Ocena wątku:
Zimno w aucie, co dalej?????
11-01-2013, 14:38
Post: #31
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Witam wymienilem pompe wody, stara miala zupełnie inny mniejszy wirnik i taki jakis Rzadki stan lopatek, ale nie przyniosło to zadnej zmiany w ogrzewaniu, nadal zyje sowim zyciem,natomiast znalazlem post kolegi tu na forum który mial podobny problem:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...580&page=2
i tak pomyslałem ze moze u mnie byc to samo, szkoda tylko ze nie ma zadnego opisu co gdzie jak.pojecia nie mam który to silniczek moze byc. próbowałem zrobic test klimatronica kombinacja klawiszy i nie poszło, test wyjśc na vagu ,zrywa polaczenie. dodatkowo chyba mam uszkodzony czujnik na panelu climatronika który mierzy temp wenatrz auta, cały czas pokazuje temp 20 st i wyzej,auto jest wychlodzone a tam cały czas 20 st wisi.moze on tez mięc wpływ na prace klapek?????
Reklama

16-01-2013, 19:20
Post: #32
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Witam, wymieniłem dzisiaj cały panel sterowania klima,i ogrzewanie w aucie ożyło, w miarę jak silnik się rozgrzewał robiło się coraz cieplej,z nawiewów leci ciepłe powietrze,gdy już silnik osiągnął swoja temperaturę, z nawiewów leciało nadal ciepłe powietrze, ale wystarczyło lekko dodać gazu , naprawdę lekko , tak ok 1100 obr i było gorąco, w piątek jadę do domu to będzie test w trasie , ale zapowiada się obiecująco.
21-01-2013, 10:16
Post: #33
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
No i co z tego co widzę w innym temacie nie pomogło :/ sprawdź szczelność nagrzewnicy bo to może być problem mój znajomy tak miał. Była mała dziurka i się zapowietrzała. Najlepiej to ją wyjąć pod wodę i pompować powietrze wtedy każda dziurka wyjdzie.

Interesuje mnie jeszcze czy jak rozgrzejesz silnik to nagrzewnica jest ciepła ??
21-01-2013, 11:10
Post: #34
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
ewidentnie gdzieś jest nieszczelność i się zapowietrza lub syf w nagrzewnicy. już pisałem, że sam tak kiedyś miałem i własnie tak się działo. pomogła wymiana korka chłodnicy (choć w przypadku SAG to chyba nie wchodzi w grę) oraz dokręcenie opasek na wężach. najbardziej prawdopodobne jest też, że sama nagrzewnica jest zasyfiona i jak dodajesz gazu woda szybciej krąży i jest cieplej. musisz jeszcze to posprawdzać. ja robiłem płukanie całego układu, nagrzewnicy, wymianę płynu i było super!



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
21-01-2013, 11:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2013 11:53 przez wesol.)
Post: #35
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
A ja obstawiam dalej ze glowica jest zdupcona lub jakiś ferel z UPG. To ze ktos tam sprawdzal, robil nic nie oznacza bo i sa pomylki. Człowiek to tylko człowiek i pomylic sie jest ludzką rzeczą.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-01-2013, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2013 20:33 przez Motorek4612.)
Post: #36
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
A chłopaki ja już sam nie wiem, fakt , w innym temacie poruszyłem inny watek który dotyczy tego samego problemu, ręce mi opadają, ale auto mi jest potrzebne wiec ratuje się jak mogę, , na wiosnę jeśli go wcześniej nie sprzedam rozbieram cała deskę i wymieniam nagrzewnice na nówkę sztukę wtedy będę mail pewność......chybaSmileW tej chwili nie mam kasy i czasu na zabawy z tym kłopotem, , musi wy3mac do wiosny.
Marecki name, jak auto już jest wygrzane to oba przewody są gorące od nagrzewnicy, więcej ci nie powiem na jej temat bo nie mam fizycznej możliwości wsadzić tam łapy, opaski już sprawdziłem na przewodach , nie były luźne , siedziało wszystko sztywno, korek w zbiorniczku mam nowy i mam stary i na obu jest to samo, jak go coś strzeli grzeje jak złoto, a innym razem lipa, fakt jest tylko taki ze po wymianie panelu jest lepiej, w sensie ze częściej z przednich nawiewów leci "ciepło" niż zimno.
A i jeszcze coś, po wymianie panelu klimy, i trasie ze Świnoujścia do Choszczna 167 km grzał jak trzeba, po wjechaniu do miasta i spadku obrotów do 2 tys zrobiło się chłodno, , gdy postawiłem go pod domem jak już ostygł zupełnie był zimny musiałem dolać mu ok 0.6 l płynu,(w trakcie jazdy sprawdzałem poziom i było ok) nie wiem czy tam u mnie jest jakiś jednak zaworek co puszcza na nagrzewnice płyn , nie wiem , jak już kiedyś pisałem powoli mam dość tego auta.
21-01-2013, 20:52
Post: #37
RE: Zimno w aucie, co dalej?????
Ja ci mowie dmucha spaliny w uklad chlodzenia. Mało bo mało ale dmucha. Zapowietrza uklad leciutko i zakluca tym grzanie auta. Dodajac gazu i ujmujac plyn sie przemieszcza tak ze trafia na nagrzewnice. Bedziesz tak jezdzil to silnik w koncu kleknie i dopiero bedzie wydatek.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z silnikiem 2.8 vr6 na zimno. tomcio11a1 8 4,184 31-12-2015 23:17
Ostatni post: tomcio11a1

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name