Ocena wątku:
Zimno w aucie, co dalej?????
25-12-2012, 21:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2012 21:07 przez Motorek4612.)
Post: #21
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Wesol, właśnie dlatego była zwalana głowica, bo zdechła uszczelka pod głowica i waliła w układ chłodzenia spaliny, teraz jest zrobiona głowica, splanowana nowe uszczelniacze, szlifowane gniazda zaworów, ciśnienie na garach ma 13,5 atm każdy .Wiec jest szczelny, w sobotę go odebrałem, uszczelka odpada.Zostaje mi ta pompa, i to jeszcze zrobię, a jak nie pomoże, to do kartka na szybe.
silnik teraz cyka jak zloto, i ma moc na 5 biegu jak wczesniej na 4tym.zbiera sie ze az chce sie jechac, ale to ogrzewanie odbiera mi całą radość.
Reklama

25-12-2012, 22:16
Post: #22
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
no tak ale zawsze moglo cos pójść nie tak. próbuj z tą pompą wodną.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-12-2012, 22:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2012 22:25 przez Rakus.)
Post: #23
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Motorek niop albo ta pompa ma już wytarte lopatki i daje odpowiedniego ciśnienia, albo nagrzewnica jest mało drożna.
Tak sobie myślę że jakby pompa była padnięta to by i na tyle słabo grzało. Wydaje mi się że to jednak może być wina nagrzewnicy.
Dajesz 4000 1/s i jest duże ciśnienie w układzie, więc ten płyn przepycha przez nagrzewnicę. Może być tak że nagrzewnica jest zatkana i przewody są gorące, a obieg jest tylko na "pierwszej sekcji" ( na przodzie przy rurkach wlot-wylot. Jak mówisz że po zmianie miejscami zasilania nagrzewnicy wywaliło Ci przewód, to tak jakby zatkało Ci tę nagrzewnicę i nie było przepływu i stąd te ciśnienie w ukł.
Może jak masz możliwość to przepłukaj nagrzewnicę podłączając wodę raz wo wlotu a raz do wylotu, i tak kilka razy. Może jak jest tam jakiś korek to się to ruszy i wypłynie. Tylko te warunki i ta pora roku Sad nie bardzo na takie naprawy. Może nagrzewnicę zalać jakimś płukaczem albo octem i gorącą wodą i zostawić na chwilę i wtedy przeplukać, tylko jest ryzyko że się rozszczelni Sad
----------------------------------------
A błędów klap albo climatronica nie masz? może ci te silniczki sterujące klapami raz działają a raz nie i stąd jest taka różnica.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
25-12-2012, 22:54
Post: #24
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
silniczek od regulacji temo moze chodzic ale moze niczgo nie przestawiac.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-12-2012, 16:16
Post: #25
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Witam, odpowietrzam nagrzewnice, i faktycznie leci sporo powietrza, cykl powtarzam 2-3 razy, zaczyna grzać , ale po kilku kilometrach znowu robi się zimno,pompy jeszcze nie wymieniłem ale na dniach to nastąpi dam znać jakie są efekty.
28-12-2012, 16:59
Post: #26
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
jak dla mnie to masz nieszczelności w całym układzie, może na złączkach, na opaskach - poszukaj wycieków. miałem tak w mazdzie - odpowietrzałem, było ciepło fajnie, trochę pojeździłem i znowu to samo. obserwuj poziom płynu czy się nie zmniejsza i poszukaj czy gdzieś nie jest mokro



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
28-12-2012, 17:43
Post: #27
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
(28-12-2012 16:16)Motorek4612 napisał(a):  Witam, odpowietrzam nagrzewnice, i faktycznie leci sporo powietrza, cykl powtarzam 2-3 razy, zaczyna grzać , ale po kilku kilometrach znowu robi się zimno,pompy jeszcze nie wymieniłem ale na dniach to nastąpi dam znać jakie są efekty.

No dobra, odpowietrzasz i jest lepiej czy po tej przejazdzce co to po niej jest znowu gorzej to ponownie probowales odpowietrzac?? Dalej leci powietrze czy juz nie?? Jesli dalej to mam juz werdykt.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-12-2012, 17:59
Post: #28
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Siema wesol, odpowietrzam jest ok prze kilkanascie minut, grzeje, a potem znowu jest lipa , odpowietrzam i znowu grzeje i tak klikanascie minut, dodatkowo pojawil sie nowy problem z brakiem mocy, napisany w starym poscie.
28-12-2012, 18:12
Post: #29
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
albo uszczleka ponownie daje sie we znaki albo sama głowica ma defekt i stawiam wlasnie na glowice.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
28-12-2012, 19:16
Post: #30
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Tak to wygląda jakby gdzieś ciśnienie waliło w układ Sad
Już mi brakuje pomysłów i kieruję się do tego co wesol napisał, bo uszczelki to by tak szybko nie wydmuchało.
Sprawdź jeszcze raz jaką masz kompresję na każdym cylindrze, no i wtedy pedał w podłogę przy tej próbie.
Sad



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z silnikiem 2.8 vr6 na zimno. tomcio11a1 8 4,184 31-12-2015 23:17
Ostatni post: tomcio11a1

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name