatury
   
21-02-2013, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-06-2014 15:35 przez smok_wawelski.)
Post: #10
RE: Foto zagadka: do czego to służy?
Tar&glue remover może się nadać.


.
.
.


Mod - smok_wawelski
Może się komuś przyda rozwiązanie zagadki Smile
W ramach sprzątania działu Off Topic - zostawiam w dziale i zamykam wątek

.
.
.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Wątek zamknięty




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupić coś czego nie ma? Scrappy 8 2,611 19-09-2016 20:07
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Magnetyzery do czego???? marcyb3 18 7,879 14-07-2014 23:07
Ostatni post: Czerwony
  czego to chińczycy nie robią:) m-blue 11 6,089 03-10-2013 19:55
Ostatni post: maksmowlik

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name