Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jak zabezpieczyć przed złodziejami?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,mam galaxy 2005 i nie wiem jak sprawdzić czy ma alarm?
Jak zamykam z pilota to dioda w drzwiach miga,ale jak otwieram z klucha to w momencie przekręcenie przestaje (zapewne imobilajzer) i alarmu nie ma.
Zamknąłem się w środku z pilota i po minucie wciskałem co się dało,radio włączyłem,trząsłem autem,i nic! Mam wersję ghia ściągniętą z austrii ,czy to możliwe żeby nie było alarmu?
DRUGA SPRAWA jak zabezpieczyliście swoje auta,w moim nic nie ma dodatkowego.
dioda w boczku tapicerki drzwi kierowcy nie jest od alarmu. Maja tą diode autka z koncernu vag niezaleznie od tego czy jet alarm czy go nie ma bo nie ma ona powiazania z tym. Jest to kontrolka od ryglowania drzwi
Najlepszym zabezpieczeniem antykradzieżowym auta jest ... jego brak Big Grin W każdym innym przypadku zawsze każde zabezpieczenie można obejść, auto może też odjechać na lawecie itp itd.

Historyjka z życia wzięta:

Kolega chwalił się jakie to ma cudowne zabezpieczenie anty w swoim aucie. Wydał na nie ponoć koło 2500 zł. I jego stwierdzenie - ono jest nie do obejścia, mogę spać spokojnie. I rzeczywiście - podczas gdy on spał spokojnie ktoś pożyczył sobie jego auto, tylko zapomniał do dziś oddać.
zgadza się.
nie mówić nikomu gdzie jest ten tajny przycisk.
ale co można "odciąć" tym włącznikiem?
odcina się zazwyczaj zapłon czy dopływ prądu. mój kuzyn miał kiedyś coś takiego w kadecie E Big Grin otworzyć to można było widelcem, ale nikt nigdy nigdzie tym nie odjechał... mój wujas miał shrana i wielkiego pecha. chyba ze 3 razy mu go próbowali ukraść - to wyłamywali okna, wiercili zamki itd. to oprócz standardowego podwójnego ryglowania zaślepił wkładki od zamków nierozwiercalnymi zaślepkami, otwierane tylko na pilota, dołożył dodatkowy alarm ze zmiennym kodem - na zasadzie nawet jak się uda go otworzyć to się nigdzie nie pojedzie, bo odcina paliwo i zacznie hałasować jak szalony... od tego czasu spokój Wink
zrozumiem na zewnątrz delikatny brudek, bo nie myję swoich aut co weekend tylko raz na dłuższy czas, ale wewnątrz w chlewie się męczyć... to nie dla mnie... nie dałbym rady Wink
Chciałem rozpiąć jakiś obwód unieruchamiający silnik,niestety za bezpiecznikami wszystkie które unieruchamiają silnik unieruchamiają również pompkę płynu chłodniczego na podszybiu-tym samym pozbawiając moje auto webasto. Podpowiedziano mi że może rozpiąć zasilanie kompa,niestety dzisiejsze próby wykazały że i w tym przypadku pompka nie działa. Ma ktoś może rozpiskę pinów z dwóch wtyczek komputera sterującego?
Z tą lawetą to nie tak do końca, chociaż teoretycznie da się... są czujniki położenia, które reagują na zmianę położenia, do tego jakaś syrenka, powiwadomienie gsm, albo radiowe, o ile gsm można zakłócić, to radio trzeba znać częstotliwość. Generalnie pomysłowość nie zna granic... znajdujesz obwód po ucięciu którego auto nie ruszy i dajesz go przez jakiś przełącznik. Mając alarm sterowany z pilota, jak CI ktoś gwizdnie kluczyki, przy których masz kluczyk od blokady skrzyni i pilota od jednego zabezpieczenia , masz po aucieSmile jeśli zabezpieczenie ma mieć sens, nie licz na fabryczne immo, odcinanie can'a itp, gps i powiadomienie gsm. Albo dublujesz pewne rzeczy albo liczysz, że złodziej jest idiotąSmile
Od tego zacząłem,tylko że chcąc odciąć za bezpiecznikami (nie powoduje błędów) nie ma pompy paliwa na osobnym obwodzie,zawsze odcinasz coś jeszcze,zawsze też pompkę płynu chłodniczego
Błędy będziesz mieć jeśli włączysz zapłon bez odblokowania blokady, kup vaga za kilka zł i w razie czego kasujSmile
Stron: 1 2
Przekierowanie