Ocena wątku:
Zimno w aucie, co dalej?????
23-12-2012, 21:50
Post: #11
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Ja mam climatronic jednostrefowy,i kiedy płukalem nagrzewnice,to strumien wody wylatujacej był dośc mocny , porownywalny z sila na wlocie,-płukanie za pomoca cisnienia z weza ogrodowego. z tego co sie orientuje to w moim aucie jest tylko ten zaworek czy tez czujnik zaraz przy grodzi, jesli ten zaworek mam o którym mowisz że steruje on przepływem płynu przez nagrzewnice to wymiana pompy czy inne czary mary nic mi nie dadza, jak najprosciej to sprawdzic, czy mam ten zaworek, , na vagu nie mam zadnych błedów...rece mi opadaja, a nie bede jezdził autem w którym marzna mi dzieci i mam szron na szybach od wewnatrz.
Reklama

23-12-2012, 22:19
Post: #12
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Nagrzewnica może być zwalona, albo coś w sterowaniu się zwaliło.
24-12-2012, 15:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2012 15:12 przez Motorek4612.)
Post: #13
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Witam w ten świąteczny dzień.dzisiaj z rana poszedłem za rada kolegi rakuś i zamieniłem miejscami przewody idące do nagrzewnicy, podpowiedz nie trafiona, chwile po uruchomieniu zwaliło mi ciśnienie dolny wąż z chłodnicy, wiec nie tedy droga, cały płyn poszedł w ziemie, ale po złożeniu i ponownym zalaniu silnika płynem, po przełożeniu przewodów na swoje miejsce auto zaczęło grzać, i to tak nawet dobrze, nie wiem czy coś z tym ma wspólnego to ze u mnie jest dzisiaj 6 stopni na plusie, zrobiłem przy okazji fotkę tego czujnika który mam na przewodzie od nagrzewnicy.

[Obrazek: 24122012293.jpg]


[Obrazek: 24122012294.jpg]


Czy zamiana temperatury otoczenia ma wpływ az tak na ogrzewanie w aucie??? jesli tak jest ze jak jest cieplo to grzeje a gdy jest zimno to nie grzeje to co???? gdzie elektronika mi zdycha???? jakis czujnik czy co???? nie wiem juz co robic. pozdro i wesołych świąt.
24-12-2012, 15:25
Post: #14
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
A może zapowietrzony układ miałeś?
Z tą temperaturą to wątpię, bo mi grzeje czy to -15 czy +5 Big Grin
24-12-2012, 15:31
Post: #15
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
zapowietrzony tak jak caly czas probowalismy to wmówic.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-12-2012, 15:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2012 15:41 przez Motorek4612.)
Post: #16
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Wesoł zapowietrzony ok, tylko dlaczego po złozeniu silnika w sobote zalaniu plynem, przejchaniu kilkudziesieciu km, po drodze doalniu ponad 3 litrów płynu nadal było zi,mno w aucie,temp były minusowe , a dzisiaj po tej zm ioanie przewodów, i wywaleniu płynu, po ponownym zalaniu jest powiedzmy ze dobrze, i temp dodatnia, jesli był zapowietrzony to ok, , oby grzał juz do konca, ale zobaczymy jak przyjda mrozy......zaczynam nienawidziec mojego auta, cały czas coś.

cała przyjemnosc z jazdy tym autem gdzies sie ulotnila, jak na niego patrze to mnie drazni.......
24-12-2012, 18:30
Post: #17
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
taka zlosliwosc rzeczy martwych. Czasami sie dobrze odpowietrzy a czasami zle. Moze za szybko nalewales plyn- kto to wie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-12-2012, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2012 22:41 przez Rakus.)
Post: #18
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Motorek u mnie węży nie zwaliło, no ale trudno. Ja jak zamieniłem węże miejscami, to zaczął w końcu grzać, i też mam nadzieję że już tak będzie dalej. Jak zamieniłem miejscami to trochę pojeździłem nim, przegoniłem po ekspresowce, z nawiewów szło tak gorące powietrze że aż parzyło w ręce. Później zamiana miejscami i wieczorem wymiana płynu. Na wiosnę też będę płukał nagrzewnicę wodą z węża.
Z tego co piszesz to nie była drożna nagrzewnica, albo gdzieś ją przytkało, albo masz niesprawny zaworek w korku (za duże ciśnienie w układzie) i dlatego zwaliło ci wąż.
Motorek przykro mi z powodu tego płynuSad



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
25-12-2012, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2012 19:51 przez Motorek4612.)
Post: #19
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Witajcie, dzisiaj trochę pojeździłem w trasie(Choszczno- Stargard szcz)ok 110-120 km/h przez 45 km, i mimo iż na zewnątrz temp dobijała czasem do 10 stopni, to w aucie było zimno, tj z przodu wiało zimnym powietrzem a z tyłu ciepłym , i tylna nagrzewnica nieco ratuje sytuacje.
Rakus płyn nie ważny, korek mam nowy,i stary i na obu jest tak samo, czasem jak go coś strzeli to grzeje tak jak mówisz ze aż powietrze parzy dłonie, więc nagrzewnica musi być drożna, w piątek zmieniam pompę wody, jeśli nie będzie poprawy to jeszcze może jakiś czujnik lub inny elektryczny badziew może powodować ze jest zimno, na luzie gdy go kręcę do ok 4 tys obrotów jest ok, wtedy z przednich nawiewów leci gorące powietrze,ręce mi opadają,ech...a miało być tak pięknie, w moim przypadku temp na zewnątrz nie robi różnicy na moje ogrzewanie ono żyje własnym życiem.
nie mam zamiaru zmieniać nagrzewnicy, prędzej sprzedam to auto niż wezmę się za prucie deski.
25-12-2012, 20:10
Post: #20
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
to albo cos nie tak ze sterowaniem temp na przód albo ta pompa wody tyle ze ten tyl mnie zastanawia. Chyba ze uszczleka pod glowica daje spaliny w uklad wodny i zapowietrza przednia nagrzewnice bo ma dość wysoko wloty na tej grodzi.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z silnikiem 2.8 vr6 na zimno. tomcio11a1 8 4,184 31-12-2015 23:17
Ostatni post: tomcio11a1

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name