Ocena wątku:
Pomocy z OBD II Sharan 115KM
10-02-2013, 09:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2013 09:47 przez wesol.)
Post: #31
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
ehh. Podawalem linka do pozadnego vaga na twój kabel i jest ot vag com 311.2.
Program dlatego sie nazwywa vagcom bo mimo iz jest na wtyczke USB to w samym interejscie jest taki bajer co zmienia informacje przeplywajace w standardzie jaki jest na wtyczke com na standard USB. Mimo to program VAG pracuje tak jkaby sam kabel byl podpiety pod kompa na wtyczce COM. Dlatego też w programie ustawiamy porty COM mimo ze kabel mamy podpiety do lapka na usb. Tka jak mowione bylo juz tu kilkukrotnie ustawiamy w samym programie vagcom 311.2 port ( najlepiej 2 lub 3- pozniej napisze czemu nie 1) i taki sam port ustawiamy jak na laptopie wejdziesz w "Menadzer urządzeń" i tam w calej liscie znajdziesz gdzie masz zainstalowany interfejs i tam tez we właściwosciach zmieniasz na taki sam port COM 2 lub 3. Laptop nie widzi naszego fejsa jako kabel vagowski tylko widzi przelotke usb-com. DLatego ze sa to jak widzisz dwie osobne rzeczy stanowiace nasz interfejs musimy ustawiac te same porty w obu tych rzeczach na kompie. Czemu nie COM1?? Poniewaz dosc czesto w lapku mamay zainstalowane rozne inne rzeczy jak BT, czytniki kart pamieci, kamerke itd itd ktore tez czasami kozystaja z portów COM. JEsli ktores z tych elementów bedzie zajmowac nam port COM to bedzie lipa bo nie moze byc tak ze dwa elementy zajmuja ten sam port i wtedy beda cyrki wlasnie. WIadoma sprawa jest ze komp przypozadkowuje porty pokolei zazwyczaj ale np "blutacz" czasami zaczyna soebie zajmowac porty com od 10 do np nawet 18.

Tak jak pisalem zainstaluj sobe program, podepnij kabel pod lapka, zainstaluj sterowniki usb od kabla( Powinien wolac laptop ze wykrył nowy sprzet i ze chce stery), podepnij kabel pod auto. Ustaw porty COM na takie same i w programie VAG i w menadzerze np COM3 zrób test w programie vag i zatwierdz. Potem wejdz w bloki i np w 01 silnik i juz powinien smigac.

Aha. Nie musisz robic fotek aparatem jesli chcesz pokazac co ci wyswietlilo. Mozesz poprostu kliknac na klawiaturze klawisz ctrl i prt Sc ( control i print screan) wklejasz to do paint'a, zapisujesz jako JPG i masz piekny zrzut z ekranu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

10-02-2013, 10:22
Post: #32
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
Jakby nie działał na twoim systemie, to tu daję link do działającego. http://chomikuj.pl/jacus_szym/vag+com+31...win7+64bit

Pamiętaj też że w Win7 nie będzie wołał sterów, tylko sam będzie szukal w WIndows Update. Wtedy musisz otworzyć to okno (ikonka na pasku obok zegarka) i kliknąć coś w stylu "Pomiń wyszukiwanie sterowników z Windows Update"(nie pamiętam dokładnie). Później wchodzisz w menedżer urządzeń i szukasz swojego kabla (będzie w dwóch miejscach tak jak pisał wesol). Pózniej "aktualizuj sterownik", "przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania" i tam wskazujesz sterowniki.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
10-02-2013, 13:09
Post: #33
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
no i jak zwykle coś nie tak czyli nie można sie połączyć, kolego @wesol robiłem tak jak pisałeś i nadal nic,oto komunikat jaki wyskoczył przy próbie popłaczenia sie


Załączone pliki Miniatury
   
10-02-2013, 14:50
Post: #34
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
no nie wiem jak mam z Tobą gadaj już. Masz odpalic vaga i wejsc w "options" tam jest wybór portu( zaznaczasz powiedzmy com nr 3 i taki sam w menadzerze. Kabel podlaczony pod auto. Wcoiskasz "test" I wyskakuje okienko. Powinno byc we wszystko OK. Zatwierdzasz klikajac "SAVE" o mozesz ju diagnozowac auto. Ty wchodzisz w "Auto Scan" i wybierasz auto i chcesz juz sprawdzac auto. Najpierw musi przejsc ten test pozytywnie inaczej nie wchodzisz nigdzie indziej bo po co.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-02-2013, 15:50
Post: #35
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
ja podałem przykład taki sam komunikat pokazuje mi jak wchodze w opcje i wciskam test.wiec raczej bedzie trzeba kupić nowy kabelek
10-02-2013, 18:41
Post: #36
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
skoro tak to kabel uwalony musi byc.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-02-2013, 19:08
Post: #37
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
jutro spróbuje dorwać jakiegoś VW i podłacze dla sprawdzenia i dam znać,może rzeczywiście kabel uwalony
07-04-2013, 18:32
Post: #38
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
kabel dobry dzisiaj sprawdzałem na passacie i octawi a z moim się nie łaczy.ale znalazłem kabel z wejściem na kom i wychodzą z niego 4 kable czerwony,niebieski,czarny i biały.powiedzcie mi koledzy czy takim kabelkiem moge się połaczyć z autem??



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
08-04-2013, 16:07
Post: #39
RE: Pomocy z OBD II Sharan 115KM
Z tego co patrzyłem to u mnie też są 4 kable, bo podpięte są tylko 4 piny Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY ! Porsche Design 23 7,179 09-05-2020 17:16
Ostatni post: jani68
  Galaxy 1.9 TDI 115KM Traci moc motocykle_123 23 9,960 21-01-2019 12:46
Ostatni post: dafio
  KABEL VAG USB OBD II czy sprawdzę Sharana z 2006r. 115km 1,9TDI? robitak 1 2,127 17-06-2016 13:33
Ostatni post: wesol
  diagnostyka dogrzewacza w Alhambra - POMOCY mikolaj_555 12 8,511 29-01-2014 21:00
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name