Ocena wątku:
Pomocy z OBD II Sharan 115KM
29-12-2012, 19:48
Post: #11
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
Witam , sprawdz jeszcze Radio , czyli mam na mysli jesli nie jest fabryczne odłącz je ,
częstym problemem jest to iż ktos zamontował inne radio (nie fabryczne) które na linki K
ma jakies inne wyjscie i tam jest np GND ( Masa ) lub Plus , standartowo na lini K (7pin)
po przekręceniu stacyjki ( bez interfejsu ) powinno być napiecie około 9-10V
czyli stan wysoki ...



Reklama

29-12-2012, 20:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2012 20:31 przez marcyb3.)
Post: #12
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
ja mam radio VW ale duże(dwudinowe)wczesniej miałem standard może i to od tego ,tylko ze na 7 pinie nie mam przejscia do kompa w aucie a niby musi być tak jak pisał kolega @wesoł
rozłaczyłem radio ale jest to samo czyli 0,920V na zapłonie a instalacja radia wygląda na orginał
29-12-2012, 20:34
Post: #13
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
nie mierz napiecia na pinie 7 bo to o niczym nie swiadczy. Tam nie musi byc jakiekolwiek napiecie. Teraz tak sobie mysle czy czasem od tego piny 7 w obd kabelek nie idzie czasem przez jakis bezpiecznik chyba 30 amperowy. Sprawdz bezpieczniki wszystkie w tablicy bezpiecznikowej bo juz sam nie wiem. Chyba ze jest problem z przekaznikiem 109 i moze on ma tu cos do gadania ale to by auto nie odpalalo wtedy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-12-2012, 23:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 13:54 przez sp6qkx.)
Post: #14
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
Odnośnie napięcia na 7 Pinie proszę spawdzić w jakimkolwiek samochodzie który posiada OBD II i na K lini PIN 7 (o ile wszystko
jest sprawne) zawsze na zapłonie występuje tam stan wysoki ( K line idles high ) co wynika ze specyfikacji , po podłączeniu interfejsu do gniazda OBD II podczas dialogu jest kluczowanie do masy , jakiekolwiek zabezpieczenie prądowe linki K nie ma najmniejszego sensu tymbardziej tak wielkim bezpiecznikiem jak 30A . Zrobiłem dokładne pomiary i na zapłonie jest 9.1V po uruchomieniu silnika napiecie sięga 12V - 7 PIN ( oraz na PINie 16 Zasilanie 13,8V ) . dodam że raczej nie jest to przerwa bo 0.9V
sugeruje iż cos obciąza tą linie i cały czas jest stan niski . Na początek sprawdz czy nie został zamieniony przewod K lini w złaczu radia , sprawdz napiecie jakie tam występuje i czy jest przejscie miedzy K złacza Radia do K OBD II (7PIN ) a następnie do
sterownika ECU. Być może jest tak jak Wesol napisal jakies zabezpiecznie przed rabusiami które obciąża linie diagnostyczną lub zwarcie w instalacji , ewntualnie któryś ze sterowników ( np.Licznik , ABS , Climatronik itp) co jest podłączony pod K linie ma uszkodzony port diagnostyczny i najszybsza metoda to po kolei odłączać aż pojawi się stan wysoki na K lini .


Złącze Radia

[Obrazek: rns_mcd_pin.jpg]


EDC15 - VAG


Specyfikacja OBD II



30-12-2012, 12:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 12:33 przez marcyb3.)
Post: #15
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
czyli na pinie 16 powiniennem mieć przejście z pinu 7 z obd??dobrze rozumie??tak jak wcześniej pisałem sprawdziłem wszystkie kable przy kompie i nie miał zaden przejscia.teraz moje pytanie czy moge pociągnąć z odb do kompa pod pin 16 bezpośrednio kabel,???czy coś sie stanie??pytam bo nie chciał bym spalić kompa w samochodzie
30-12-2012, 14:39
Post: #16
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
Tak powinno byc przejscie między PIN16 ECU a 7 OBD też sprawdz czy jest przejscie z ECU do złącza radia , lepiej odszukac co jest przyczyna tego problemu niż ciągnąc nowy przewod , chocby dla tego że nie tylko ECU podłączone jest do K lini i nie bedziesz miał diagnostyki pozsotalych sterowników jak np Airbag , ABS itp itp ...dodam jeszcze że kieds spotkłem się iż ktos zamienił
PINy w złączu diagnostycznym prawdopodobnie w celu zabezpieczenia Pozdrawiam



30-12-2012, 14:44
Post: #17
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
spalic nie spalisz ale sprawdzalem na schemacie i wychodzi nato ze nie idzie tak do konca bezposrednio z piny 7 obd do wtyczki ECM. Po drodze zahacza o IMMO i dopiero idzie na pin 16 w ECMie. Wiadomo tez ze z tego pinu 7 obd idzie na inne rzeczy jak licznik i potem z licznika idzie tez do pinu 6 i 7 w ECM. Wg mnie powinno po tym immo isc do pinu w ECM. ALe sprawdzalem i u siebie i ogolnie nie ma przejscia takiego jak poprzez zwykly kabel od wtyku obd do ECM i miernik nie wykazuje tam przejscia w 100%.

Mimo to spróbuj sie wpiac w ten pin 16 ECM'a i poprowadz do tego 7 w obd i wtedy sprawdz czy idzie cos diagnozowac.
Czy inne rzeczy jak ABS czy poduchy mizesz diagnozowac czy tylko z silnikiem sie nie łączy??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-12-2012, 15:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 15:19 przez sp6qkx.)
Post: #18
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
Z tego co wiem tak było z IMMO przed liftem , po lifcie w TDI o którym jest mowa immo jest w liczniku i troche inaczej działa synchro z ECU ....



30-12-2012, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 15:39 przez wesol.)
Post: #19
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
nie ma immo w liczniku w sharanach i tych przed i tych po lifcie. Nawet ze schematu to wynika. W golfie masz z pinu 7 obr kabelek ktory idzie do licznika w nim jest immo i dalej leci do pinu 16 w ecm. w sharanach masz z piny 7 obr dwa kabelki jedne na licznik a drugi do osobnego modulu Immo i dopiero od niego do pinu 16 w ECM. Z szafy ida tylko dwa kabelki na ECM do pinow 6 i 7. Mozna powiedziec ze to co w sharanie spelniaja dwie rzeczy to w golfie mk4 spelnia jedna czyli licznik.
W golfie wyciagniesz licznik i nigdie juz nie pojedziesz a w sharanie bez licznika sobie elegancko odpalasz autko i jedziesz.

Do tematu to ja bym zrobil tak- kabelek diagnstyczny mam taki z kabelkami zakonczony wiec moger sobie wpinac gdzi emi sie podoba i ja bym te trzy kabelki od fejsa podlaczyl pod maska czyli jeden do masy( klema minusowa) drugi do plusa ( klema plusowa) i trzeci kabelek to podlaczyl do lekko nacietego kabelka idacego przy samycm ECM w ten pin nr 16.
Nawet nie ma szans zeby sie cokolwiek uwalilo bo z fejsa na linie K nie idzie jakis prad który mialby cokolwiek upalic wiec nie ma szans. Juz predzej fejs upalisz jak sie pomylisz i nie w ten pin sie wepniesz we wtyczce od ECM'a. To naprawde nie jest takie straszne i mocno skomplikowane- to jest tak proste ze na poziomie 3 klasy podstawowki i to co bylo na ZPT wtedy na lekcji.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-12-2012, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2012 16:43 przez marcyb3.)
Post: #20
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
czyli tak rozkręciłem wtyke obd w której są cztery kable ,a nie trzy ,podłączone do płytki (czerwony,czarny,zielony i biały)wiadomo ze czerwony +,czarny - ,a reszte jak podłączyć zeby nie korzystać z wtyki obd?ale skoro nie ma przejscia z pinu 7 do ECM to gdzieś musi być problem,chyba ze rzeczywiscie ktos pozamieniał kable w obd,sprawdze czy inny kabel ma przejscie do ECM i dam znać za jakies 2-3 godzinki
Aha apropo radia to mam tylko dwie wtyczki które się podłącza do radia na których według schematu w/w przez kolege @sp6qkx nie ma lini k.wiec radio chyba odpada




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY ! Porsche Design 23 7,233 09-05-2020 17:16
Ostatni post: jani68
  Galaxy 1.9 TDI 115KM Traci moc motocykle_123 23 10,012 21-01-2019 12:46
Ostatni post: dafio
  KABEL VAG USB OBD II czy sprawdzę Sharana z 2006r. 115km 1,9TDI? robitak 1 2,131 17-06-2016 13:33
Ostatni post: wesol
  diagnostyka dogrzewacza w Alhambra - POMOCY mikolaj_555 12 8,536 29-01-2014 21:00
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name