Ocena wątku:
BOX Alpin TDI
28-01-2013, 10:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2013 10:36 przez daneczek76.)
Post: #11
RE: BOX Alpin TDI
(28-01-2013 10:11)wesol napisał(a):  jak sam mowisz analogowy to juz nie robmy z tego boxa niewiadomo co i nie ma mowy by jakikolwiek sygnal trafiał z przpelywki do nego.

Nie ma sensu rozmowa sygnał trafia do przepływni jest specjalny kabelek który tam podłączasz i bez które ten box po prostu nie działa tak jak powinien , naprawdę podłączałem nie jeden taki i wiem co mówię , nie wiem czy ty rozumiesz słowo analogowy słowo analogowy nie wyklucza w nim prostych nie programowalnych układów elektronicznych (nie programowalny rozumiemy przeprogramowanie do realizacji innej funkcji) którymi można sterować za pomocą potencjometrów zmieniając ich wartości, gdzie dla każdego algorytmu (wartości) konieczne jest zbudowanie nowego obwodu elektronicznego.
A w cyfrowym mamy wsad który możemy dowolnie zmienić jeśli nam tylko pamięć układu na to pozwoli.

Moja wypowiedzi mają tylko na celu uświadomienie żę są boxy pełno wartościowe jak ten fak że stary , i których nie można stawiać w jednym rzędzie z syfem z allegro.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Reklama

28-01-2013, 12:22
Post: #12
RE: BOX Alpin TDI
http://allegro.pl/chip-tuning-box-powerb...92307.html ,czyli takie coś z allegro,powiem że pokusa jest żeby to zamontowac,ale znam wasze zdanie i odpuszczamSmile
28-01-2013, 12:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2013 12:39 przez wesol.)
Post: #13
RE: BOX Alpin TDI
Krzysiu zrób program u Roberta i masz to co ja. Masz juz tam MAP sensor ten 3 barowy i jak juz dyskutowalismy wczesniej-nie wiemy czy jest on tam czasem nie omylkowo zalozony. Jesli jest omyłkowo to na 100% nieco dlawi moc w aucie. Po programie spokojnie masz do osiagniecia tyle co ja a nawet moze i wiecej bo masz automat wiec i dwumasy brak i jedynie półoski moga dostawac w kość. 800 zl kosztuje program wiec to nie majatek. Taki box jak tu to pisza ze cyfrowy itp ale niby jak to ma dzialac skoro to pasuje do takiej gamy silnikow z roznoraka mocą. Osobiscie nie polecam takich wynalazków.

Ten osobny pojedynczy kabelek od tego boxa idzie do przeplywki by podawac dane do tego boxa jaki jest flow przez nią co pewnie jest tylko potrzebne po to by ograniczyc dokoksowanie od samego dołu by nie bylo batorego. Czyli dokoksowuje jak juz turbo zaczyna dmuchac. Z tym ze i takturbo nie nadmucha wiecej powietrza bo mu nie pozwalaja na to mapy.

Mółby byc nawet i taki box analogowy ale trzeba by podpinac go i pod przpelywke i pod MAP'a i pod pompe to wtedy mialoby to sens. Bo i dmuchniecie by bylo i podlanie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-01-2013, 14:30
Post: #14
RE: BOX Alpin TDI
kurcze powiem że jestem na palony na ten program u Roberta i zrobie ,100%,tylko zawsze coś,np dzisaj zamówiłem ten czujnik do ABSu,firmy ATE cena 215zł,jeszcze dogrzewacz mam do zrobienia póki te mroży pusciły chce naprawić,(zawsze coś),i program przekładam z miesiąca na miesiąc,p
28-01-2013, 14:44
Post: #15
RE: BOX Alpin TDI
krisb teraz soft jest na tyle tani i dostępny że nie ma sensu lądować się takie coś.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name