Ocena wątku:
Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
16-12-2012, 15:35
Post: #1
Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
Witam,mam galaxy 2005 i nie wiem jak sprawdzić czy ma alarm?
Jak zamykam z pilota to dioda w drzwiach miga,ale jak otwieram z klucha to w momencie przekręcenie przestaje (zapewne imobilajzer) i alarmu nie ma.
Zamknąłem się w środku z pilota i po minucie wciskałem co się dało,radio włączyłem,trząsłem autem,i nic! Mam wersję ghia ściągniętą z austrii ,czy to możliwe żeby nie było alarmu?
DRUGA SPRAWA jak zabezpieczyliście swoje auta,w moim nic nie ma dodatkowego.
Reklama

16-12-2012, 16:06
Post: #2
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
dioda w boczku tapicerki drzwi kierowcy nie jest od alarmu. Maja tą diode autka z koncernu vag niezaleznie od tego czy jet alarm czy go nie ma bo nie ma ona powiazania z tym. Jest to kontrolka od ryglowania drzwi



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-12-2012, 16:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2012 16:11 przez raventes.)
Post: #3
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
Najlepszym zabezpieczeniem antykradzieżowym auta jest ... jego brak Big Grin W każdym innym przypadku zawsze każde zabezpieczenie można obejść, auto może też odjechać na lawecie itp itd.

Historyjka z życia wzięta:

Kolega chwalił się jakie to ma cudowne zabezpieczenie anty w swoim aucie. Wydał na nie ponoć koło 2500 zł. I jego stwierdzenie - ono jest nie do obejścia, mogę spać spokojnie. I rzeczywiście - podczas gdy on spał spokojnie ktoś pożyczył sobie jego auto, tylko zapomniał do dziś oddać.
17-12-2012, 10:05
Post: #4
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
zgadza się.
nie mówić nikomu gdzie jest ten tajny przycisk.
ale co można "odciąć" tym włącznikiem?
17-12-2012, 10:14
Post: #5
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
odcina się zazwyczaj zapłon czy dopływ prądu. mój kuzyn miał kiedyś coś takiego w kadecie E Big Grin otworzyć to można było widelcem, ale nikt nigdy nigdzie tym nie odjechał... mój wujas miał shrana i wielkiego pecha. chyba ze 3 razy mu go próbowali ukraść - to wyłamywali okna, wiercili zamki itd. to oprócz standardowego podwójnego ryglowania zaślepił wkładki od zamków nierozwiercalnymi zaślepkami, otwierane tylko na pilota, dołożył dodatkowy alarm ze zmiennym kodem - na zasadzie nawet jak się uda go otworzyć to się nigdzie nie pojedzie, bo odcina paliwo i zacznie hałasować jak szalony... od tego czasu spokój Wink



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
17-12-2012, 12:04
Post: #6
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
zrozumiem na zewnątrz delikatny brudek, bo nie myję swoich aut co weekend tylko raz na dłuższy czas, ale wewnątrz w chlewie się męczyć... to nie dla mnie... nie dałbym rady Wink



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
12-10-2013, 21:50
Post: #7
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
Chciałem rozpiąć jakiś obwód unieruchamiający silnik,niestety za bezpiecznikami wszystkie które unieruchamiają silnik unieruchamiają również pompkę płynu chłodniczego na podszybiu-tym samym pozbawiając moje auto webasto. Podpowiedziano mi że może rozpiąć zasilanie kompa,niestety dzisiejsze próby wykazały że i w tym przypadku pompka nie działa. Ma ktoś może rozpiskę pinów z dwóch wtyczek komputera sterującego?
12-10-2013, 22:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2013 22:19 przez m-blue.)
Post: #8
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
Z tą lawetą to nie tak do końca, chociaż teoretycznie da się... są czujniki położenia, które reagują na zmianę położenia, do tego jakaś syrenka, powiwadomienie gsm, albo radiowe, o ile gsm można zakłócić, to radio trzeba znać częstotliwość. Generalnie pomysłowość nie zna granic... znajdujesz obwód po ucięciu którego auto nie ruszy i dajesz go przez jakiś przełącznik. Mając alarm sterowany z pilota, jak CI ktoś gwizdnie kluczyki, przy których masz kluczyk od blokady skrzyni i pilota od jednego zabezpieczenia , masz po aucieSmile jeśli zabezpieczenie ma mieć sens, nie licz na fabryczne immo, odcinanie can'a itp, gps i powiadomienie gsm. Albo dublujesz pewne rzeczy albo liczysz, że złodziej jest idiotąSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
12-10-2013, 22:18
Post: #9
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
Od tego zacząłem,tylko że chcąc odciąć za bezpiecznikami (nie powoduje błędów) nie ma pompy paliwa na osobnym obwodzie,zawsze odcinasz coś jeszcze,zawsze też pompkę płynu chłodniczego
12-10-2013, 22:24
Post: #10
RE: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
Błędy będziesz mieć jeśli włączysz zapłon bez odblokowania blokady, kup vaga za kilka zł i w razie czego kasujSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kierownica przed i po fl. bebet28 1 1,071 21-02-2018 14:06
Ostatni post: wesol
  Pęknięta skórka na desce przed pasażerem-możliwa naprawa? K9Darek 17 6,198 26-05-2014 13:58
Ostatni post: DDiablo
  "Pipczenie" przed odpaleniem Dzyrooo 13 6,602 13-03-2013 19:56
Ostatni post: RAFFEN
Question Konstrukcja auta przed liftem i po. raventes 6 4,521 20-07-2012 18:35
Ostatni post: piwek86

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name