Ocena wątku:
Sharan się grzeje.
31-08-2012, 21:49
Post: #1
Sharan się grzeje.
Witam. Jestem posiadaczem Sharana 1.9 tdi 110km z 98 r. Od jakiegoś czasu po przekroczeniu 100km/h silnik się grzeje. Do 100km/h jest normalnie, wskazówka temperatury dochodzi tak do połowy lecz gdy się go lekko przyciśnie to temperatura zaczyna rosnąć i żeby spadło należy zwolnić tak poniżej setki. Auto oddałem do mechanika, wymienił termostat i jakiś czujnik czy włącznik przy chłodnicy bo komputer mu wykazał że to nie on włącza wentylatory tylko klima. Następnie wymieniłem korek zbiorniczka wyrównawczego bo w starym uszczelka była wykończona. Dodam jeszcze iż odkąd zaczął się grzać ubywa płyn chłodniczy. Stan oleju się nie zwiększa także raczej nie jest to uszczelka pod głowicą. Proszę o pomoc bo monotonna jazda 100km/h zaczyna robić się nudna Wink
Reklama

31-08-2012, 22:32
Post: #2
RE: Sharan się grzeje.
Ilez razy mozna pisac z enie zawsze jak pad aUPG to musz asie łaczyć wszyskie tryz osrodki- woda, olej i spaliny. Pomyśl chwile czy jak puszcz auszczleka pod glowica to czy moze sie tak trafic ze pusi kanal wodny z komora spalania?? Uszczleka pod glowica moz epasc na kilka sposobow, objawow moze byc kilka takze. Ojciec mial tak ze rano bylo git a jak sie nagrzal to dopiero byly cyrki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-09-2012, 09:33
Post: #3
RE: Sharan się grzeje.
Mój elegancko pali, czy zimny czy ciepły. Silnik pracuje równo i przyspiesza normalnie tylko że jak mu się da więcej gazu to wtedy zaczyna rosnąć temp i jeszcze wydaje mi się że jest spore ciśnienie w układzie chłodzenia bo gdy odkręcę ten korek od wlewu to zbiornik jest pusty i płyn jak burza wystrzela z przewodu. A i jeszcze jedno. Znajomy mówił że komputer powinien wykazać czy walnięta jest uszczelka pod głowica. Czy to prawda?
05-09-2012, 18:44
Post: #4
RE: Sharan się grzeje.
tak to uszczelka pod głowicą lub w gorszych wariantach peknięta głowica.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
05-09-2012, 21:04
Post: #5
RE: Sharan się grzeje.
potwierdzam- uszczelka.

Choć...kiedyś w Passacie benzynie miałem podobny objaw i okazała sie to pompa wody.
06-09-2012, 09:41
Post: #6
RE: Sharan się grzeje.
Nie chcę kolegi martwić ale miałem identyczną sytuacje w innym samochodzie, okazała się uszczelka pod głowicą + popękana głowica ale głowica popękała najprawdopodobniej od tego że długo tak jeździłem ... Lepiej jak najszybciej ściągać głowice, wymienic uszczelke + planowanie głowicy ze sprawdzeniem szczelnosci ;|
06-09-2012, 19:08
Post: #7
RE: Sharan się grzeje.
jak głowica jest równa to nie ma po co jej psuć i planować.. a czy nie ma mikro pęknięć to tylko rentgen -bo pod lupą to gówno zobaczysz.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
13-09-2012, 10:47
Post: #8
RE: Sharan się grzeje.
Witam.
Miałem podobny przypadek - Galaxy szybko się rozgrzewał do temperatury optymalnej (strzałka stała idealnie pionowo), przy jeździe na krótkich dystansach (do 100 km) i z przepisowymi prędkościami nic się nie działo - co najwyżej było nieco mokro w okolicach zbiorniczka wyrównawczego.
Ale po zrobieniu trasy 3000 km wyszło - silnik się grzał i wyrzucało płyn przez zbiorniczek wyrównanwczy.
Zrobiłem (a raczej mechanicy zrobili):
- sprawdzenie pompy wody - dobra,
- sprawdzenie i przedmuchanie chłodnicy - dobra,
- wymiana całego zbiorniczka wyrównawczego (na szrocie kosztował mnie komplet taniej, niż sam korek w sklepie),
- sprawdzenie termostatu - dobry.
No i jak zrobiłem uszczelkę pod głowicą - wszystko wróciło do normy i Galaksior śmiga pięknie.
Podsumowanie tego wykładu: USZCZELKA POD GLOWICĄ.
Pozdrawiam
15-09-2012, 16:25
Post: #9
RE: Sharan się grzeje.
Mieliście racje, to była uszczelka pod głowicą. Mechanik rozebrał głowicę dał to planowania, wymienił przy okazji parę pierduł i problem znikł Wink Dziękuje za pomoc.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Grzeje tylko na Hi, temp 90st. łapie po ok 8km, kontrolka płynu.. m-blue 6 837 19-12-2022 00:38
Ostatni post: Stefano
  Słabo grzeje spuki1 18 8,968 24-01-2014 10:59
Ostatni post: dmusek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name