Ocena wątku:
Tarcze hamulcowe
01-09-2014, 19:35
Post: #31
RE: Tarcze hamulcowe
wystarczy, że któryś kretyn przejedzie się Angry ale mówiłem im kuzwa markowe bo w trasy nim latam



seat alhambra 1,8T
Reklama

02-09-2014, 19:39
Post: #32
RE: Tarcze hamulcowe
Ale słabsze hamowanie na nowych klocach może być przez jakiś czas, zanim się nie dotrą i nie "ułożą" do tarczy. To każdego samochodu chyba dotyczy?
02-09-2014, 19:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-09-2014 19:42 przez raventes.)
Post: #33
RE: Tarcze hamulcowe
Ja po założeniu nowych tarcz i klocków nie zauważyłem zjawiska słabszych hamulców. Wszystko pewnie zależy od jakości / sposobu montażu.

ARTUROO26 byłeś na reklamacji ???
02-09-2014, 20:13
Post: #34
RE: Tarcze hamulcowe
Kraft jest słabą firmą. Nie polecam do większych autek. Ja jeżdżę tarcze ATE przód i tył a klocki z przodu były Samco i hamulce super hamowały a na tyle klocki ATE.
Teraz przód tarcze ATE klocki BRECK. Klocki są twarde Ale hamulce lepsze niż na komplecie ATE.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
02-09-2014, 20:48
Post: #35
RE: Tarcze hamulcowe
raventes byłem i mechanik po jeździe próbnej założył mi Bosha a te miał reklamować, ale pewnie komuś innemu je włoży Undecided jednoznacznie stwierdzam kraft=chlam



seat alhambra 1,8T
03-09-2014, 08:57
Post: #36
RE: Tarcze hamulcowe
A może po prostu klocki nie zostały pozbawione oleisto-silikonowej warstwy ochronnej, którą są konserwowane przed włożeniem do pudełka. Wystarczy zwykły zmywacz-rozpuszczalnik do hamulców i po problemie. Słabej jakości? tzn. się wichrują jak ostatnio Bosch, pylą czy są zbyt twarde i piszczą lub zdzierają tarcze, ale hamować muszą.
03-09-2014, 09:20
Post: #37
RE: Tarcze hamulcowe
jakoś hamować będą Big Grin Znajomy jakiś czas temu miał w peugeocie klocki "nowe" - jak kupił auto, i co chwila to mówił do mnie że to auto nie hamuje ...
Okazało się że ma delphi klocki twarde jak skurczybyk bo trochę przejeździł a klocki jak nowe ... wywalił nowe klocki, wsadził EBC greenstaff i jedynie słaby hamulec był przy pierwszym naciśnięciu na pedał jak wierzchnia warstwa się zdziera. Potem nie to auto Angel



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
03-09-2014, 09:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-09-2014 10:24 przez daneczek76.)
Post: #38
RE: Tarcze hamulcowe
KRAFT to marka FOTY to tak jak byś w Tesco kupował produkty Tesco.
Powiem tyle liche produkty i wżyciu bym ich nie kupił raz końcówke drążka kupiłem do jakiegoś auta i wytrzymała do następnej wymiany oleju czyli 15 tysi.

Tarcze i klocki to tylko, ATE , TRW, JURID .
Kiedyś QH było całkiem dobre ale teraz to nie wiem może koledzy używali i się wypowiedzą.
Boscha odradzam ze względu na piszczenie klocków nie podobają mi się efekty audio przy hamowaniu.

A ha nie wiem czy już kiedyś na forum nie pisałem ale tarcze pierwsze 300 km muszą być traktowane lajtowo. Muszą się że tak powiem mało profesjonalnie dotrzeć/dotoczyć do kierunku jazdy itd. bo inaczej też będzie z nich to co z twoimi. Oczywiście dużo zależy od jakości tarcz, ale jeśli się dostosujemy dłużej będą służyły .
Wkleję wycinek z instrukcji od tarcz.


Załączone pliki Miniatury
   



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
04-09-2014, 00:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2014 00:19 przez peters.)
Post: #39
RE: Tarcze hamulcowe
Zamówiłem koledzy tarcze ATE,(175zl/szt) gdyz na przedzie chce miec dobre tarcze.Wiadomo przód czesciej i szybciej bierze zawsze.Z tylu sa zalozone Boscha,jeszcze grubosc jest dopuszczalna wiec wymienie za jakis czas.Stwierdzam ze klocki z przodu od trojaczkow pasuja do Vw T4 tdi,ktorego posiadam przymierzalem i sa identyczne.
Mam jeszcze w miare grube klocki przod (poprzedni wlasciciel zalozyl klocki ATE wiec nie bede ich zmienial,troche lipa bo najlepiej by bylo wymienic wszystko na nowe.
Ale kupilem oslony tarcz na tyl w ASO po 100zl/szt wiec na razie musze sobie darowac zbedne wydatki.Gdyz ich wyglad powala mnie.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
04-09-2014, 17:58
Post: #40
RE: Tarcze hamulcowe
Peters, te osłony tarcz dostępne od ręki? masz może nr?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klocki, tarcze, czujnik zużycia - temat zbiorczy szczodry 231 73,179 09-05-2021 16:20
Ostatni post: DDiablo
  Rurki/przewody hamulcowe maly_dawidek 34 9,242 18-08-2019 21:23
Ostatni post: grażyny

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name