Ocena wątku:
Chcę kupić sharana,proszę o poradę
10-01-2013, 18:13
Post: #81
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
oj panowie widze że co nie którzy za bardzo widziwiają.kupcie sobie używane auto w niemieckim salonie od niemców,nie od turasów i będzie wszystko ok.po co to wydziwiać i rzucać komuś kłody pod nogi.nie ma aut tanich i dobrych.auto musi miec swoja wartość adekwatną do wszystkiego a np niemcy nie sa głupi.
Reklama

10-01-2013, 18:47
Post: #82
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
To po co jechac do niemcowni i tam robic zakupy?? To samo mozesz zrobic unas i tez kupic na normalna cene w PL i tez bedzie dobre.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-01-2013, 18:51
Post: #83
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Uważasz, że tylko w niemcowni są zadbane, godne uwagi auta? Tam też możesz kupić zajechany złom - jak wszędzie. W PL też można kupić naprawdę zadbane egzemplarze, tylko u nas panuje przeświadczenie, że skoro z DE to znaczy prawdziwa igiełka - BŁĄD Exclamation
10-01-2013, 19:28
Post: #84
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
napisałem z niemieckiego salonu.tam nikt was nie oszuka
17-12-2017, 15:05
Post: #85
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Witam Wszystkich.
Noszę się z zamiarem kupna Sharana w przyszłym roku, mam kilka pytań dotyczących tego auta. Chciałbym się dowiedzieć który silnik wybrać 1,8 czy 2,0 jeśli 1,8 to czy są kłopoty z turbiną po drugie czy skrzynia automatyczna czy lepiej manuał. No i temat rdzy niby mówią że ocynk ale widziałem już kilka ze zgniłymi progami.
17-12-2017, 21:13
Post: #86
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
(17-12-2017 15:05)Krzysztof79 napisał(a):  Witam Wszystkich.
Noszę się z zamiarem kupna Sharana w przyszłym roku, mam kilka pytań dotyczących tego auta. Chciałbym się dowiedzieć który silnik wybrać 1,8 czy 2,0 jeśli 1,8 to czy są kłopoty z turbiną po drugie czy skrzynia automatyczna czy lepiej manuał. No i temat rdzy niby mówią że ocynk ale widziałem już kilka ze zgniłymi progami.

Kolego,
[1] producent dał wiele silników po to, żeby rożni użytkownicy mogli coś dla siebie znaleźć. Jeżeli chcesz rady, to daj kilka słów o swoich potrzebach: jak i do czego zamierzasz wykorzystywać samochód.

[2] Co do rdzy, to w samochodach "kilku-kilkunastu"-letnich to już widać co rdzewieje. Nie da się ukryć. W tej kwestii akurat to żadna filozofia, ani żadne metody tajemne.
18-12-2017, 20:23
Post: #87
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Zastanawiam się na 1.8 T ale w tym momencie mam Octavię 1,9 TDI i zaliczyłem regenerację turbiny 1300zł. chciałem się dowiedzieć o awaryjności tych silników a i czy turbiną posiada zmienną geometrię. Auto ma pokonać krótkie odcinki i czasem wyjazd z rodziną. 2.0 trochę mało KM miałem kiedyś mondeo z 116 KM silnikiem trochę mało mocy do takiej budy jak Sharan ale jeśli jest tak drogi w utrzymaniu jak TDI to wolę zrezygnować z mocy a cieszyć się bezawaryjną jednostką. Pozostaje temat skrzyni automatycznej i manualnej jak znajomemu poleciał automat w renówce to 5tyś z głowy. To chyba tyle co by mnie interesowało. Z góry dziękuję za pomoc.
18-12-2017, 21:23
Post: #88
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Kolego,
no to mamy punkty styczne, bo do SAG przesiadłem się też z Octavii 1,9TDI. Przyznaję, że świadomie kupiłem diesla głównie do jazdy po mieście (80% moich potrzeb) na odcinkach po 10-15 km – czyli wbrew regułom. Chodziło mi o moment obrotowy do popychania samochodu cięższego niż kompakt i o niższe zużycie w trasie - jak się trafi trasa. Znalazłem to, co chciałem, koncepcja się sprawdziła i po 5 latach jestem niezmiennie zadowolony, zamierzam jeździć moim autobusem przynajmniej do pół miliona km i widzę, że spokojnie pojeździ.

Zupełnie nie wierzę w opowieści o dziesiątkach "typowo dieslowskich" usterek, które są całkiem nieznane właścicielom benzyniaków. Tak się głupio składa, że jak miałem benzyniaka, to miałem kilka razy kłopoty z układem zapłonowym. W dieslu tylko raz miałem problem typowo dieslowski: turbina do czyszczenia. Różnica była taka, że turbinka kulturalnie zawczasu poinformowała, że domaga się czyszczenia, a ten zapłon jak mi wysiadł nagle, to samochód stanął w polu.

Wkraczamy na grunt osobistych przekonań i preferencji. Nie traktuj tego jako rady, to jest tylko podzielenie się jednostkowym doświadczeniem. Przypuszczam też, że głównym powodem mojego zadowolenia jest fakt, że kupiłem zadbany samochód i sam też dbam i chyba to bym pozostawił jako jedyną radę: Jeżeli ogólny stan samochodu będzie dobry, to chrzanić skrzynię, kolor i wyposażenie.

Jeżeli przymierzasz się do kupna SAG MK1 (nie ma tego w Twoim poście), to typowe miejsca dla rdzy to:
  • Tylna klapa w dolnych narożnikach i koło klamki,
  • Progi poniżej zakończenia tylnych drzwi,
  • Jeżeli jeszcze inne miejsce się pojawi, to podejrzewałbym bicie.
Wytrwałości w poszukiwaniu!
 Thanks given by: krejzRudy
19-12-2017, 07:59
Post: #89
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Panie Krzysztofie, jeżeli kupujesz auto używane licz się z tym że wcześniej, czy później coś pierdyknie i niestety bulki będą potrzebne na naprawę. Jeżeli boisz się wydać 1300 na turbo, to po prostu odpuść sobie auta z turbo a tym bardziej automat i nie piszę tego złośliwie, po prostu wiem że każdy z nas ma jakiś budżet, który może w razie "W" przeznaczyć na naprawę.
Co do wyboru to ja właśnie kupiłem w kwietniu 1.8T i bardzo sobie chwalę. Jak na razie tylko znika litra oleju na 4k KM, ale ma też drobne wycieki wiec na razie się nie martwię. Spalanie na poziomie 12-13 litrów lpg wiec można rzec że całkie dobrze.
Auto miało nalatane 270k km, po zakupie zamontowałem STAGA ( i polecam każdemu kupić auto bez lpg i potem gazować) Nalatalem już 11000 km i wszystko jest w pożądku, jedynie termostat mi padł, bo się nie dojrzewa ostatnio, ale to ogrodowe sprawy...
Powodzenia w poszukiwaniach.
31-12-2017, 12:21
Post: #90
RE: Chcę kupić sharana,proszę o poradę
Witam wszystkich, przejrzałem kilka egzemplarzy ale większość z pełnym wyposażeniem posiada automatyczną skrzynię więc chciałbym by wypowiedźeli się posiadacze automatów chodzi mi o żywności a jeżeli coś się psuje to jakie są przybliżone koszty a i jeszcze czy skrzynia to model DSG czy jakieś inne ustrojstwo z góry dzięki za pomoc.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chyba chcę SGA ale czy w przyrodzie wystepuje taki setup? basu 6 1,446 22-02-2022 06:50
Ostatni post: wesol
  Na co zwrócić uwagę przy zakupie Sharana showmelinks 2 1,553 31-10-2021 19:40
Ostatni post: showmelinks
  Dlaczego kupić SGA i jak kupić dobry egzemplarz marecki_name 123 126,593 12-08-2021 10:12
Ostatni post: wesol
  Prośba o poradę przy zakupie Alhambry Pitutek 3 1,956 12-05-2019 12:50
Ostatni post: Pitutek
  Chcę kupić - Łomża - proszę o radę Maja2011 0 1,127 28-09-2018 00:40
Ostatni post: Maja2011
  Zakup pierwszego sharana. Papik_zlotow 6 2,615 14-08-2018 05:14
Ostatni post: Papik_zlotow
  Sharan II, proszę o sprawdzenie Szafex87 2 1,590 11-02-2018 12:40
Ostatni post: Czerwony
  Chcę kupić sharana z allegro pirx 13 4,702 17-01-2018 17:43
Ostatni post: Grześ K.
  Co kupić 1.8 T czy 2.8 V6 bandit84 42 24,404 20-01-2017 13:13
Ostatni post: Bartas
  Pomoc o sprawdzenie sharana poodzio 23 7,209 14-12-2016 14:14
Ostatni post: poodzio

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name